Hrad Strašidlák

• Česko Hrad Strašidlák a tajné bratrstvo (festivalový názov) (viac)

Jako kdyby nestačilo, že se Stephanovi rodiče jenom hádají, teď ještě jeho matka přišla s nápadem, že jej pošlou do internátní školy, aby si zlepšil známky. Ale jeho noví spolužáci mají do třídních mazánků a šprtů daleko. Po počátečním váhání je Stephan přijat do tajného bratrstva. Ta pravá zábava ve škole začíná ve chvíli, kdy chlapci vyhlásí válku dívkám z nedaleké dívčí školy Rosenfels. Zatímco dívky kují pikle proti „třasořitkám," chlapci vymýšlejí další lumpárny, kterým by je napálili. Ještě však netuší, že se všichni společně potkají na hradní slavnosti. Katastrofa? Anebo ne? (Zlín Film Festival)

GAVIN17

Film mne velice pobavil. Plynul ve svižném tempu a prostředí, ve kterém se odehrával, působilo sympaticky. Dobré výkony herců, a to jak dětí, tak i dospělých. Kladem bylo vyzdvižení solidarity, které se vinulo celým filmem. Příjemná zábava po celou dobu a tak dávám 80%. Film by mohl mít pokračování, samo se to nabízí... ()

hygienik

Bohužiaľ žiaden zázrak. Len ďalší film o 2 crazy internátnych školách. Vtipné to nie je skoro vôbec, niektoré postavy sú silene divné, ale hlavne je to priehľadné ako presilovky našich hokejistov. Na druhej strane film je obsahovo neškodný a občas milý. ()

Kri-kri

Docela mě udivuje, že je to produkt skopčáků, na jejichž filmy se téměř nikdy nedá koukat. Mně to stylem připomíná dětské filmy, jaké před lety točili Holanďané a Francouzi. Kupodivu jsem neměl problém film shlédnout do konce a neshledal jsem na něm nic, co by mě vyloženě iritovalo nebo pohoršovalo (žádný feminismus, multikulturalismus či podobné zhovadilosti moderní doby). Co bývá velkým nešvarem dětských filmů posledních let je přehnaná karikaturovost autoritativních postav. Zde dokonce ani role ředitelky dívčí školy nebyla příliš hnána do extrému. Ředitel chlapeckého internátu vcelku pohodář, i když ani on ne zcela bez autority. Film není komedií ve smyslu, že by se divák musel chlámat od začátku až do konce, spíš je to odpočinkový rodinný film o dvou partách z chlapecké a dívčí školy, které si vzájemně provádějí různé naschvály, během nichž se postupně spřátelí. Ve výsledku nemám problém udělit průměrné hodnocení, na druhou stranu ani nemám potřebu si dát reprízu. Slabé 3 * a 50%. ()