V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

rikitiki

Městská fantazy s malinko detektivní zápletkou se vyznačuje přeplácaností a minimem důrazu na charaktery hlavních hrdinů, takže nikomu z nich jsem neměla chuť fandit. Film jakoby se soustředil jen na vykreslení světa, kde vedle sebe žijí pohádkové bytosti a lidé, ale už neměl energii nechat ten svět skutečně žít. Spíš je to prolog k nějakým dalším snímkům, které ale vyhledávat nebudu. SHRNUTÍ: Američani mají fakt šeredné víly./můj hodnocený film č. 6 600/. ()

Kothy

Můj první film od Neflixu. Tento film nám dokazuje, že i televizní tvorba umí být dnes na slušné úrovni. Odpovídá tomu taky rozpočet. Trochu mě zaráží tak nízké hodnocení. Původně jsem z filmu měl celkem obavy, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Film se odehrává v dnešním světě, který okupuje několik ras. Kromě lidí tu jsou i elfové a orci. Elfové vládnou a orci jsou odstrčeni na okraj společnosti. Nick Jacoby je prvním orkem v policejním sboru a dělá parťáka Willu Smithovi. Po pár výjezdech se dostanou do velkého mezirasového konfliktu, který je zpúsobený magickou hůlkou. Takto to možná zní trochu praštěně, ale ve filmu to dává smysl. Dost se tam odráží i dnešní náboženské a rasové problémy našeho světa. Celé je to vzkříšení Pána temnoty. Noomi Rapace tu sice jako záporačka nemá moc prostoru, ale i tak je dobrá. Je to trochu nezvyk ji vidět v takové roli. Akce taky ujde. Snad bude nějaké pokračování. "Zvedni svou tlustou Shrekovou řiť a jeď domů za Fionou!" :D ()

dO_od

// Dobrý úvod, zajímavá mytologie a bral bych seriál. Jako film to má ale nezvládnuté postavy, neoriginální zápletku, směšnou bandu záporáků a vyloženě odporně zkratkovité finále, které celkový dojem ze sympatického béčka sráží až někam do zbytečného a zapomnění hodného průměru, kde za zmínku stojí jen Will Smith a slušný vizuál. Škoda. Netflixu ale pořád fandim. 6/10 ()

Stanislaus

Nebýt nadpřirozeného světa plného kouzel by byl Bright pouze tuctovým snímkem o souboji policistů se zločinnými gangy, který se vedle toho zaobírá rasistickou problematikou. Škoda, že tvůrci nevyužili více onoho kouzelného potenciálu, který se nad tímto projektem vznášel. Z hlediska akce a napětí film fungoval, na druhé straně byla spousta prázdných vtípků, jež však vyšuměly už během jejich zaznění. Vizuál byl pěkný a hudební doprovod skvěle podtrhoval prostředí špinavých ulic, ale i tak jsem měl pocit, že se z toho dalo prostě vytřískat víc. ()

EvilPhoEniX

Ayer mě někdy potěší někdy ne, zde je to tak na půl. Tenhle mix Fantasy v našem světě je určitě zajímavý, ovšem né dostatečně využitý. Příběhově je to velmi ploché, s napětím Ayer příliš pracovat neumí, alespoň má k dispozici Willa Smithe a k nepoznání Joela Edgertona. Akce je velmi slušná, elfí trojice předvádí hezké akrobatické kousky a je to i pěkně brutální, ale nemohl jsem si film užít na plno, nějaký element mě zde vyrušoval a nemohu přijít na to, který to byl. Každopádně na Netflix slušná práce. 65% ()

• Na soundtracku sa podieľali známe osobnosti ako napríklad Rag'n'Bone Man, Machine Gun Kelly, Bebe Rexha, Logic či hudobné kapely Bastille a X Ambassadors. (Astonko)
  • Max Landis prohlásil, že odmítl 1 milion amerických dolarů navíc během prodeje scénáře, jelikož požadoval, aby film režíroval David Ayer. Scénář napsal speciálně pro Ayera. (Jigvell)

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (viac)