American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa jirikzaboj k tomuto seriálu (6)

Mys hrůzy (2021) (S10E01)

Parádní pilotní díl, který by nenapsal ani sám Harry. Temná atmosféra, nádherné Bostonské lokace a tajuplný příběh se vší vážností a upřímnosti. Starý známý cast a absolutně povedené role pro každého jednoho z nich. Evan Peters je geniální a duo s F. Conroy moc potěšilo. Macaulay Culkin zatím minutový screenplay, ale vypadá to slibně i pro jeho kvality. Upíři, drogy a závislost jako téma jdouk sobě, ale čekám velký zvrat, meaning. Hlavně kvůli rozdělení série na dva příběhy . Moc mě to potěšilo a těším se, kam mě to až vezme. ()

Bledí (2021) (S10E02)

Enough talking, mama is hungry. Druhá epizoda přinesla výrazný rozvoj děje a za 50 minut se stalo opravdu moc věcí a je pořád na co se těšit. Sarah Paulson naprosto dechberoucí a Wittrock si to taky dává dost slušně. Musím pochválit úplně všechny, je to fakt jízda jedním slovem. Keep it that way! ()

Žízeň (2021) (S10E03)

Třetí epizoda už neskrývá moc tajemství a jde s kůží rovnou na trh. Scénáři opravdu prospívá tohle rychlejší tempo, vzhledem k rozdělení příběhu, které nás v polovině čeká. Uklidilo se nám bokem i pár postav jako feťačka Karen, nebo starostlivá matka Doris. Proto se tak dostalo na rozšíření pár dalších postav, jako například zajímavý příběh produkční Ursuly. Alma je naprosto boží svým kameným výrazem a Harry začíná tušit, že něco pokazil. Ústřední duo Austin a Belle září nejvíc už potřetí v řadě a právě F. Conroy má konečně dechberoucí roli v AHS. Kvalita dílů prozatím vůbec neklesá a pokud to tak půjde až do konce, tak to bude možná jedna z nejlepších AHS sérii. Bravo ()

Krvavá hostina (2021) (S10E04)

Čtvrtá epizoda dává zpátečku a to ve smyslu, že se vrací 5 let před epizody předchozí a dává nám velký prostor s náhledem do doby, kdy tato “mánie” vlastně začala. Potkáme se tedy s nevinností a nezdarem Belly Noir, která je schopna udělat vše proto, aby byl její talent odhalen celému světu a ona si mohla užívat smetánky coby celebrity světové úrovně. Zde se mi definitivně potvrdilo, že má Frances Conroy nejlepší roli po dobu účinkování v AHS a ty kvality sahají tak vysoko, že se rovnají již kultovní Jessicce Lange, která nám v AHS tak chybí. Evan je opět fenomenální a jeho postava Austina jde s Bellou ruku v ruce a už teď je to pro mě velice ikonické duo. M. Culkin je nepochybně i po tolika letech dobrým hercem a pořád čekám, že dostane příležitost ukázat mnohem větší screenplay, kde nadchne naprosto. Abych se posunul dále, tak epizoda ukazuje taky backtime story o odpadlých, kteří toužili tak moc po talentu, že vyschli a stali se tak stíny. Tato linka není až tak zajímavá, ale doplňuje některé potenciální otázky, které by si divák mohl klást. Celkově je epizoda méně zajímavá , přesto dost dobrá. Menší problém je v zastavení příběhu, ale na druhou stranu s dobrým smyslem k přiblížení postav, které v seriálu mezitím figurují. Nedokážu si představit, že se příběh za 2 epizody rozpůlí a fandím tvůrcům už teď, ať se jim to vyvede. Série je opravdu zatím nepolíbená zklamáním a po opakovaných slovech z recenzí minulých epizod musím říct, že se blíží k tomu top, co mohl Murphy s AHS přinést. ()

Manipulace (2021) (S10E05)

It’s not darkness. It’s a beautiful in light. Šílená epizoda plná šíleností, šílených postav a tragického osudu, který nemohl už déle na sebe čekat. Z Almy jde opravdu strach a všechna chvála mladé herečce, která ji tak perfektně ztvárňuje. Pokaždé, když řekne jen “Mommy”, jde z toho husina. Mickey a Karen jsou nejspíš couple této série. Původně působili pouze jako vedlejší postavy, ovšem tato epizoda jim dala hromadu prostoru a dokázali nám dát meaning toho, kým jsou a jak moc důležití jsou pro vyprávění. Doris se konečně vrací na scénu a Lily Rabe v jedné epizodě konečně dohnala zbytek castu, co se výkonu týče. Pro Harryho samotného jako hlavní postavu zde nezbylo tolik místa, ale Wittrock je skvělý už od pilota. Posun v příběhu je přirozený a přesto výrazně zrychlený. Zvraty tentokrat působí hodně klidně a je to tempem, které je opravdu rychlé. Možná nejlepší epizoda prozatím, která přinesla spoustu ponaučení, pravdy a hlavně emocionálního zážitku ve sletu některých událostí. Absolutně nejvíc musím vychválit Sarah Paulson, která si vzala nakonec všechnu pozornost zpět na sebe a závěrečná scéna je opravdu skvostná. Jsem zvědavý, jak dopadne konec první části série. ()

Zima zabíjí (2021) (S10E06)

Je až ohromné, jakým způsobem lze potopit celou atmosféru a příběh během 37 minutové stopáže, z které vlastně hned po 15 minutách bylo jasné, že je něco špatně. Ale já budu velkorysý a řeknu, že je úplně všechno na této epizodě špatně. Postavy se chovají úplně jinak, než v předchozích epizodách. Uzavření linek bylo takřka z minuty na minutu a zbylá hollywood pasáž byla jedním velkým prostředníčkem pro celou kapitolu Red Tide. Z ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)