Planéta Zem - Season 2 (2016) (séria)

Džungle (S02E03)

(epizóda)
Veľká Británia, 2016, 58 min

Réžia:

Emma Napper

Kamera:

Paul Stewart

David Attenborough (rozprávač)

Třetí epizoda nás zavede do pralesů a džunglí. Představí nám vzácné lemury, chápany v roli přeborníků ve šplhu nebo třeba jaguáry jako vrcholové predátory. (Česká televize)

Autogram

Svetielkujúce huby sú skutočné a nie je to iba fantázia z Avatara. Akurát nie sú veľké ako človek, ale slúžia v tme ako maják pre orientáciu nočných chrobáčikov. Džungľa je rajom živočíšnych druhov a tak mal filmársky tím z čoho vyberať. Vybral aj priesvitného otca-žabiaka, ktorý si chráni potomstvo vlastným telom pred pažravými osami alebo lietajúceho gekona. Jaguár je potom celkom bežnou šelmou, menej bežná je jeho korisť. –––– Ak dokáže tento les ukryť nový druh delfína, čo všetko v ňom ešte môže čakať na objavenie? ()

Tezuka

Vždycky jsem si přál to vidět, jak Jaguár rdousí kajmany a krokouše. Někdo těm plazům musí ukázat, kdo je tady šéfem. Moc se mi líbil i ten létající dráček, kolibřík mečozobec, rosněnka průsvitná co chránila pulce před vosami, sladkovodní delfínovec, problémy chápanů při šplhání na nejvyšší úrovni pralesa a vlastně vůbec všechno. Ta kamera je prostě dokonalá a zvířata nám tu předvádějí lepší akční záběry než Schwarzenegger :)) ()

ilemas

Třetí epizoda opět s neuvěřitelnými záběry na průhlednou žábu, létající ještěrku, nejkrásnější ptačí námluvy - já jsem jediný zelený list !!! :), sladkovodní delfíni, mečozubec, který má zobák větší než vlastní tělo, svítící housenka a houby, divák čumí s otevřenou hubou. ()

jarmik

Létající ještěrka, gepard na lovu kajmanů, rosnička chránící pulce před vosami pomocí kung-fu, blikající housenka požírající mnohonožky a pták, který uklidil džungli, aby samičce ukázal svou pestrost a posléze provedl precizní, několikavteřinový milostný akt. Vše natočeno tak úchvatně, až se tají dech. ()