Obrazy, pohádky a sny

(TV film)

Dokumentární portrét o proslulém východočeském herci, malíři a výtvarníkovi Borisu Šlechtovi za přítomnosti jeho nejduležitějších úspěchů. Dlouholetý člen loutkového divadla Drak a dalších významných regionálních scén bilancuje na tenké nitce mezi radostí a bolestí svého tvůřčího i osobního života. K mistrovým osmdesátým narozeninám natočil dokument jeho dlouholetý přítel a obdivovatel Patrik Ulrich se svými přáteli a spolužáky z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. (oficiálny text distribútora)

roswelll

Velice profesionálně natočený dokument, po dlouhé době jsem měl pocit, že sedím naproti panu Šlechtovi a dychtivě poslouchám jeho vyprávění. Nádherný dárek k jeho kulatému jubileu. ()

Cacorka_eliz

Našla jsem tento dokument na youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=y0C1B-56onk       Není to ještě úplně profi dokument, režijně a dramaturgicky je to místy je to trochu kostrbaté, ale umělec Šlechta je velmi zajímavá a zábavná osoba. Pro mne zcela neznámá osobnost, takový tichý blázen, nicméně opravdový umělec z dávné doby. ()

Barila

Krásný a dojemný dokument. Změnil mi pohled na dokumenty o osobnostech a portréty vůbec. Skvěle vybrané prostředí (lokace) a zajímavý nápad s loutkou čerta a dalšími loutkami pro dokreslení představy. Boris Šlechta je pro mě opravdový PAN umělec tělem i duší a jsem ráda, že jsem ho mohla skrz dokument poznat. Navíc málokdo se dokáže v dospělosti vžít do dětské duše a to je u pana Šlechty velmi obdivuhodné. ()