Detektív Extralarge: Vrah z Miami

(TV film)
  • Československo Detektív XXL: Vrah z Miami (viac)

Bud Spencer ako súkromný detektív Jack Costello oplýva okrem impozantných telesných rozmerov aj schopnosťou poradiť si s odpornými zločincami za každých okolností. Dnes vyšetruje smrť dieťaťa. Je ďalšou obeťou neznámeho sériového vraha, ktorého média príznačne nazvali miamským vrahom? (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Ačkoliv jsem blázen do hororového žánru, psychologických filmů a na svém kontě mám i několik článků o masových vrazích, tak násilí páchané na děckách se mi příčí. Proto jsem zprvu přistupoval k tomuto dílu dost skepticky a s opovržením. Tvůrci si však tentokrát docela pohráli s atmosférou i samotnou zápletkou a podařilo se jim to ukočírovat v rámci přijatelnosti. Je sice pravda, že občas to bylo dost přitažené za vlasy, ale jinak dokázali udržet průměrnou laťku kvality tohoto seriálu. Bud byl spíše v pozadí, což zas nebylo tak špatné. Psychopatických ksichtů tu bylo taky dost, takže dávám 60%. ()

emdvojka

slabšie krimi, ktoré však zaujme početnými podozrivými . Aj keď mierne nelogická zápletka, ktorú však určite neodhadnete a odhalenie na konci vás určite prekvapí ()

Tipko

Keď porovnám Extra large s Big manom, musím uznať že Big man, čo sa týka scénara, je oveľa lepší. V Extra large je výkon Spencera docela až na malé výnimky slušný, čo sa však podľa mňa nemá povedať o jeho kolegovi a Spencerovej kamarátke Márii, ktorí iných naháňali len do postele, z čoho som bol pobúrený, pretože to dosť ubralo zo Spencerovej konzervatívnej normy, ako sme u neho zvyknutí. Preto európsky Big Man je pre mňa lepší, než Extra Large, za ktorý by sa mali Američania s prispením dvoch spomenutých postáv, hanbiť! ()

Snorlax

Tohle je plnohodnotná detektivka, která si zachovává rysy počestnosti a nerachtá se v krvi. Hlavní podezřelý se sice ukáže být pachatelem, jenže mezitím nám tvůrci předhodí ještě několik dalších slizkých a slizčích chlápků, kteří by zabíjení holčiček mohli mít rádi. Což je celkem fajn a divák se do konce inscenace těší, že měl pravdu a jím označený slizoun maximus je pachatel. Na poměry Extralarge nebývalá kvalita. ()