Boľavé nohy a telo, nadmerná únava po dojčení a permanentné vyčerpanie – Marlo (Charlize Theronová) v skutočnosti neplánovala tretie tehotenstvo. Zatiaľ čo jej manžel Drew (Ron Livingston) hrá v posteli videohry, Marlo medzi deťmi vypúšťa dušu, ničí si telo a všetky domáce povinnosti stíha doslova s odretou kožou. Jej najstaršia, osemročná Sarah (Lia Franklandová), práve prežíva prvé pochybnosti o svete a sebe samej, syna Jonaha (Asher Miles Fallica) takmer vyhodia zo škôlky a Marlo dojčiaca bábätko už dávno zabudla, aké sú jej vlastné potreby. Keď jej bohatý brat Craig (Mark Duplass) nečakane najme nočnú opatrovateľku, spočiatku Marlo nie je vôbec nadšená. Až keď mladá žiarivá Tully (Mackenzie Davisová) skutočne stojí pred dverami, ohromená matka si uvedomí všetky jej výhody. Prvýkrát po rokoch má opäť čas pre seba! A medzi Tully a Marlo sa začne pomaly rozvíjať nečakané a neobyčajné priateľstvo... (TV JOJ)

Soweek

Reitman na jiné téma, přesto úplně stejně, opět nadprůměrně, ale nikoliv dokonale. Kdo je pravidelným divákem Reitmanových filmů, tomu tato věta musí jako recenze stačit, aby si udělal obrázek. Pro ostatní se jedná o slušně zvládnuté drama ( v popisu filmu je komedie ? ) se sympatickou Charlize, která je prostě pěkná, i když je obtloustlá. Film si prožijete o to více, pokud máte doma také to malé štěstí, které Vás nenechá spát. ()

Tejkina

Taky absolutně nechápu zařazení filmu do kategorie komedie, já se tedy nezasmála ani jednou. Jedná se spíš o velmi slušné drama s poměrně překvapivým koncem, který by mě tedy absolutně nenapadl. Nicméně velmi příjemné překvapení tohoto roku a Charlize Theron předvedla vážně skvělý výkon. Navíc sympaticky krátká stopáž, určitě doporučuji všem matkám. ()

M.i.k.e

Reitman v té lepší fromě...víc než kdy jindy tady hodně záleží na tom jestli si člověk něčím podobným prošel a jeho zkušenostech.Hodně věcí tu např.svobodný dvacátník těžko docení.Charlize je každopádně výborná a závěr to celé (což mimochodem není komedie,ale místy celkem nekompromisní drama) posouvá ještě někam dál,což sem vůbec nečekal...80% ()

xxmartinxx

Ten zvrat jsem znal, tak nevím, jestli bych ho odhadl - ale spíš by mě něco tak pitomého ani nenapadlo. I když je fakt, že scéna sexu by mi asi přišla hodně mimo. Platí, co píše tolik lidí - první akt je perfektní, odpozorované scény mateřské deprese působivé, ale jakmile se to pokusí o něčem být, tak to imploduje ke klišé tezím o rodinném životě, za které by se nemusela stydět Ulice. A o tom konečném zvratu fakt nejde napsat dost ošklivých věcí. 2 a 1/2 ()

Streeper

Moc jsem nevěděla, co od toho mám čekat. Na Charlize Theron v hlavní roli jsem se docela těšila, i když zrovna nepatří mezi mé oblíbené herečky, bohužel spíše mezi ty neoblíbené, ale tady mi tolik nevadila. Profil ženy v domácnosti, která se psychicky hroutí z každého dne ztrávený s dětmi, se kterými je 24h denně. To se mi líbilo, trošku to ukázalo, co všechno ženy dávají do výchovy a starání se o děti a zároveň chtějí před manželem vypadat, že je vše ok a vše zvládají, i když opak je pravdou. Noční chůva mě trošku zmátla, nevěděla jsem co očekávat a některé scény mě až šokovaly, konec vše vysvětlí, ale to se mi vůbec nelíbilo. Nechápala jsem tu náhlou psychickou poruchu, kdy si Charlize představovala samu sebe v mladí, bylo to zvláštní. Je pravda, že film to alespoň trochu oživilo, ale mě to tam prostě nesedlo. Je to film, na který se již znovu nikdy nepodívám, protože mě nezaujal natolik jako jiná dramata. ()

• V květnu 2017 získala distribuční práva na film společnost Focus Features a stanovila datum uvedení do kin na 20. dubna 2018, avšak v březnu 2018 bylo datum posunuto na 4. května 2018. (griph)
  • Diablo Cody napsala film jako způsob, jak se vyrovnat s vlastním těžkým těhotenstvím. (griph)
  • Celosvětová premiéra proběhla 23. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)