Úžasná paní Maiselová - Série 4

(séria)

Píše se rok 1960 a změna je ve vzduchu. Midge se snaží zdokonalit svoje vystoupení a nachází vtipy s naprostou tvůrčí svobodou. Ale její oddanost svému řemeslu a místům, kam se dostane, vytváří trhlinu mezi ní a rodinou a přáteli. (Prime Video)

kockodan

Je  velká škoda, že je už naplánovaná pouze jedna zbývající, pátá, season. Postavy se začaly vykreslovat mnohem více až teď ve čtyřce a rozjelo se spousta zajímavých trajektorií, kterými by se postavy mohly vyvíjet. Myslím tím Miriam, Susie, jejich profesionální vztahy a eskapády s ostatními Newyorskými komiky, a maximálně mafiánksou linku vykreslující se přes postavy Susie a Mei (nová čínská přítelkyně Miriamininého ex-manžela), a tím by to skončilo, kdyby bylo na mě. Ostatní nejsou tak zajímavé. Na čtyřce mi vadí málo prostoru pro naprosto úžasnou a bezprecedentní chemii a herecký balet mezi Brosnahan (Miriam) a neskutečně talentovanou Borstein (Susie). Tyhle dvě dohromady v jakékoliv scéně jsou prostě comedy gold, jejich chemisrty je nenapodobitelná! Jestli Alex Borstein neshrábne alespoň 5 cen za tuto postavu talent managera, tak nevím. Bohužel, jejich vývojová linka se jaksi ztrácí na úkor méně zajímavých a ztřeštěných linek Miriamininých rodičů (absolutní otřes, nesnáším tyhle dva, jejich debilní storyline, herecké výkony, a to především ukňouraného Shalhouba), jejího ex Joela (taky velmi slabě napsaná a ztvárněná, jednodimenziální postava), a jeho nové čínské girlfriend (i když ta si myslím dostane v páté season pass kvůli jejímu mafiánskému původu), nebo ostatních nudných postav s nic neříkajícími "problémy", které působí jako trapný filler (za všechny třeba jen Miriaminina kamarádka Imogene, nyní nově stenografka jejího otce). Jako Who cares? Nedávat větší prostor Borstein s Brosnahan, nebo jen Borstein samotné je škoda! Jaksi nucené a rádoby-vtipné taškařice Miriamininých rodičů, nebo jejího ex, či nedejbože jejích otravných in-laws, mě opravdu nudí a nebaví, a tato zbytečná vystýlka je jen málo kompenzovaná hereckým koncertem mezi Miriam a Susie, kterého bych rád viděl víc. Samozřejmě, vedlejší postavy a linky jsou důležité, do určité míry, např. domácnost Weissmanových by nebyla to co je bez úžasné Zeldy, apod. Ale třeba na příkladu této postavy je krásně vidět, že nemusí mít svou vlastní linku a příběh, který nikoho nezajímá a zabere zbytečně půlku epizody. Pro mě je mnohem zajímavější příběh profesionálního snažení prorazit jako ženská komička, se svou střelenou talent manažerkou na newyorské scéně late 50's early 60's, než že její ex má problém jak oznámit své rasistické, židovské rodině, že ofakaněl Číňanku a chce si ji vzít! Přesto mě tento seriál při každém díle dokáže neskutečně zaujmout tempem, dokonalými dobovými reáliemi a několikrát nahlas rozesmát, by přímo hurónsky rozřehtat ne celý barák. A za to tedy 95% ()

M.i.k.e

po třetí řadě, která pro mě byla zatím nejlepší z celého seriálu přichází naopak řada nejslabší. Rozjezd je tentokrát hodně vlažný a dokonce sem docela dlouho pátral co, že se to vlastně stalo předtím. Postupně se sice vše rozjede a vrátí do starých dobrých Maiselovských kolejí, ale trvá to překvapivě víc jak polovinu celé série.Rachel Brosnahan nicméně stále výborná...75% ()

VLADEK

Jednoznačně nejhorší série, přes míru samoúčelných rádobyvtipů bez poity a opakování témat. Bohužel i nepovedené oficiální české titulky, které zabíjí vtip a neví si rady s překladem, jednou doslova, pak kreativní amatérismus (Dr Pepper=kofola). Bohužel u seriálu, který stojí a padá na konverzaci je tohle fatální. Proč musí být skoro ve všech dílech scéna, kde někdo naráží do věcí, zakopává, padá ? Jakože groteska? ()

Streeper

První polovina série velmi slabá, pomalejší a méně vtipná. Rozjelo se to až od pátého dílu, kdy mě to opravdu začalo bavit a příběh se konečně začal někam posouvat. Jinak je to docela slabší série skoro o ničem. Příběh se nikam moc neposunul a bojím se že závěrečná pátá série bude kvůli tomu až moc uspěchaná. ()

tehol

ja jsem zklamany, a to jakoze dost...•••••••••••• zaprve, mam pocit, ze kdyby tato serie nevznikla, tak to deji vubec neuskodi, ja tam vlastne nevidim v podstate zadny posun od konce 3. sezony..•••••••••••• zadruhe, ty vedlejsi postav jsou uz strasne cringe, sorry. ony to vzdy byly tak trochu karikatury a prihravaci hlavnim postavam, ale tentokrat mi prislo, ze to totalne preteklo vsechny meze. takova imogene, zelda, mei, to desive trapne trio dohazovacek (jakoze uplne kazda scena s nima byla nesnesitelna), sophie, kouzelnik, ti zlodeji (ty jeste davam) ale dokonce uz i abe.. •••••••••••• zatreti, totalne wtf cringe momenty. treba ta scena, kdy midge se asi 154x pta na lesbicky bar (btw proc se pta jen chlapu, absolutne nechapu) a zacina vetou i am not a cop, to jsem mel chut to vypnout, protoze takhle mrhat schopnostmi rachel.. to mi bylo smutno, nebo scena na kolotoci, nebo scena na pohrbu (tady aspon ten proslov byl dobry, ale proc se chovaji hlavni postavy k ostatnim jako totalni sociopati?), nebo scena volani pres zed, fakt to nekomu prislo vtipne? nebo niceni veci na svatbe for no reason. a bohuzel jich bylo jeste mnohem vic.•••••••••••• zactvrte, kouzelnik. tohle je tom bombadil the marvelous mrs. maisel. nejhorsi vec, ktera tvurce mohla napadnout, je uplne odporny.•••••••••••• nejlepsi moment sezony asi nekrolog pro moishe, ale moishe bylo v teto sezone nejak malo, to me mrzi a pripomnelo mi ten nejvtipnejsi moment serie, kdyz se moishe pripravoval na rec synogoze a nasledna prestrelka, diky bohu aspon za to. jinak me docela bavi momentalni vztah joela a midge, ten mi snad jako jediny pripada jako trochu realny a neprehnany, ta nova sekretarka je taky ok ()