Dva měsíce po převzetí úřadu přežil Ronald Reagan pokus o atentát. Jak se mu podařilo překonat tento zážitek a pokračovat v plnění povinností? (National Geographic)

Marze

Zabít Reagana zkoumá lidská selhání a hodnoty stejným metrem. Je to v televizním formátu. Mathesonovi se povedlo zachytit podstatu Raeganovi osobnosti - rozený performér. Když jsem uviděl herečku znázorňující jeho manželku Nancy , koukal jsem na tu trefnou podobu. Nejlepší chvíle jsou tiché malé rozhovory mezi ní a Ronem. Matheson a Nixonová jsou herecky přesvědčiví jako blízký pár spojený skutečnou láskou , společnými cíli a ambicemi. ()

rikitiki

Místy až dokumentární, přesto podpořené velmi výstižnými hereckými výkony. Snímek se zabývá soukromými aspekty (charakter atentátníka, něžné nebo pitomé (to záleží na vás) oslovování se manželů Reaganových: „taťko“ a „mamko“), medicínským řešením útoku i politickým zákulisím. Rozjezd je pomalejší, ale to je pochopitelné, uvádí diváky do situace. Od prvního výstřelu však následuje neskutečná jízda, kdy lékaři, prezident, jeho rodina, policie i politici se musí bleskurychle vyrovnat s nečekanou situací a hlavně najít řešení. ______ Ať už má divák Reagana rád nebo ne, to by se na hodnocení filmu odrážet nemělo. Protože snímek poskytuje velmi plastický portrét doby zachycením jedné mimořádné události – dokázal ji ale předvést v širších souvislostech a z mnoha úhlů. Takže nevidíme jen atentát, ale i celkovou atmosféru té doby. SHRNUTÍ: Mnohem lepší, než byste čekali. ()

ledzepfan

Atentát na Reagana je jedním z mých oblíbených momentů historie kdy popkultura (či její fragment) přímo zasáhly do světového dění.. Proto je docela škoda, že tahle rekonstrukce je tak hrozně televizní, suchopárná a místy až pitomě doslovná (pasáže kdy Hinckley jakože skrz dopisy polopatě divákovi objasňuje své posedlosti).. Na druhou stranu docela zajímavě je vykreslený vztah Ronalda a Nancy.. ()

Johnny.ARN

Pol na pol. Aj politikárčenie, aj súkromie. Našťastie nie je to taký ten nudný žvást z Bieleho domu, kde sa náčelník štábu prekrikuje s ministrom a prezidentom a podobne. Skôr sledujeme pokus o atentát od začiatku až do konca, kde začiatok je politika, diskusie a voľby a záver už len boj o prezidentov život a jeho zotavenie. Hraný dokument je asi to najlepšie označenie. 3 z 5 ()

pallok

Videl som to viac ako hraný dokument než ako drámu, čo má logiku pretože v reáli som vnímal čo sa deje v studenej vojne a tým pádom som bol vlastne iba zvedavý ako "dramaticky" zvládnu amíci túto situáciu sfilmovať tak, aby to nebolo prvoplánovo mysteriózne, zavádzajúce, podlé. Výsledok ma prekvapil: film nenudil, dejová linka bola priamočiara, neuhýbala ani možno neklamala (fest). Čo mi ale vadilo veľmi - tento film podľa mňa nebol o Reaganovi ale o prvej dáme USA. Tá to nandávala všetkým, aj pánovi prezidentovi! Suma celkom 55% ()

• Vo filme boli použité aj reálne zábery prezidenta z jeho televíznych vystúpení. (Johnny.ARN)