Veľký muž: Bumerang

(TV film)
  • Česko Big Man II. - Bumerang (viac)

Detektiv společnosti Insurance International Co. Jack Clementi pátrá po vyděračích velké zbrojařské firmy. Společnost nechce riskovat životy svých zaměstanců, ale vydírání by se mohlo zvrhnout do spirály nekonečných ústupků. Kdo je za tím vším? Někdo ze společnosti v tom musí mít prsty. Jack musí vypátrat, kdo má o zbraně takový zájem a proč. Ovšem zbraně nejsou housky a úkol tentokrát vyžaduje notnou dávku odvahy a chladnou hlavu. (oficiálny text distribútora)

Superpero

Ta úvodní znělka je nejlepší z celýho filmu. Bud Spencer tady ještě trochu ztloustl a má oči tak úzký, že jsem ho podezříval jestli je celej film neměl zavřený. Nejhorší je, že je tu už dost starej a vůbec se nepere. Až úplně na konci. Jako parťáka tam má debilního asistenta a to je fakt úplnej homokretén. Celá zápletka s ultrazvukovym dělem je příjemně naivní, ale ten film je prostě strašná, nekončící nuda. ()

Snorlax

Politováníhodná zápletka o supermoderní zbrani by se možná hodila do filmů o Fantomasovi, ale ne do kriminálky, která se bere vážně. ()

SOLOM.

Steno se už asi na stará kolena opravdu zbláznil. Tenhle díl už je opravdu na hranici snesitelnosti a ani Bud to nezachrání. Sice se tu párkrát pustí do pěstního souboje, ale jinak kromě té automobilové honičky na útesech divák nedočká žádné pořádné akce. Předpotopní triky a přehrávání většiny herců (ve vedlejších rolích) tento díl sráží k samé hranici s odpadem. Nebýt slušného hudebního doprovodu, pěkné herečky a Buda, tak bych ten ODPAD s velkou radostí dal. Takhle to vidím na 30%. Jenom doufám, že se další díly neponesou v podobném duchu, nebo se na tuto sérii asi ani nedodívám! ()

Stanmi

Bud se po menší přestávce v kariéře vrhl na televizní projekty a prvním z nich byl seriál Big Man. Bud tady hraje Jacka Clementiho, který pracuje jako detektiv pro pojišťovnu Lloyds a vyšetřuje zločiny spáchané na jejich klientech. Tentokrát musí zjisit, kdo ukradl supermoderní pušku ze zbrojařské firmy Sphinx. Co je třeba vyzdvihnout je skvělá hudba bratrů Angelisových, která mi i po skončení filmu ještě nějaký čas zněla v hlavě. Bud je samozřejmě pořád velký sympaťák a jen díky němu je film celkem koukatelný, ale to nic nemění na faktu, že akčnost jeho filmů je pryč, kromě bitky v samotném závěru, což je škoda. Hlavní zápletka s ukradenou ultrazvukovou puškou, schopnou doslova "vyzmizíkovat" cokoli a kdekoli je velmi úsměvná, ale na druhou stranu si nepamatuji, že by to někde někdo použil někdo jiný, takže bod tvůrcům za originalitu. Ačkoli režíruje Steno, který se podepsal pod nejlepší Budovy filmy, tak na snímku jeho ruka prakticky není znát a mohl to natočit kdejaký rutinér. Z hlediska castingu je zajimavé obsazení Myléne Demongeot, známe ze série o Fantomasovi a Johna Steinera, známou personu italských filmů. Celkově vzato na to kolik má film nedostatků jsem se celkem bavil, ale film bych doporučoval jenom velkým fanouškům pana Pedersoliho, ostatní by mohli být velmi zklamáni. ()

Jizni Tlapa

Další filmový důkaz, že Bud funguje sám pouze ve filmu Milionónový brouk. Jakmile nemá modrookého parťáka Hilla, postrádá šťávu a šmrnc. Bumerang zde funguje naprosto dokonale. Zaujmete-li nudný postoj bez očekávání, vrátí se Vám uplné stejná dávka ničeho. Bud přibral, to by mi nevadilo, ba naopak, on si to jako jeden z mála může dovolit, ale kde jsou mé oblíbené lepáky a facky předloktím sakra?? Vůbec nikde. Jediná filmová bitka, ve které Spencera tak milujeme, je na samotný závěr a přiznejme si, není to prostě ono. O vedlejších rolích nemluvě. Herecké výkony jsou zde naprosto podprůměrné. Příjemnou změnou je úvodní znělka, odkrývající vlastně veškerý filmový děj .-) a klasicky povedená hudba využívající smyčce. ()