Madonna: The Girlie Show - Live Down Under

(koncert)
všetky plagáty

DDavidson

Jeden z nejlepších koncertů, které jsem kdy viděl. Madonna je v nejlepší formě a předvádí největší show, kterou jste mohli v 90. letech vidět. Písně jako Fever, Vogue, Deeper and deeper, Why's it so hard, Everybody a další jsou v úžasném provedení a Madonna zde poukazuje na to, že právě ona je královnou popu. ()

mira.l

Škoda, že tady nejsou "půlhvězdičky", hodnocení po druhém shlédnutí (první někdy v listopadu 2014) tak někde mezi 4 a 5, ale o fous blíž těm čtyřem, přece jenom se mi tak nějak víc zamlouvají ty novější koncerty, řekněme od Drowned World dál k přítomnosti. Něco mi úplně nesedlo, ale je fakt, že choreografii má jako vždy propracovanou na výbornou. ()

rida35

Madonnu sleduji 35 let a troufám si říct, že tahle live show je jedna ze tří nejlepších za celou její kariéru. Skladby z ne úplně doceněné desky "Erotica" (která je pro mne dnes No.1. v její diskografii) doplněné starším materiálem, kde především vyčnívá brilantní provedení "Vogue" jsou pro skalní fanoušky velkým zážitkem. Výprava, jeviště,kostýmy, vše mi perfektně zapadá a k tomuhle koncertu se rád vždy vracím. Mohu všem jen vřele doporučit! Kdybych měl možnost, dám 10 hvězdiček bez mrknutí oka. ()

Jara.Cimrman.jr

To jsem takhle jednou večer dostal chuť na koncert Madonny a evidentně jsem si moc dobře nevybral. Jednak mi moc neříká kabaretní "erotika" a hlavně mi nesedí Madonna ve vizáži "blonďatý kluk". Chápu, že jsem měl být unesen ze žhavosti některých scén a hromadných tanečních kreací, ale na předstíraný sex jsem už moc velký a spartakiádu jsem nikdy moc nemusel. Takže zůstává hudba a ani tam to nebyl žádný zázrak, ale když si na hlavu nasadila blonďatý květák nebo se navlékla do uniformy, tak se koncert chvilkově dostal tam, kde jsem ho chtěl mít po celou dobu. ()

veronica 01

Ačkoliv je Erotica moje nejoblíbenější album, tak tohle turné jsem dokázala úplně docenit až po 12 letech co Madonnu poslouchám. Madonna je tu uvolněná a je vidět, že si celou show užívá! I hlasově je tu na tom mnohem lépe než na předchozím turné. Miluju provedení Fever, Why´s It So Hard, Bye Bye Baby a Justify My Love! ()

• Technické zařízení po Evropě přepravovaly dvě letadla, jedno z nich byl Antonov An-225 Mrija, největší transportní letoun světa. (kenny.h)
  • Pro jednotlivé části vystoupení najala Madonna celkem pět choreografů. Jedním z nich byl i Gene Kelly, který měl mít na starosti choreografii skladby Rain (1993). Ten se však dostal do sporu s tanečníky, od kterých požadoval profesionální přístup, ale podle něj byli vybráni na základě osobnosti než tanečních schopností. Christopher Ciccone nakonec sestru přesvědčil, aby spolupráci s taneční legendou ukončila. (kenny.h)
  • Šéfem turné byl stejně jako u předchozí Blond Ambition World Tour (1990) bratr Madonny, Christopher Ciccone. Ten navrhl jeviště, které stavělo 100 lidí čtyři dny. Pojato bylo jako cirkusové šapitó s velkou oponou, ta však způsobovala problémy s akustikou a každá show se musela složitě ozvučovat. 1 500 kostýmů vytvořili Dolce&Gabbana. Inspirovali se filmy jako Kabaret (1972) nebo My Fair Lady (1964), striptýzem a show v Las Vegas. (kenny.h)