Charizmatický americký dobrodruh Hooten sa spojí s aristokratickou britskou vedkyňou a kurátorkou Britského múzea, lady Alexandrou Lindo-Parkerovou, aby spoločne hľadali legendárne poklady minulosti, medzi ktorými sú bájne amazonské zlaté mesto Eldorado, legendárna kniha Sibyliných proroctiev, chýbajúci zvitok Budhu či stratená hrobka Alexandra Veľkého. Za záchranou stratených pokladov spoločne podnikajú adrenalínové výpravy po celom svete a cestujú od Vatikánu po Himaláje, z Amazonského pralesa do Egypta. (TV JOJ)

TV spot

pee-jay

Sky 1* Akce, dobrodružný, drama * 8 x 45 min. * S01E01 16.09.2016 * Kurátorka v Britském muzeu lady Alex Spencer-Parkerová se vydává do Amazonie pátrat po ztraceném tábořišti viktoriánského cestovatele Percyho Fawcetta. Řada nešťastných náhod ji svede dohromady se samorostlým americkým dobrodruhem Hootenem a spolu nečekaně objeví mapu vedoucí k bájnému zlatému městu Eldorádu. * S01E02 23.09.2016 ()

sydney

Extra třída tohoto typu zábavy je jednoznačně IndianaJones. Sydney Fox s jejím Nigelem bych zařadila někam do lepšího Béčka, spolu s Flynnem Carsonem (myšlena filmová podoba. Knihovníci jako seriál mne naprosto nezaujal. Hooten & the Lady je hodně naivní a nic moc, nemyslím si, že vydrží dlouho. Když se připravíte na velmi nenáročnou zábavu, je chvílemi koukatelný. ()

Hollohlaway

Nakonec to na tři hvězdy vytáhne krásná okatá Ophelia Lovibond a celkem vtipné scénáře. Jinak o dramatické okamžiky je celkem nouze, lovení pokladů je dost nezáživné a laciná televizní produkce to dost sráží. Někdy úplně koukáte, například pobíhání po Himálajích v džínách a rozepnuté lehké bundičce plus malý turistický batůžek. Ale má to takovou tu devadesátkovou atmosféru všech těch Xen, McGyverů a podobně, takže to nakonec docela mile potěšilo. ()

JohnCZ

Sympatický seriál se skvělou výpravou do exotických lokací (narozdíl od nudně studiových Knihovníků), který kazí neambiciozní scénář. Děj je spíše epizodický a celé se to nese spíše na humorné vlně. Provázanost se začne objevovat spíše až v druhé polovině série, která je výrazně lepší, ale nemůžu se zbavit dojmu, že by to mohlo být méně komediální a více dobrodružné a dramatické. Exotické lokace tak nakonec působí trochu nevyužitě. Škoda, že se druhé série nejspíše nedočkáme, tahle sympatická dvojka skončila dříve, než stihla ukázat svůj potenciál. ()

noriaki

Tenhle seriál je jako relikt z devadesátých let. Kašle na rafinovanou zápletku a sofistikované postavy. Kromě postupného sbližování nesourodé dvojice se nikdo nevyvíjí, nedejbože aby měl vnitřní démony, nebo postranní motivy. A víte co? Vůbec mi to nevadilo. Epizody příjemně ubíhaly a možná protože se postupně profilovaly do komedie, krásně se mi u nich odpočívalo. Škoda že vzniklo jen osm dílů. ()