Honzimir67

7/10 - AJ HEF E KY! UGANDAN KY! Touto větou by se film dal asi shrnout, ale pokud to nestačí... HEEEJ, DYZYS KAPTAN ALEGZ, HYZALAAJF! KAPTAN ALEGZZ YZALAJFFF! HYZ DÉT. KAPTN ALEGGS YS SOOOOU DEEET. Hele nikdo nemůže říct, že to je pro Ugandu ostuda. Svým způsobem to má styl, tempo a hlavně humor. Řekl bych, že toto je přesně ten typ filmu, který stojí za zhlídnutí s namazanýma kámošema. A nějaké ty "PROFI" efekty bych asi raději přehlídnul... urabuS. ()

DJ_bart

Geniální multižánrová amateristicky céčková no-budget akční jízda, která je definicí pojmu "za málo peněz hodně muziky". Etalon wakaliwoodský kinematografie, bizár nad bizáry. Režisér Nabwana I.G.G. je zcela právem přezdíván jako ugandský Tarantino. ()

Willy Kufalt

Tak buď jsem z jiné dimenze já, nebo valná řádka zdejších diváků tohoto filmu (...o tom, že jsou z jiné dimenze samotní tvůrci, nepochybuji ;o)), ale jestli TOHLE má z 346 hodnocení 86%, skoro mám chuť vzdát se dalšího komentáře. Ale když jsem to už zhlédl, nedá mi to se k Bad Black nevyjádřit. Rozhodně se najde pár kladů: pár neakčních scén nabízí autentický náhled do kultury v středoafrické Ugandě, pár akčních scén složených jen z fyzických projevů herců dokáže přikovat nebo pobavit. Osobitým přínosem může být skutečně originální prvek hlasu „jokera“, který akční film komentuje po celý čas ve stylu sportovního zápasu či videohry – a občas se mu to daří i vtipně a stylově s narážky na legendy akčního žánru. Pobavit může i pár technicky nepříliš povedených efektů či triků. Ale to už se dostávám k záporům, které tento do jisté míry originální počin doprovází ve všech směrech. Mimo akční scény mi ten film navíc připadal často neskonale nudný a mimo dlouhý prolog před titulkem s názvem filmu + akci v poslední třetině mi ani v rámci žánru nic tolik zajímavého nenabídl. Dlouhou dobu to vypadalo alespoň na 2 hvězdičky, ale když v závěru přišel velký rodinný zvrat jako z červené knihovny a ve stejnou chvíli se snažil poloamatérský akční film stát se něčím myšlenkově silným a začly zde u soudu pádat rádoby hluboká moudra, řekl bych, že ten film v rukou svého tvůrce pohřbil teprve sám sebe. Já vůbec nemám problém vysoce hodnotit i (polo)amatérskou žánrovku, pokud mě baví (třeba Příšera z Michiganského jezera za mě byla fakt skvělá), ale tohle se prostě nepovedlo a užívat si, jak je to vlastně celé špatné, mi zrovna nepřijde jako příjemný prožitek. Ale tak můžu si teď říct, že jsem viděl žánrový film ze střední Afriky, no... [25%] ()

corpsy

Wakaliwood, home of the best of da best muvís. Pri tomto počine treba povypínať všetky senzory pre inteligenciu. Unášať sa nefalšovaným fanúšikovským nasadením, kde sa aj ( doslova ) hovno dá využiť v prospech kultovosti. ()

easaque

1* Rozšířením zdejší TOPky na tisícovku mě dovolilo zjistit jaké skvosty se tu skrývají mezi těmi míň, ale zároveň vysoce hodnocenými. A z momentálního 620. místa na mě vybafnul ugandský film. Nedokázal jsem odolat a na YouTube (odkaz najdete někde v diskusi) jsme narychlo zkouknul, co tu zdejší diváky na něm tak zaujalo. Jedná se o amatérský film, který ani ne paroduje, ale spíš kopíruje americkou produkci béčkových a céčkových akčních filmů. Chápu upřímnou snahu chudých afričanů natočit za pár doláčů něco podobného, ale rozhodně mě to nenadchlo a nevidím důvod proč ho podpořit hvězdičkami. Navíc moderátor, který komentuje děj na obrazovce mi přijde docela uhozený. Nevím jestli podpořením jejich Wakaliwoodu (aneb Ugandského Hollywoodu) by vznikl nějaký smysluplnější film, protože se  evidentně v Africe snaží každodennímu stereotypu uniknout šílenými akčními kousky. Proto jen jedna solidární černá hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: X /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ugandské akčňáky jsou jak z jiné dimenze. Natočené za pár kaček, s nejlacinějšími možnými efekty, s levnou kamerou a ochotnickými herci. Zároveň si ze sebe dělají srandu skrze videojokera (což je něco ve světové filmografii naprosto nevídaná věc - natočený film se kdosi jiný (a přitom najatý režisérem) snaží vtipně komentovat + překládá pár dialogů a dovysvětluje děj), ale přitom je na těch filmech vidět, že to točí s citem a pro pobavení ostatních. A Bad Black je přesně takový. Popravdě se mi i líbil víc, než Who Killed Captain Alex. Sice tu nebylo tolik skvostných efektů, ale zase mě to víc bavilo, ať už dějově nebo humorem. Má to v sobě takové kouzlo těch filmů, které jsou "tak špatné, až jsou dobré", jenže to s nimi zároveň nemá nic společného. Tohle je prostě... ugandské. Točeno prostě pro zábavu za mizerný rozpočet, ale v takovém podání, jaké kdejaký amatérský film nikdy mít nebude. To se musí vidět, abyste věděli, jak moc vám to sedne. Mě to sedlo hodně. A Bad Black v tomhle "žánru" pro mě zatím vede. Slabých 5* ()

C0r0ner

Tak bohužel. Nakonec se z toho dokonce vyklubala chytrá zápletka, nicméně fórů ubylo minimálně na půlku, což je samozřejmě přesně to, proč na to koukat. I tak měla spousta momentů něco do sebe (Ugandan key - kladivo, Ugandan dance - třesoucí se rozstřílený voják), ale oproti Who Killed Captain Alex? citelný "kvalitativní" propad. 55% ()

chelseaman22

Pokud máte rádi Ugandu a ugandský filmový průmysl, tak Bad Black je pro vás první volbou, která v klidu zastíní jakýkoliv film s Arnoldem v roli hlavní. Současně je nutné vyzdvihnout, že se jedná o první ugandský film, který využil CGI (sic amatérsky ve slumu, ale využil). Moderátor filmu by zasloužil účinkování v hollywoodském filmu. 79 % ()

Melios

Ak ste videli Who killed Captain Alex potom viete ,čo za šialenosť máte čakať. Ak nie ste fanúšikom naschvál zlých filmov resp. zle/vtipných filmov potom to nemá cenu ani vidieť. Ak ,ale patríte ku skalným fanúšikom potom v tom uvidíte viac než len zlú kameru ,vtipné efekty, tajga mafiu ,komando ,alebo video jokera. Guilty Pleasure roka...hlavne za tú epickú búračku :D ()

TERRORDROME

Supa akšn muuvi, Subaruuu! Swaaz je dobrý muž, ale musí vylúpiť banku, otvoriť okienko na kartónovej prepážke univerzálnym ugandským "kľúčom", postrieľať hromadu policajtov a napokon pod sebou epicky odpáliť auto. Človek musí obdivovať týchto šialencov z ghetta v riti sveta kde je chudoba, AIDS a gangy a oni si tam točia svoje bezrozpočtové akčáky plné nepríčetného nadšenia a hádžu sa o zem ako by ich za to platili ( tak maximálne v cigaretách, keďže tam všetci gangstaz furt cool pózujúc čadia akoby sa ani nebáli rakoviny ). A potom tam rejžo dotiahne chlapíka čo vyzerá ako smrtka, pichne mu infúziu a robí si z toho kozy. Deti ulice plánujú pomstu a do toho ešte nejaký doktorko hľadá svoje ukradnuté psie známky, ale nie je to komandoš ako jeho otec a tak ho trénuje krpatý fagan aby bol konečne schopný chopiť sa riadneho papundeklového guľometu, pobehovať okolo ako politik bez vajec a všetko kropiť - ratatatatatatatatataaaaaaa! Môj osobný favorit bol ale ten frajerský maník s rozgajdanými topánkami, ultimátny suvereén, skoro som sa z neho posral. Každopádne je jasné že v Ugande môžete zadrbať x polišov rovno na ulici a pritom byť kladný hrdina. Do toho všetkého samozrejme znie maniakálny usierací komentár tzv. video Jokera, ktorý to celé nakopáva do zadku topánkou s hrdzavým bajonetom a robí rôzne pazvuky. Srať na Hollywood, my chceme Wakaliwood! ()

Rozjimatel

"I have a key!" "Ugandan key."     Tak toto je totálna haluz. Po celý čas som sa pýtal sám seba, či to snáď má byť nejaký zlý vtip. Zdá sa mi totiž trochu zvrátené dávať na rovnakú úroveň (viac ako 84% na ČSFD!) výtvory snaživých amatérov so zmyslom pre recesiu s vrcholnými dielami najväčších majstrov kinematografie. Ja mám síce recesiu rád, ale je toto "dielo" naozaj porovnateľné trebárs s filmami Rašómon Akiru Kurosawu, Siedma pečať Ingmara Bergmana, La Strada Federica Felliniho, Vertigo Alfreda Hitchcocka, Americká noc Françoisa Truffauta, Annie Hall Woodyho Allena či A Clockwork Orange Stanleyho Kubricka (všetko podobne hodnotené filmy)? Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale celé mi to pripadá úplne absurdné. Nakoniec aj tak dávam pomerne vysoké hodnotenie (2 hviezdičky), keďže som sa miestami celkom dobre bavil (špeciálne efekty, americké komando) a tiež trochu prižmurujem oči, pretože sa jedná o film z Ugandy.     "Don't fuck with Americans." ()

ink flo

Kdysi na LFŠ jsem pouštěl nějaký pásmo o nigerijských horrorech a byl to dost velkej milník, kdy vám dojde, že limity a šíře filmového umění jsou ještě jinde, než jste dosud tušili. Od té doby nic a teď jsem narazil na tohle, což vypadá podobně, i když ten vypravěč/průvodce to posouvá ještě na jinej level. Pokud bych to hodnotil samo o sobě, tak 0/10, ale když se vezme v úvahu kontext vzniku, tak 10/10, protože to točí totální nadšenci uprostřed ničeho a s ničím, napodobeniny zbraní si pájí v šopě, na efekty používají kravskou krev, ze které dostal jeden herec tyfus, CGI dělají na počítačích smontovaných z toho, co najdou na skládce atd. Úžasná a dojemná oslava čisté kreativity a svým způsobem znovuzrození filmu...btw. nevěřte zbytečně senzačnímu názvu tohoto dokumentu, není to víc ultraviolent než filmy, který se snaží napodobovat (tzn. 80s klasika Van Damme, Schwarzenneger, Stallone, Bruce Lee atd.). ()

domirovec

Tento snímek je akční, romantický, komediální, kriminální a ještě vám pomůže vypořádat se s vašimi vnitřními úzkostmi díky vynikajícímu komentáři. Opět vzdávám holt Wakaliwoodu, Home of the Best of da Best Movies! 5/5 ()

phoenixer

Naprosto svkělá akční podíváná. CGI efekty na prvotřídní úrovni skoro jak od Michaela Baye. Kaskadérské kousky, za které by se nestyděl ani Jackie Chan. Emoce tam stříkají proudem a ukápne nejedna slzička. Vřele doporučuji všem fanouškům kvalitní Ugandské filmografie. ()

RoneXxXD

Tenhle film má vše...pointu a poselství. Poselství jenž bude vzbuzovat v lidech strach o své bezpečí v Ugandě - přeci jenom ti kidi tam nehrají Fortnite tak si vytváří živý bílý cíle. Dokonce lepší vyvrcholení než v novém SW a efekty lepší než v Hercules 3D. Těším se na Remake od Disney kde bude hlavní hrdinou princezna s ksichtem Brie Larson. 99% ()

FilipStinef

Nebudu se ohlížet na technické nedostatky, protože tohle je zkrátka nejlepší africký film, který mohl tenhle svět spatřit. "This doctor needs borders." VYHRÁLI JSME NAD ČSFD ZULUL ()