Björk - Pagan Poetry

Nick Knight

Hudba:

Björk

Björk

Videoklip Björk k druhému singlu z alba Vespertine. Nahrávka s kontroverzní pověstí neotřelým a pro zpěvačku intimním způsobem vypovídá o lásce ženy k muži a mj. obsahuje i deformované záběry soulože Björk s jejím partnerem, umělcem Matthewem Barneyem. Video, které americká MTV zakázala vysílat, bylo vydáno i jako samostatný DVD singl. (J.Connor)

Deimos

YouTube/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 10/10 Efekty 6/10/// +její nezaměnitelný hlas -samotný klip na mě tolik nezapůsobil./// Zpěv Bjork jsem poznal až díky filmu Tanec v temnotách. A bylo to taky to nejkouzelnější na tom filmu. Od té doby jsem jí a jejímu hlasu mírně propadl. Tak asi jako každý. Pro mě to sice není srdeční záležitost a brácha dokonce říká, že je to strašný, ale já jsem nějakým způsobem uhranut. Tato písnička je lepší podaná naživo než v jejím videoklipu, který je sice krapet sexuální, ale do něj je přimíchaná animace, která se u mě minula účinkem. I tak zasloužené 4*/// Celkem 76%/// ()

Luciana

Björk jako pohanská kněžka lásky s odhalenými ňadry a rudými rty. Oděna jen v korálky, zpívajíc křehký sonet o lásce. Vzhledem k něžnosti písni nádherně kontrastní, živočišné, dechberoucí. ()

corpsy

Stanica MTV má byť príkladom toho, že sa odváži vysielať čo to s inej, ako mainstreamovej produkcie ( raperi s veľkými...reťazami na krku, či dámske teen idoly v plážových pózach ). Prečo mali s týmto problém, je mi čudné. ()

K.I.N.G.

Důvod, proč jsem jeden z mnoha, kteří považují Björk za nejlepší hudební interpretku všech dob může být jasně patrný i z tohoto DVD singlu. Dokonalá jak hudební složka, tak i video. Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že i když Island nedal světu příliš mnoho muzikantů, to málo, co odtamtud přišlo patří mezi to nejkvalitnější v aktuálním hudebním světě. ***** ()

Neffy

Björk je zvláštní člověk, v dobrém smyslu. Hodně lidí ji nepochopí a přesto je velice inteligentní. Jeden z nejlepších z jejich klipů. ()