Vietcong: Real Life

Krátkometrážny / Vojnový / Komédia
Česko, 2016, 10 min

Peťan, jakožto vášnivý hráč her pod vlivem alkoholu, se zničehonic probírá uprostřed džungle. Po chvíli za ním přibíhá zdravotník a další členové týmu, kteří jsou mu silně povědomí. Než se stihne pořádně vzpamatovat, zjišťuje, že se objevil ve své oblíbené hře Vietcong a jeho tým čeká, až jim vydá rozkazy. (e.peet)

Enšpígl

Hele dobrý kluci, docela bych Vám přál, aby Vám to vydělalo alespon na nějakou tu děvku. Jako jasně třaslavá kamera má na každej film stejnej vliv jako kdyby ho posrala smrt, ale humor to mělo, nápad taky a hodnotit amatérský minikratas s rozpočtem 1.500, - Kč se stejnejma nárokama jako Avatara je stejný jako kdybych si ho honil v palcátovej rukavicích. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kurva, který šulin to tady zas natáhl? Tady sa člověk nemože ani v klidu projít po džunglmánii." Moravština v džungli mezi všemi těmi střílejícími rejžožrouty a rákoskami na mě působí hodně vtipným dojmem. Navíc potvrzuju, že i já bych si "nasral do kamizolky", kdybych se najednou probudil ve Vietcongu. U mě je však pravděpodobnější, že by mě hned po probuzení v mé oblíbené hře rozmázlo nějaké dvoumetrové Gogo o mantinel a vycenilo by na mě oba své zuby. ()

JohnCZ

S tím minimem, co měli k dispozici, kluci natočili slušnou poctu téhle geniální české FPS. Hlášky ze hry, šikovná (i když až moc roztřesená) kamera zakrývající všechny možné či nemožné nedostatky - od prostředí až po absenci efektů. Herecké výkony slabé, zejména mi tam chyběl Nhut a jeho hlášky. Obecně si mohli kluci dát na intonaci ještě více záležet. Ale za směšných 1500,-, co chtít víc? ()

Big Bear

Navštívil mně profil jednou tuhle takhle uživatel Eliza. A jak mám ve zvyku, po návštěvě jsem navštívil já zase jeho profil. Jednak jsem člověk zvídavý a jedna takhle sem tam narazím na někoho stejné krevní skupiny či spíše žánrové, o kterém jsem zde na csfd nevěděl. A tam jsem narazil na tenhle film a zmínku, že je na ytb. No a jelikož Vietnam já jako válečník rád, hned jsem se na těch 10 minut vrhnul. A říkám jednoznačně, chlapi výborný! Docela by mně zajímalo co této ,,poctě'' říkali kluci z Bohemia Interactive :-) ! Já vám k tomu říkám toliko. Abych se 10 minut v kuse tlemil, to už se mi nestalo drahnoun řádku let u žádné komedie. Už když to začlo mi cukaly koutky, ale když břiběhl radista s typickými brýlemi a rašícím fousem na bradě, řekl jsem si - ku*va to je přeci Crocker ! :-)) No a pak už to jelo. Tohle samozřejmě ocení hlavně všichni ti co Vietcong poctivě dali. Za mně je to nejlepší PC hra z Vietnamu vůbec (stále) a samozřejmě jsem ji pařil několikrát i s datadisky a to jsem z Vietnamu pařil snad vše co vyšlo (jako pamětník i včetně dosového Seal teamu z roku 1993!). Naštěstí jsou i další nadšenci a tak už jsou i patche aby to mohlo běhat ve Win10 (64). Vietcong si to zaslouží! No a k tomu filmovému, za ty prachy kluci předvedli lecos v 10 minutách co dnes není schopen nabídnout leckterý ,,válečný'' americký film. Nemyslím samozřejmě blockbustery ale takové ty filmy jak já říkám klubů historie, kdy ve filmu běhají obtloustlí taťkové v německých a amerických uniformách po louce a střílejí po sobě kapslíkovkama... Za mně teda kluci 4 granáty! Had 1, konec! * * * * ()

HolyKeeper

Peťanův kraťas je kupodivu poměrně kvalitním snímkem s velmi povedeným vizuálem, i docela zajímavými postavami. Bohužel není dobré brát do štábu prarodiče, kteří sotva udrží v ruce kameru, protože pak se může stát to, co se stalo zde. Detailní záběry na postavy s neposednou kamerou se snaží dodat divákovi pocit realismu. Bohužel ale dodává spíše pocit bolehlavu. Jinak šlo ale o docela dobře strávených 10 minut života. Jen ten scénář to chce vymýšlet příště někde jinde, než v hospodě u točenýho. ()

• Film je natočen podle české hry „Vietcong“ (2003). (e.peet)
  • Tunelová scéna se natáčela v opravdových tunelech, které sloužily jako uniková cesta během nájezdů Osmanů v 18. století. (e.peet)
  • Jednoho z vojáků Vietcongu hrál skutečně Vietnamec. Ostatní hráli Češi. (LeemaCZ)