Dva 15ti letí chlapci Gary a Wyatt jsou celkem neoblíbení troubové. Ti by ale chtěli holku a spoustu přátel, které by mohli zvát na párty. Při sledování Frankensteina je napadne šílený plán. Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Mimo Lisy jim dělá problémy i Wyattův starší bratr Chet. Nadělá jejich počínání víc škody než užitku? (oficiálny text distribútora)

Devilian

Weird Science byla moje další zastávka ve filmografii Billa Paxtona. Tahle bláznivá teenagerovská komedie doslova přežraná osmdesátými léty si podle mě zaslouží větší pozornost. A.M.Hall hraje skvostně, Kelly LeBrock je okouzlující (ocení hlavně pánové), a Bill Paxton má neuvěřitělně sexy zadek (lol). Efekty jsou na svou dobu propracované. O titulní píseň se nám postarala skupina Oingo Boingo v čele s Danny Elfmanem (ano, opravdu tím slavným Danny Elfmanem). John Hughes dokázal, že umí dělat skvělé filmy (ať už je točí a nebo jen píše scénář). ()

VanTom

Bláznivě ztřeštěná teenagerská komedie, až jsem se nestačil divit. Z jedné čtvrtiny celkem romantická a normálně srandovní, ze druhé trapná, hloupoučká a přisprostlá, z té třetí nepochopitelně fantasmagorická, no a zbytku jsem se smál jenom pro ten naivně nostalgický osmdesátkový feeling. Takže logicky z takového mišmaše nemůžu nemít rozporuplné pocity. ()

dr.fish

Breakfast Club ve mně vyvolal zájem o režiséra Hughese. Snídaňový klub je ale jen jeden. Weird science je jediný další jeho film, který mne bavil. Je to sice jen nablblá komedie o dvou šprtech co touží sbalit holku, tak si vytvoří jednu kočku na počítači, ta se zhmotní a ukáže jim zač je toho loket, zábava to ale je. 70% ()

Bobik9

Solidní bláznovina. Musím říct, že kam se na tuhle osmdesátkovou slátaninu hrabou dnešní Prcičky a podobné. Tohle opravdu nemělo ani hlavu ani patu a přesto to bylo dosti zábavné. Kelly LeBrock je skutečně dokonalá do role. Moc mě bavil mladý Downey a ještě mnohem více mě zabavil Paxton, ten byl dokonalý! Učitel Berryman byl taky dobrý vtip. Příjemná věc. ()

KarelR

Nejslabší kousek z Hughesova teen menu, který sází na hodně trhlou sci-fi zápletku a projde mu tak překvapivě hodně. Po place běhá božská Kelly LeBrock (představte Cobie Smulders s britským přízvukem... a přitlačte na sex-appealu), Anthony Michael Hall kulí oči a vyšiluje jako o život a je tu i mladý Robert Downey Jr. s podprsenkou na hlavě, takže vlastně pro každého něco. Fajn zábava, na Buellera nebo Sixteen Candles to ale nemá. ()

• John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (ČSFD)