Noc s leguánem

• USA The Night of the Iguana

Muž a žena. Láska a touha. Pád a vykoupení. V jedné jediné noci se vše setká. Na odlehlém mexickém pobřeží. Kněz ve středních letech se snaží uspořádat svůj zničený život a dát jej znovu dohromady. A tři ženy - smyslná majitelka hotelu, éterická umělkyně a žhavá puberťačka - jej mohou zachránit. Nebo naprosto zničit. Vynikající výkony herců Richarda Burtona, Avay Gardenerové a Deborah Kerrové pod vedením legendárního režiséra Johna Hustona skvěle přenesly uznávanou divadelní hru Tennesseeho Williamse na filmové plátno. Noc s leguánem - to jsou protichůdné vášně a překvapující vtip, rozpor mezi sny a hořkosladkou skutečností. Film získal oscarové ocenění za výpravu a v dalších tech kategoriích byl nominován. (oficiálny text distribútora)

sanikope

Unudený k smrti Tennesseem Williamsom. Skutočne netuším ako by to fungovalo v 64-om ale mám pocit že by som to prijal takisto chladno ako dnes. Po 15 minutách som to nevydržal a použil som funkciu fast forward- rychlosťou 1.20 som sa snažil dostať dejom kamsi ďalej ale po 30 minútach som upadol do kómy. Ráno som si pustil posledných 10 minút a ako vidím o nič som neprišiel. V prípade Iguany i keby som chcel spoilerovať nemám čo. Z môjho hľadiska sa tam totiž žiadna zápletka ani nezapletá a samozrejme neskôr nieto čo ani rozpliesť. Herci hrali ale od toho tam predsa boli ale výslednú nudu tým neovplyvnili... ()

Martin741

Tak Richard Burton /Kam orli neletaji, Kleopatra/ si uz aj cernoprdelnika, teda knaza stihol zahrat. Tuna konkretne je na odlahlom mexickom pobrezi a stretne 3 zeny, ktore mu prevratia zivot naruby. Sila filmu je hlavne v dialogoch, namakanom scenari a v perfektnych hereckych vykonoch. Je mi znamo, ze uzivatel Mi-Nu Chai napisala, ze neznasa pojem herecke koncerty, ale mne je uprdele co znasa a co neznasa. Proste ja mam rad herecke koncerty a tu som si ich dosyta uzival. Priroda a nadherne exteriery su len ako bonus, fascinujucia krasny bonus : 84 % ()

NinonL

Film táhne svou rolí hlavně kněz v podání Richarda Burtona. Ale ani jeho partnerky nehrají špatně, temperamentní Ava Gardner, mladistvá a sexy Sue Lyon a křehká umělkyně Deborah Kerr. První část filmu se odehrává hlavně v autobuse, na zájezdu křesťanek s knězem, zbytek pak v malém hotelu na kopci blízko moře. A byla jsem moc ráda, že toho leguána nakonec pustili. ()

cheyene

Noc s leguánem je snímek, jehož síla spočívá v brilantním scénáři a excelentních hereckých výkonech. Úvodní scéna v kostele byla perfektní a přiměla mě k maximální pozornosti. Následná cestovatelská pasáž byla trošku slabší, avšak měla silné momenty (Burtonovo plavání v moři s Sue Lyon nebo její návštěva na jeho pokoji, jízda autobusem řízeným Burtonem). S blížícím se závěrem však začaly mít dialogy mezi postavami patřičnou sílu a hloubku a ve mně tak převládl čistě pozitivní dojem z uplynulého filmu. Být o něco kratší, tak bych dal i 5*. Přesto však skvělá záležitost. ()

Han22

Jeden zapadlý tropický hotýlek a několik lidí, kteří se potkávají. Kněz vyloučený z církve, který se marně snaží uživit jako turistický průvodce. Hospodská od rány, která předstírá, že ji nechybí zemřelý manžel. Chudá malířka portrétů, která zkoumá lidskou povahu a stará se o dědu, který chce dopsat poslední báseň. Nažhavená puberťačka hledající milostné dobrodružství a nepřející vychovatelka. Nečekal jsem vůbec nic a dostal s lehkostí a humorem plynoucí film, kde se řeší víra, staří, ideály, panika, krize i vlastní sexualita. Skvělé herecké výkony ústřední trojice a osmnáctiletá Sue Lyon je k sežrání. ()

• Při natáčení v polovině listopadu dlouholetý asistent režie Tommy Shaw a pomocný asistent režie Terry More vešli na balkón, který se s nimi zřítil. Z výšky 6 metrů dvojice spadla na tvrdou půdu. Terry byl v pořádku, ale Tommy měl přeraženou páteř. Byl prý zázrak, že nezemřel. (Pavlínka9)