Reklama

Reklama

Ženy 20. století

  • USA 20th Century Women (viac)
Trailer 5

Snímek Ženy 20. století od uznávaného režiséra Mikea Millse (oscarový film “Začátky”) nabízí mnohovrstevnatou, zábavnou a dech beroucí oslavu komplikovanosti žen, rodiny, času a vztahů, které celý život hledáme. Příběh, který se odehrává na sklonku sedmdesátých let minulého století v jižní Karolíně, vypráví o odhodlané matce jménem Dorothea Fieldsová (Annette Beningová), padesátnici, která vychovává svého dospívajícího syna Jamieho (Lucas Jade Zumann), zmítaného kulturní proměnou a revoltou. Dorothea požádá o pomoc s Jamieho výchovou dvě mladší ženy – volnomyšlenkářskou punkovou umělkyni Abbie (Greta Gerwigová), která žije v Dorotheině domě, a důvtipnou a provokativní dospívající sousedku Julii. (Cinemax)

(viac)

Videá (10)

Trailer 5

Recenzie (61)

misterz 

všetky recenzie užívateľa

A to čo bolo? O ženách 20. storočia a pre ženy 20. storočia tak nanajvýš. Len veľa nudných rečí o tom, ako to má chlap so ženami ťažké a ako žena to má ťažké s chlapom. Tiež o dospievaní nezáživne a veľmi hlúpo. Navyše postava matky toho chlapca mi prišla riadne pritiahnutá za vlasy - kvázi moderná matka, no jej výchovné metódy zaváňali sociálkou teda. Jediné, čo ma ako tak oslovilo bolo štrukturovanie príbehu a jeho rozdelenie na jednotlivé časti v súvislosti s postavami. Podpriemer. 40/100 ()

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Komediální prvky jsem v tomhle filmu vlastně ani moc nenašel. Spíš momenty, které porovnávají tehdejší sedmdesátá léta se současností a působí hrozně absurdně. Což je víceméně jasný. Porovnání tehdejšího drátového telefonu s dnešním mobilem bude vždycky absurdní. Nicméně na těchto situacích se celý film veze a je to vlastně i jeho podstata. Představuje životní postavy různých žen tehdejší dobu a i když film chvílemi nudí, závěr to velice pěkně vynahradí. Nenápadná stylovka, která v sobě má mnoho dobrých nápadů a solidně zvládnutý závěr. ()

Reklama

dr.horrible 

všetky recenzie užívateľa

Jeden z tých filmov, ktoré sú celý čas na 5*, ale v závere rozmýšlate, prečo im ich nedať. Ten dôvod je vlastne len jeden: nevýrazný mužský protagonista (a jeho ešte menej výrazný predstaviteľ). Chápem tú myšlienku, že bol vlastne vedľajšou postavou v príbehoch žien, ale na môj vkus bol upozadnený až moc. Tak moc, že sa z neho - v jeho nevyargumentovaných pubertálnych náladách, stala vlastne značne otravná postava (aspoň ja som ho neznášal, pričom som ho nemal neznášať, neznášať som mal Elle Fanning - s ním som mal súcitiť). Zvyšok super, klasický Mills. Presne 90%. Chýbajúce body prihadzujem za ten menzes. ()

Ant 

všetky recenzie užívateľa

Chvíli trvalo, než mě příběh vtáhnul a přesvědčil mě, že to není jen indie hipsterovina. Ale skutečně se jedná o originální snímek. Time capsule ze života 3 žen různých generací a jejich prožitku 70. let. Annette Bening je opravdu skvostná a její příběh i přes věkový rozdíl více něž povědomý.Třeba dodat, že Lucas Jade Zuzmann s nimi výborně drží krok a vidět tyhle ženy v jeho životě skrze jeho pohled umocňuje psychologii filmu. Nečekaně silný zážitek. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Ďakujem ti Mike Mills. "20th Century Women" je podľa mňa maximálne svieži film, ktorý skutočne človeka dostane do správnej nálady. A rozhodne to ocení ktokoľvek, ktorý má rád trošku zaujímavejšie nápady. Alebo filmy, ktoré sa sústredia iba na život ako taký. Podľa mňa to funguje skvele. Má to výborného rozprávača, ktorým sú miestami každá jedna postava. A o každom sa niečo dozvieme. Plus musím povedať, že spracovanie záveru filmu je tak dobré, že by som to ohodnotil ako jedno z najlepších zakončení. Pretože sa dozvieme všetko čo by sme chceli vedieť bez toho, aby to bolo nejaké plné klišé alebo odfláknuté. Práve naopak. Film najviac stojí na postavách a musím povedať, že všetky postavy v tomto filme sú mi sympatické. Každý má svoje vlastné momentky, ktoré sa mi páčia, každý niečím dokáže zaujať. Elle Fanning je skvelá, Annette Bening je vynikajúca a musím povedať, že túto rolu matky som jej veril a celý čas som ju s obdivom sledovať. Greta Gerwig je tu opäť v role, ktorá jej perfektne sedí a dostal som od nej to čo som čakal. Možno som už na to zvyknutý, ale rád sa na ňu pozerám a sledujem jej charizmu. Okrem toho je film plný skvelých a originálnych vtipov. ktoré skutočne človeka pobavia. Na správnom mieste to funguje. Film má ideálnu charizmu, dobré nápady, svieže dialógy, podľa mňa to proste funguje. Možno by mohol plynúť trošku lepšie a zrýchliť trošku tempo, ale postavy sú podľa mňa natoľko skvelé, že celý čas ma to nijako neiritovalo. Podľa mňa ide o film, ktorý rozhodne stojí za to vidieť. Čeknite si ho a spravte si vlastný úsudok. Hodnotenie: A ()

Galéria (36)

Zaujímavosti (2)

  • Mike Mills tvrdí, že film je založený na pravdivých udalostiach a všetky ženské postavy vo filme sú založené na ženách, ktoré ho ovplyvnili pri dospievaní. (dwdb)

Reklama

Reklama