Swann s několika přáteli se utkají s Nixem/Puritánem, vůdcem sekty, zabijí ho a ze spárů sekty osvobodí mladou dívku. Po třinácti letech se soukromý detektiv Harry D´Amour stane náhodným svědkem vraždy vykladače karet. Tím se dostane do kolotoče nezvyklých událostí plných magie a násilí. Kolem začínají umírat lidé, včetně iluzionisty Swanna. Harry se nejen prostřednictvím Swannovy vdovy Dorothey (jež je onou osvobozenou dívkou) snaží přijít všemu na kloub. Vše směřuje k tomu, že Nix není tak úplně mrtev, jak by se zdálo, a chystá se znovu povstat. Sekta se opět schází v poušti, aby se stala svědkem Puritánova znovuzrození. Harrymu nezbývá, než se zlu postavit a utkat se s Puritánem. (eraserhead666)

Aluska88

Přiznávám, že od mistra hororu, Clivea Barkera, bych čekala mnohem kvalitnější a atmosféričtější formu děsu. Pán kouzel mi přišel spíše jako nějaká béčková parodie. Film nabídne pár vydařených hlášek a okouzlí krásou Famke Janssen. Ale cokoliv hororového raději nečekejte. Když, tak se musíte spokojit s lacině působícími triky a scénami, které zřejmě mají vyděsit, ale spíše rozesmějí. "Nemáš ponětí, do čeho ses namočil." - "Do pěkných sraček.", "Právě tady jsme ho zabili." - "Zdá se, že se Vám to moc nepovedlo." ()

GigaPudding

Výborná atmosferická mysteriózní detektivka se vším co k Barkerovi patří. Sice jsem nečetla z čeho to vychází, ale i tak tam byly jasně čitelné barkerovské prvky a motivy, co se objevují ve většině jeho tvorby. Kdyby to bylo něco trochu jiného tak by to asi bylo jen na ****, ale protože je to asi s Hellraiserem nejlepší barkerovský film tak to bude za ***** :) A taky to mělo fajn obsazení, hlavně toho zlouna a Famke Janssen :) ()

Gilmour93

„Flesh is a trap. And magic sets us free.“ „The flesh is weak. Only the soul is immortal.“ První úsloví patří soukromému očku Harry D´Amourovi, druhé soukromému očku jménem Harry Angel. Náhoda? Právě prostřední, řekněme noirově-detektivní část z LA mě svou mysteriózní atmosférou nebývale zaujala, leč následujícím sektářským násilím v poušti bylo vše působivé nenávratně ztraceno. Těch pár Barkerových režijních pokusů myslím prokázalo, že je mnohem efektivnější přivést člověka před dveře s nápisem Představivost, než mu do posledního detailu ukázat, co je za nimi.. ()

kagemush

Určitě jeden z těch lepších voodoo satano child filmů,co jsem měl tu čest vidět. Ale s tím Bakulou (i když je to určitě roztomilý jméno,jakože vhodný pseudonym do horrorů) podle mě šlápl Barker do drovna. (zato bych si uměl Bakulu představit v remaku Ztraceného víkendu,a ani by se nemusel moc snažit) Takže s nostalgií ke jménu Barker a s přimhouřeným jedním a vypíchnutým druhým okem -70%. ()

• Film natočil Clive Barker podľa vlastnej poviedky Poslední iluze z cyklu Knihy krve IV. - VI. (BlackTom)
  • Snímok sa začal natáčať pod hlavičkou Polygram Filmed Entertainment. Keď však toto štúdio začalo pociťovať finančné problémy, film prešiel pod štúdio MGM/UA, ktoré v tom čase hľadalo produkty pre svoju znovu založenú filmovú divíziu United Artists. (beso74)