Břídilové

(festivalový názov)
  • Írsko The Young Offenders (viac)

Dva nejlepší přátelé Conor a Jock jsou městští flákači z Corku, kteří nosí stejné šaty, chovají se stejně a mají dokonce i stejné floutkovské kníry. Jock je legendární zloděj kol hrající každodenní hru na kočku a myš s městským policistou Healym. Když loď pašující drogy ztroskotá na pobřeží West Corku s nákladem 61 balíků kokainu, každý v hodnotě 7 milionů EUR, prosáknou informace, že balíky se postrádají. Hoši ukradnou kola a vyrazí na cestu k pobřeží s cílem najít chybějící balíky, které by prodali a zbavili se tím každodenních životních útrap… Ale seržant Healy je jim v patách. Film je inspirován skutečným příběhem zabavení zásilky kokainu v hodnotě 440 milionů EUR v Irsku roku 2007. (mac000)

Milky.

Když už si člověk říká, že větší tragédi než Inbetweeners už asi nejsou. A bum! Ale jako na nenáročný večer to bylo fajn. ()

Pepper_x

Ty ostrovy jsou prostě tak nějak svoje. Obklopený ničím jiným než mořem 2 stopy hlubokým si vypěstovaly svůj humor, který si pořád držej. I když jsou to takoví buráci, kteří se už nikdy v životě nebudou snažit, protože jednou byli částí či vládnoucí silou impéria, tak pohled na ně zvenku je komickej. Být to však každodenní realita už může být občas trochu moc. Film sám o sobě je esencí výše zmíněnýho a působí jako nenásilný a low-costový road trip s poselstvím, že kdo nikdy neztratil svetr, jako by nežil. ()

kaylin

Pokud vám sednou postavy tohoto filmu, tak je to docela dobrá komedie o tom, jak se ztratila část dodávky kokainu a dvojice pitomců se ji pokusila získat a vydělat na tom. Mně se postavy až tak moc nezamlouvaly, ale musím uznat, že třeba finále skutečně vtipné bylo. Tam jsem se i zasmál tomu, jak absurdní to celé je. ()

EvilPhoEniX

Irská snaha napodobit britské Inbetweeners, ale moc vtipné to není. Hlavní dvě postavy jsou irští cikáni, takže velmi sympatičtí nejsou, slyšet Irský slang ve filmu bylo sice fajn, ale příběhově je to takové Road Movie, kde se nic moc bláznivého a zajímavého nestane. Občas se dá pousmát, vtipný byl policista v patách, či invalidní drogový dealer, ale přesto jen průměr. 5/10. ()

elishia

Skvela, vtipna, a lehka sonda do ne zas tak lehkeho zivota vcelku prumerneho irskeho teenagera. Oukej, mozna ne uplne prumerneho. I kdyz takovy Limerick... Jako film samotny to na plny pocet mozna neni, ale ma to svih, vtip a pribeh. Moc mi to sedlo. Takovy teenage bike trip nadhernym Irskym poberzim. You're not retarded. Most of the time. ()

• Natáčelo se v irském městě Cork. Ve filmu se mluví corským dialektem, který se od dublinského liší délkou samohlásek, podobně jako pražský a ostravský. (vojacekr)