Krvavé písky

• USA It Stains the Sands Red

Ve víru zombie apokalypsy se Molly, zoufalá žena z Las Vegas, ocitne v poušti, kde je ponechána napospas hladovému zombie, který je jí v patách. Zpočátku se jí daří držet si před svým nemrtvým pronásledovatelem náskok. Jakmile si však uvědomí, že zombie nepotřebuje spát ani odpočívat, její útěk se rychle promění v noční můru. S docházejícími zásobami sužována drsným prostředím, Molly bude muset sebrat poslední zbytky svých netušených sil a stanout tváří v tvář nestvůře i vlastním démonům, které ji celý život pronásledují. (Cinemax)

Malarkey

Fascinuje mě, co všechno jsou tvůrci filmů schopni vymyslet. Poměrně nehezká smažka, která to drandí v zánovním Porsche s nějakým černým borcem po pusté dálnici, se hodně rychle dostane do sraček. Přítel dostane čouda od 1, slovy jednoho, zombíka, který ji pak nahání napříč celou tundrou. Ona ho pak láká nasáklým tampónem a myslí si, že si tím zachrání kůži. Co se děje dál, to snad ani netřeba dodávat. Pár nechuťáren tu ještě přibude. Nicméně uznávám a chápu, proč tento film na jistých tematických festivalech vytvořil mírné kladné pozdvižení. Nápad to není úplně špatnej a možná někoho, kdo má podobný styl, jistě i potěší. Je hodně zajímavý sledovat, co někteří scénáristé a režiséři drží v hlavě. ()

kaylin

Americký zombie horor „Krvavé písky“ je ukázkou toho, že tenhle žánr je ještě možné pojmout trochu jinak, dát mu trochu jiný pohled. Na filmu se mi kromě toho, že se zde pořád něco děje a překvapivě to není nuda, líbí i skutečnost, že se zde předchází v podstatě od komedie až po docela drsné drama. A funguje to, ani jedna rovina si nevadí, pasuje to do sebe pěkně. Jen si musíte zvyknout na hlavní postavu a specifickou logiku filmu. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Prvá tretina filmu je dosť nehybná, sa to vlečie, sledujeme trafenú blondínku ako sa trepe vypriahlou pustinou so zomíkom v pätách. Časom sa dá aj na tú ich súhru, cestovanie a prkotiny čo pri tom zažívajú zvyknúť. Občas príde aj na nejaký ten podarený heft, uletenosť čo pobaví. Je to natočené v bez servítky, drsné, miestami príde aj na nejaké to napätie. Na škodu je ale že to miestami príde rozvláčne a nemá to tú správnu formu, ktorá by strhla k úplnej spokojnosti, lebo pár dobrých nápadov sa tu nájde. /45%/ ()

Morholt

Začátek ve mě příliš nadějí nevzbuzoval, protože zápletka je vlastně postavená na idiotsky vyplýtvaných nábojích. Ale to si celkem záhy sedlo a dívat se na bloncku vybavenou pytlíkem koksu a pronásledovanou umanutým zombíkem, byla docela zábava. Kor když Brittany Allen nešla pro nějakou tu hlášku daleko. Jenže pak přišel obrat, který to vzal za trochu jiný konec a to mi příliš nesedělo. Ne že by mi ta myšlenka byla úplně cizí, ale tady mi nezapadala do konceptu. Ať tak nebo tak, film je určitě žánrovým osvěžením, za což si zaslouží palec nahoru. Nicméně u Minihana jsem čekal, že po Visitors trochu povyroste. Tak snad příště. 55% ()

darkrobyk

-Dej mu pět minut a dá pokoj.- Jedna poušť a jedna zoufalá žena. Hned s prvním zákusem střeva ven a pak ještě jednou. Sice jsem nikdy nepochopil, proč by zombie (stejně jako kanibalové) měli žrát střeva, ale pro film je to efektní, uznávám. Ač se to nezdá, jde především o drama, a tak žánroví fanoušci jsou zřejmě zklamáni. Já byl velmi spokojen - vtipné, krvavé, dojemné. Scéna s koksem, pneumatikou na krku či klopotné putování pobavily, k tomu pak svěrák, vrtačka a lopata jako vražedné nástroje a navíc zombie, co se ukáže jako nebezpečí, ochránce i pomocník. A za ten konec prostě musím jednu hvězdu přidat, páč tady jsem si ho přál, i když u těchhle filmů jeden nikdy neví. Výsledný mix mi sednul, ale chápu, že leckomu ne. Hudba - Stitches, Amen Dumes, Anna Calvi, Blitz//Berlin. ()

• Herečka Brittany Allen (Molly) nosila topánky s vysokým podpätkom nielen v púšti, ale aj mimo natáčania. (Marceloo)
  • Myšlienka vytvorenia filmu, v ktorom je po väčšinu času jeden zombie, sa v hlave tvorcov zrodila po tom, čo videli horor World War Z (2013), v ktorom sú tisíce zombies. Oni chceli byť odlišní, a preto sa rozhodli obsadiť čo najmenej nakazených. (Marceloo)
  • Do hlavnej úlohy mal byť pôvodne obsadený muž. (Marceloo)