Rocky slaví 40

• USA 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic

Dokument zachycuje neuvěřitelný příběh Sylvestera Stallona, který se vydává na epickou cestu s cílem přivést k životu slavný příběh amatérského boxera Rockyho Balboy. Jedna z nejpopulárnějších filmových sérií celé generace přináší kultovní příběh chudého italského imigranta, který se s odvahou a neochvějností snaží dosáhnout amerického snu. Události za kamerou jsou stejně fascinující - před 40 lety byl Stallone neznámým mladým hercem s velkými sny. Stejně jako jeho postava se rozhodl postavit životní výzvě a dal světu tuto legendární sérii filmů. Sylvester Stallone zde komentuje záběry ze zákulisí a vyvolává v divácích pocit, jako by seděli v jeho obývacím pokoji a sledovali je s ním. Režisérem tohoto hluboce osobního dokumentu je mimořádně talentovaný a oceňovaný Derek Wayne Johnson. (HBO Europe)

NitroXcz

Miluju to. Nádhera. Jediná škoda je, že to má pouze 30 minut. Vydržel bych na to koukat klidně hodinu. Stallone je úžasnej vypravěč. Pokaždé má nějaké skvělé přirovnání nebo celkově motivaci. Pro většinu je Rocky jen další film o jednoduchým boxerovi, tady vidíme, že to tak není, a že ve filmu je mnohem víc témat. Miluju to! ()

Psycho.R

Na HBO go na mě vyskočil tento skromný dokument, složený ze záběrů ze zákulisí natáčení a Slyovo komentářem, kde komentuje vždy to, co se děje na obrazovce. Skutečně jsem se vžil do jeho hlasu, kde je znát, že to nejsou hrané vzpomínky, ale skutečné sentimentální flashback. Klidně bych si dal celou sérii o pokračováních s jeho komentářem. ()

Enšpígl

Jediný co mě mrzí, že to mělo jen 30 minut, ale jinak sledovačka pomalu se slzou v oku. Rockyho mám hrozně moc rád a Sly, chlapík, který neměl v době natáčení ani na kadeřníka i kdyby už nikdy nic jinýho nenatočil zza postavu Rockyho získal na pražským Žižkově jednoho doživotního fanouška. Jeden z nejsilnějších příběhů Hollywoodu o Rockym i o Slyovi. Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že by dokument unesl klidně dvě hodiny, korn když ho namluvil přímo Sly. ()

Shakers

Skvelý dokument a hromada zaujímavých informácii a záberov, kde nám Sly osobne približuje ako sa dostal k jeho najslávnejšej roli. Škoda len, že je to také krátke. Každému fanúšikovi tejto boxerskej série len odporúčam. 85% - 4* ()