Putování s dinosaury 3D

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Walking with Dinosaurs: Prehistoric Planet 3D (viac)
Veľká Británia, 2014, 87 min

Zásluhou špičkové produkce BBC Earth zažijete putování s dinosaury v dobách, kdy vládli Zemi. Jejich cesta začíná před 70 miliony let na Aljašce, kde je každý rok dlouhá a temná zima nutí v tisícihlavých stádech ke stěhování z jejich domovů za potravou na jih. Dinosauři už dlouho představují jedinečný fenomén, který jako magnet přitahuje děti i dospělé. Díky nedávným paleontologickým objevům a jejich spojení s průlomovými filmovými technologiemi nám snímek Putování s dinosaury nyní představí nové a jedinečné dinosaury, kteří jsou skutečnější než kdy dříve. Jedná se o vrcholný zážitek stvořený pro filmové plátno. BBC Earth, komerční divize BBC, nastoupila ambiciózní cestu a začala vyrábět vědecky precizní a technologicky pokročilé 3D filmy, které dokážou přitáhnout k tématu i ty nejširší masy a zároveň neztrácí nic na zábavnosti. (Academia Film Olomouc)

Stanislaus

(AFO 2019) Nové Putování s dinosaury nepřináší na jednu stranu nic moc nového či objevného v porovnání s původním BBC seriálem z roku 1999, nicméně i tak se na dokument pěkně dívalo, děj ubíhal, vedle toho jsem ocenil třetí rozměr a líbilo se mi, že se tvůrci zaměřili i na méně známé dinosaury, kteří nepatří přímo mezi učebnicové příklady. Snímek ocení zejména dětské publikum, pro které jde o jakousi audiovizuální encyklopedii, ale i dospělí si zde najdou své díky nejedné akční scéně. ()