Can Hieronymus Merkin Ever Forget Mercy Humppe and Find True Happiness?

Heironymus Merkin (Anthony Newley), dnes slavný zpěvák, na začátku umělecké kariéry marioneta ovládaná neviditelným loutkářem, mladíček, jehož svědomí a úmysly byly čisté jako padlý sníh, než ledoborec dívčích klínů, otec a posléze dvojnásobný. Teď je mu čtyřicet let a jeden den a Heironymus, jehož křestní jméno si pamatuje každý ten, kdo zapomene jeho příjmení Merkin, se rozhodl prostřednictvím filmového pásu a projekce rekapitulovat svůj život. Činí tak v teatrálních, střípkovitých obrazech před vlastními dětmi a stařičkou matkou, doprovázen filmovým štábem a všudypřítomným kuplířem Eddie Špínou (Milton Berle). (dopitak)

dopitak odpad!

FIlm, který se právem ocitá na seznam filmů s nejhorším názvem. A to by nebylo to nejhorší :-)! Děj, způsob narace, postavy, dialogy, to všechno je hrůza, u které jsem pětkrát usnul. Nebýt trochu solidních písniček, asi bych to i vzdal, a že to nedělám často. Na svou dobu hodně skandální, mírně erotické. Proč měl Anthony Newley ambice tohle natočit, ani vědět nechci. ()