MUDr. Romantik

• Južná Kórea Nangmandagteo Kimsaboo (viac)

Excentrický virtuózní chirurg opustí vynikající pracovní pozici v Soulu, aby skončil v provinční nemocnici, kde radí mladým doktorům. (Netflix)

SmileSun

Tento seriál z lékařského prostředí poukazuje na to, že pro některé lékaře jsou důležitější peníze a prestiž, než starost o pacienta a záchrana života, pokud se nejedná o vlivného člověka. A když některý doktor vybočí z této řady, jak lehce se mu dá zničit kariéra. Naštěstí se tento lékař nenechá srazit na kolena a začne pracovat v malé odlehlé nemocnici, kde má kvůli častým nehodám o práci více než postaráno. Díky této postavě neztrácí člověk víru, že se najdou i tací, pro které je záchrana pacienta skutečně na 1.místě. Han Seok-kyu se své role fantasticky zhostil, trochu mi to připomnělo postavu Dr.House. A jelikož se jedná právě o příběh z nemocničního prostředí, tak zde máme možnost sledovat hodně postav. Mě osobně si nejvíc získala hlavní sestra, která si nebere servítky a dokáže i pěkně křičet, takže z ní má každý respekt. Druhá série se mi asi líbila ještě víc, což bude částečně ovlivněno mým oblíbencem Ahn Hyeo-Seop, ale také řadou nových zajímavých postav. Jediné, co mě trochu mrzelo, že nebylo vysvětleno, kam se poděli lékaři z první série a celkově, že to začalo tak, jak kdyby minimálně jeden díl chyběl. Už se těším, až budu mít možnost shlédnout třetí pokračování. ()

Zíza

Nebylo to špatné, ale jak už to tak u 20dílných seriálů bývá, moc dlouhé. Postava geniálního doktora byla příjemným osvěžením, stejně tak jako prostředí oprýskané nemocnice kdesi mimo Soul. V podstatě i doktoři nezklamali a byli to doktoři, opravdu léčili, měli sice své chvíle, kdy bojovali o moc, ale nakonec je to jakž takž přešlo. Samozřejmě pak tu byl ten element, co mi kazil super doktorskou podívanou a zase do toho vnášel boj o moc, nadřízenost a nějaké léčení mu bylo u zadku. Proto jsem ráda za geniálního doktora, který se držel při zdi a snažil se spíš léčit, než kout pikle. Díky tomu byl seriál snesitelnější, ačkoliv byl vyplněný takovým tím standardním seriálovým balastem. Našla jsem v něm i perfektní scény a sem tam se někdo překonal a zahrál to nad očekávání. To byly chvíle, díky kterým jsem si řekla, že má smysl koukat dál, že to není jen typický korejský seriál z prostředí nemocnice. Ale tyto chvíle byly spíše vzácné. Škoda. Asi mi seriál nabídl nesmyslná očekávání. Stále čekám na nějaký asijský lékařský seriál, který bude víc jako Pohotovost. Tohle se chvílemi té mé představě i blížilo. Hodně léčení, hodně kecání, romantiky po málu, zajímavé postavy, super tón hlasu mistra Kima, moc dlouhé, fádně použitá klišé. Je zde hodně procedur a diagnostik, takže pokud má rád někdo „léčení“, tak tenhle seriál by mu mohl být po chuti. ()

EsterH

Hodil by sa asi viac názov: MUDr. Cool.. Mister Kim je cool a cool je aj jeho provinčná nemocnica, kde vie intubovať aj čínska upratovačka a v provizórnych podmienkach robia operácie od amputácie nohy až po výmenu umelého srdca.. Nemocnica je síce na odľahlom mieste, ale blízko je diaľnica, čiže každý piato sa rozpúta peklo a obeti autohavárií vozia ako na bežiacom páse.. Kim Sa-Bu je na mladých lekárov prísny, na oplátku sa od neho veľa naučia. Kašle na predpisy a na prvom mieste je záchrana ľudského života. Do cesty sa mu stavajú lekári, ktorým viac záleží na peniazoch, moci a sláve... kto zvíťazí?  1.séria - Ako bývalá zdravotníčka si lekárske seriály užívam, takže sa mi páčilo stanovovanie diagnóz aj celkom realistické operácie.   2.séria - MUDr. Cool a jeho božské ruky zostáva aj  s niekoľkými záporákmi aj klaďasmi, hlavných hrdinov z minula vymenili veľmi podobní - opäť lekár rebel a lekárka s osobnými problémami.. našťastie zostala aj hlavná sestra a pán Jang.. uvidíme, ako to bude pokračovať..- edit - v druhej sérii sa mi veľmi páčili operácie srdca, cisársky rez, prišívanie nohy... len neviem, či by sa to páčili aj takým divákom, ktorí nemusia krv... 3.séria, po ktorej som dvihla hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek.. nadväznosť 2 a 3 bola lepšia, v 3 sérii bolo veľa katastrof ako kolaps budovy, požiar aj pekné operácie s detailmi na nervy, cievy... ale bolo tam aj dostatok tém o ľudských vzťahoch... dozvieme sa trocha viac o Eun-Tacovi, ktorý bol doteraz až moc dokonalý a samozrejme nechýba Mister Go.. tuším, že ak bude ešte nejaká 4. séria, neón v nápise Dol-Dam aj tak stále neopravia.. ()

• Do hlavní ženské role byla v samotném prvopočátku seriálové předprodukce obsazena jihokorejská herečka Soo-jeong Im. Ta ale nabídku krátce nato, a bez uvedení rozsáhlejšího objasnění, odmítla. Nabídku hlavní role tak obdržela o pět let mladší herečka Hyeon-jin Seo, kterou mohou diváci dobře znát z dobrodružného seriálu The Three Musketeers z roku 2014. (Conspi)