Vědec nešťastnou náhodou zemře a jeho mozek je vpraven do mohutného těla robota. Experiment však skončí tragicky. (Hans.)

corpsy

Akčne nedotiahnutý ( skôr sa tu filozofuje, dialóguje, monológuje ) bečkový sajns fikšn, v ktorom sa nám ulicami ( alebo skôr záhradami určitého panstva ) promenáduje kolos, pripomínajúci kríženca Golema s Frankensteinovým monštrom. Atmosférou lepší, ako množstvo iných sci-fi zo zlatých 50. rokov, ale nudný rovnako colossálne. ()

Lima

Co tenhle film povyšuje nad béčkovou sci-fi tvorbu ´Zlatého věku 50.let´, je především jeho pozoruhodný soundtrack, z pera Van Cleaveho, který se vymyká všem těm „uniformních“ symfonickým produktům v žánrově spřízněných filmech ´Zlaté éry 50.let´. Výhradně za doprovodu klavíru, používáním občas disharmonických prvků a občas hlubokých osudových tónů, někdy jak z klavírních děl George Gershwina, vytváří v tomto frankensteinovském příběhu velmi znepokojivou atmosféru. Dokonce první dvě třetiny má příběh vědce, který do 2m vysokého robota (s vizáží androida Kryton z Červeného trpaslíka, oblečeném v plášti) namontuje mozek svého zabitého geniálního syna, náběh na 4*. Režijně sebejistě vyprávěný, příběhově umírněný (bez béčkových propriet a špatných triků), dokonce pokládající některé věčné filozofické otázky, které si filmy s Frankensteinem vždycky kladly. Jenže od scény s prvním zabitím (robot šlehá z blikající očí smrtonosné paprsky) dává film přeci jenom na srozumitelnou, že tady se pohybujeme v béčkových vodách a závěrečný masakr v budově United Nations, kdy oběti jen tak nečinně přihlížejí, jak stádo ovcí, je až komicky nezvládnutý. Přesto spokojené 3*, za tu povedenou atmosféru a ne až tak marný scénář (byť je pochopitelně jen moderní variantou na román Mary Shelley). ()

Campbell

Tento film je další z řady filmů Louriého který se specializoval stejně jako Jack Arnold na obrovské monstra. Nicméně oproti Beast from 20,000 Fathoms nebo Behemoth je tento film poměrně zapomenutý. A já se ani nijak nedivím. Hlavním problémem filmu je samotný kolos, za prvé se vyskytuje hodně málo a většinou jen stojí a svítí mu oči. Efekty sice nebyly špatné ale prostě jich bylo oproti ostatním filmů málo. Příběh je obyčejný a ničím neurazí a herci bohužel moc nehrají. Je to sice béčko na který rychle zapomenu ale zase koukat se na to dalo. ()

kaylin

„The Colossus of New York“ je klasickým filmem 50. let, bohužel ale spíše v tom negativním smyslu slova. Je zde strašně málo originality, a i když je monstrum krásně neobratné a křečovité, samo o sobě prostě snímek nezachrání. Tohle je film pro skalní fandy padesátkových sci-fi a hororových filmů, ostatní pravděpodobně moc neosloví. Nemá ten správný náboj a není ani napínavý. ()

Oktavianus

Znělo to krásně monstrácky, béčkově a ujetě, ale je to pouze béčkové. První nepříjemné zklamání bylo, když jsem zhruba zjistil, o co ve filmu půjde - a že půjde o už i v této době tisíckrát semletou variaci na Frankensteina. Dokonce i scény obřího monstra s malým dítětem jsme se dočkali (tentokrát s chlapečkem, jak Golem 1920, tak Frankensteinovo monstrum 1931 se takhle dojemně setkalo s holčičkou, ale alespoň nějaká změna). Kdyby se většina filmu odehrávala jako několik posledních minut během masakru v budově OSN, byl by to hloupý, ale koukatelný zábavný biják. Takhle to byl film nezábavný, nudný, a i přes svou naivitu se snažil o hlubší myšlenku. Tu mu neberu - podobně jako oceňuju výborný až fatalistický klavírní hudební doprovod -, k Frankensteinovi patří, ale na mě příliš nezapůsobila. Osobně cítím zklamání, nemohu si pomoci. ()

• Kostým Colossa bol vysoký 2,44 metra a vážil 72,5 kg. Vyrobený bol z juty, plastu, gumy a jemného drôteného pletiva. Vo vnútri boli batérie, káble, vzduchové nádrže a hadičky. (beso74)
  • Kaskadér Ed Wolff (výška 224 cm) sa s kostýmom Colossa poriadne zapotil. Trvalo mu 40 minút, kým sa do neho alebo z neho dostal. (beso74)
  • Scéna s pohrebom sa musela natáčať ešte raz. Herec Ross Martin, ktorý bol v truhle, zaspal a chrápal tak nahlas, že to prehlušilo aj dialóg postáv stojacích vedľa truhly. (beso74)