Veľký muž: Pekelná poistka

(TV film)
  • Česko Big Man IV. - Pekelná pojistka (viac)

Vražda majitele stavební firmy zavání konkurečním bojem. Detektiv Jack Clementi bude muset prokázat velký talent, aby odhalil vrahy oběti. Začne výslechem vdovy po zavražděném, nebojí se kdykoli zmlátit pár darebáků a taky ukrást auto, když je to nutné. Když mu ale někdo zavraždí svědka přímo před očima, Jack pochopí, že jde do tuhého. Stopa vede mezi mnichy v klášteře. Jde o jednotlivce nebo organizovanou skupinu nájemných zabijáků? (oficiálny text distribútora)

Pepinec

Bud Spencer má jisté kouzlo jen ve filmech, ve kterých po boku Terence Hilla kosí holýma rukama jednoho lumpa po druhém. Jakmile přijde o první, pak i o druhou polehčující okolnost, a začne víc mluvit než jednat, dopadne jako Lex Barker bez Pierra Brice. A možná ještě hůř... ()

SOLOM.

Začínám být z toho Stena už zoufalý. Nechápu jak režisér jako on (který má tolik zkušeností), nedokáže z obstojného scénáře natočit alespoň důstojně vypadající detektivku. Což o to, zápletka nebyla zas až tak špatná, dokonce se tu dá nalézt několik slibných pasáží, ale pokud nedokáže natočit alespoň ucházející automobilovou „bouračku“, tak ať jde do prdele. Bud a jeho pomocník se snažili, to jim upřít nelze, ale o zbytku osazenstva se to již říct nedalo. Zoufalé přehrávání některých herců mi lezlo krkem, stejně jako nevyždímaný potenciál tajemného bratrstva. Takže i já musím souhlasit, že nejlepší na celém seriálu je nejlepší melodie a úvodní video s titulkama. ()

Stanmi

Detektiv pojišťovny Jack Clementi (Bud Spencer) dostává za úkol prošetřit úmrtí několika klientů, kteří krátce před svou smrtí uzavřeli životní pojistky na miliónové částky... Vražedná pojistka je druhým snímkem Budovy série Big Man, který jsem měl možnost zhlédnout a musím uznat, že tento díl má docela povedený kriminální příběh. Bud je i s přibývajícími léty pořád stejný frajer (v ruku v ruce s povedeným dabingem pana Schánilce), což koneckonců dokáže také při závěrečné bitce (mimochodem v celém snímku jsou prakticky jenom dvě pořádné rvačky, což je celkem škoda). Tento díl se z velké části odehrává v Německu, což znamená, že se ve snímku objevilo hned několik německých herců (z nichž nejznámější je pravděpodobně Hartmut Becker). Stejně jako v dalších dílech této série si i zde zahrála francouzská herečka Mylène Demongeot (i když jenom krátce v úvodu a závěru snímku). A samozřejmě nesmí chybět ani chytlavá hudba bratrů De Angelisových. Vražedná pojistka je tak svým zpracováním v zásadě standardním televizním filmem, který nejspíš nebude patřit mezi nejlepší kousky slavného Neapolitánce, ale právě díky Budovi a zajímavému příběhu dokáže tento snímek zaujmout i pobavit. ()

andrii

Výchozí je úpis, a pak... Za asistence "andělské" organizace... Výchovně vytvaruje "podpis" dlaní  dané zatemněné tváři. Kapucínovi, kterému to pálí. Cestou si, se stejnou chutí, dopřeje. Na jednom rohu, ďábelskou klobásku.  Na druhém, horké cappuccino. V případě, že by nestihl domácí, nebeskou krmi večeře. ()

Malarkey

Není pravda, že když Bud Spencer točí bez Terence Hilla, tak to stojí za prd. Co třeba filmy jako Milionový brouk nebo Policajt drábem? To jsou klasiky, které Terence vůbec nepotřebovaly a Bud v nich byl špice a klasa v jednom. Big Mana jsem po druhým díle prokouknul. Hudba parádní, lokace v Německu skvělý, ale problém je v samotných postavách. Je těžký, když jedinej normálně smýšlející člověk je samotnej Bud a všichni kolem něj se chomejtaj jak kdyby zrovna vypadli z Jedličkárny. ()