American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 59 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Tom Riddle

Obsahuje náznaky spoilerů. Ryan Murphy. Neuvěřitelný talent a titán mezi scénáristy poslední seriálové generace. Po řádně střeleném Popular, kontroverzním Nip/Tucku a muzikálovém úletu Glee si Ryan sednul se svým dlouholetým (pracovním) partnerem, Bradem Falchukem, a společně rozhodli napísati nějaký ten horůrek. A bylo na čase. Naplánovali si projekt ve stylu komorního divadla, odlišné příběhy v každé sérii s různými postavami, ovšem se stejným hereckým obsazením. Proto i můj komentář bude vypadat jinak, než to se seriály obvykle dělávám. 1. série (Murder House) - Mulchuk (ha!) úspěšně rozčeřili stojaté vody hororového žánru hned prvním dílem první série, a udělali to prostřednictvím (jak jinak) nefunkční rodiny. Murphy miluje komplikované postavy, rodinné krize a dramata, temná tajemství, a žánr hororu se pro jejich prozkoumání jeví překvapivě logicky. Nešťastný ústřední pár (výtečná Connie Britton a spolehlivý Dylan McDermott), jejich depresivní dcerka Violet (sympatická Taissa Farmiga), psychopatický Tate (neokoukaný Evan Peters), mrazivá a děsivá Constance (vpravdě (ne)uvěřitelná Jessica Lange), tajemný původní obyvatel domu Larry (Denis O'Hare!), perverzní/dobrosrdečná hospodyně Moira (úžasná Frances Conroy) a další hromada ujetých postav vytváří dohromady skutečně chutný mix černého humoru, tíživého napětí a sem tam i chvíle nefalšovaného strachu. 5* 2. série (Asylum) - Od ústředního tématu nevěry a duchů/duší první řady radikálním obratem k (ne)příčetnosti uvnitř katolického blázince ve druhé, Mulchuk hází do kotle jeden nápad za druhým, ať už nacismus, mutanty, mimozemšťany, boha a ďábla či Smrt samou. Někdy to nevyjde na sto procent a občas to působí zbytečně přeplácaně, ale z největší části to pořád baví a překvapuje, a pokud zrovna ne, stejně aspoň herecky oslňuje božská Lange a dokonalá Conroy. Staří známí herci v nových rolích těší, mezi novými postavami je hned několik velkých tahounů (Jude, Kit, Lana "Banana"..) a roztomilých sidekicků (mikrocefalická Pepper!), a Name Game mi jede v přehrávači od rána do večera. 4,5* 3. série (Coven) - Po naprosté duševní temnotě druhé sezóny hladce do přemrštěné komediálně-hororové parafráze na X-Meny, kde místo mutantů řeší ústřední téma menšin a většin čarodějnický slet. Trojka je jako celek po eklektické dvojce taky o poznání soustředěnější ve svém ději, který doplňuje akorát několika reálnými figurami s poupravenou historií (Delphine LaLaurie, Marie Laveau, Sekerník z New Orleans). Zároveň představuje zatím nejlepší cast (připojují se herecké legendy Kathy Bates či Angela Bassett, a zároveň se vrací oblíbenci jedničky, O'Hare, Farmiga či Brewer) ve zdaleka nejtrhlejších rolích seriálu, nechybí nemluvný úchylný sluha, rasistická masová vražedkyně, novodobé Frankensteinovo monstrum, či má zřejmě nejoblíbenější postava celého AHS, neuvěřitelně výstřední a vždycky stylová čarodějka s vlasy barvy ohně a slabostí pro extravagantní módní výstřelky Myrtle Snow (navzdory tomu, že Jessica Lange svým oslnivým výkonem v roli stávající Supreme Fiony dokazuje, že dovede být i ve čtyřiašedesáti pořád svůdná i nechutná, zranitelná i totální badass, právě Frances Conroy v roli Myrtle si kradla každou scénu pro sebe). Coven se zkrátka nebere vážně, proto působí tak osvěžujícím a zábavným dojmem, a proto je dost možná mou nejoblíbenější sérií. 5* 4. série (Freak Show) Přestřelený, výstřední a odlehčený Coven se u většiny diváků nesetkal s tak vřelým přijetím, jako u mě. Tvůrčí tým Ryana Murphyho se proto rozhodl vyhovět jejich přání, a vytasil s o poznání temnějším rázem příběhu i tématu. Freak Show, přehlídka lidských zrůd, tělesně i duševně, se může pyšnit celou řadou věcí. Dokonalým castem (k ústřední partě v čele s J.L. se přidává Michael Chiklis a další), zajímavou partou charakterů (siamská dvojčata v úžasném podání Sarah Paulson, zmrzačený vraždící klaun Twisty, nechutně bohatý psychopatický spratek v podání nováčka, vynikajícího Finna Wittrocka), tísnivým soundtrackem a atmosférou chvílemi tak hustou, že by se už snad ani krájet nedala. Navrch vůbec poprvé propojuje svůj děj s jinou řadou (Asylum), a to hned v dost možná nejlepším díle celého seriálu (Orphans, Pepper!!!). Přesto se u mě bohužel jedná o jednoznačně nejslabší dosavadní AHS sérii. Příběhové linky se objevují a mizí jak se autorům zachce, mnohé postavy (včetně těch hraných hlavním castem) nemají žádnou pointu, žádné opodstatnění, talentem některých je vyloženě mrháno (Frances Conroy, Angela Bassett), selhává i zřejmě zamýšlený komentář o tom, co je to vlastně zrůda (diskutabilně na povrchu nádherný Dandy měl být očividně tou skutečnou zrůdou, zatímco parta tělesně zmrzačených by měla být diváku sympatická, ale to se daří jenom stěží, když většina z nich jsou taktéž vrahové a sympatie si tak získají možná dva tři z nich), ale dva vůbec největší průšvihy spočívají v následujícím. 1) příliš prostoru pro Jessicu Lange (dle spousty fanoušků, kteří se jí přejedli, ne mě) a Evana Peterse (dle mě, který jsem se ho přejedl, ne spousty fanoušků) na úkor ostatních a konečně 2) Freak Show zoufale chybí nějaká konzistentní ústřední linka, která by držela seriál pohromadě. Jednotlivé díly sice většinou fungují, chvílemi jsem zapomínal dýchat, chvílemi měl na krajíčku, ale jako celek to prostě viditelně něco postrádá, a proto je Freak Show promarněnou příležitostí. 4* 5. série (Hotel) Hotel je sérií plnou změn a zároveň návratů. Stálice Lange a Conroy se ve Freak Show s milovaným (i zatracovaným) seriálem rozloučily, a Ryan Murphy pod svá křídla uvítal novou zářivou hvězdu v podobě Lady Gaga, která vyfasovala tu největší roli (se kterou se navzdory očekáváním popasovala na jedničku), a tak nejspíš není náhodou, že celý Hotel funguje jako paralela na její osobu. Pod nablyštěnou art deco fasádou se ukrývá překvapivá hloubka, nečekaná temnota a nepopiratelný talent. Po roztěkaném Freak Show Hotelu navíc nechybí větší semknutost, a to jak jednotlivých linií, tak i s ostatními sériemi. Už tradičně nechybí plejáda fantastických postav (vedle tajemné upírky Gagy mě bezmezně fascinovala především Liz Taylor, zlatý glób Denisovi, ASAP) i všeljakých libůstek a božských nápadů (krvavé orgie, addiction demon). Zároveň ale některým postavám chybí směr, některé pointy vyšumí doztracena, v hororu zaostává za Asylum a v zábavnosti za Covenem, a s otravně přehrávajícím Evanem Petersem mi tentokrát došla trpělivost definitivně, proto jenom pěkné 4* 6. série (Roanoke) V dnešní době je těžké někoho vyděsit. Sám si nepamatuju, kdy jsem se naposledy u něčeho doopravdy bál. Pamatuju si ovšem, když mi někdo doporučil, abych se podíval na Paranormal Activity, že prý je to naprostý převrat v žánru hororu. U mě to jaksi nevyšlo (viz můj komentář a hodnocení), při sledování Roanoke jsem si ovšem PA musel vybavit, nedokážu se totiž ubránit dojmu, že takhle nějak to mohlo vypadat, kdyby ho natáčel někdo schopný. Ryan Murphy vzal formulku found footage a v zatím nejkratší sérii svého hororového dítka ji převrátil naruby. Cast potěší návraty některých původních oblíbenců (Franny a Taissa ftw) i úžasně zábavnými hereckými kreacemi (už je mi až trapně neustále vychvalovat Sarah Paulson, ale ta ženská fakt nikdy nezklame) a feeling sezóny po dekadentním Hotelu snad nemůže být odlišnější. Roanoke je špinavá, drsná, a s přehledem nejsyrovější série, která sice sem tam hapruje v logice chování postav (což o to, k žánru hororu to nejspíš patří) ale která mě svojí atmosférou plíživého teroru a nemilosrdnou přehlídkou brutálních výjevů bavila a překvapovala od začátku do úplného konce. Jedinou výraznější slabinou je absence legendární opening sekvence, a Roanoke se tak u mě nakonec řadí na druhé místo (po všemi zatracovaném Covenu). 5* () (menej) (viac)

tron

Najmenej ma bavila prvá séria (ale aj to bol príjemný, ľahký a sympaticky úchylný nadpriemer) a šiesta Roanoke (mala katastrofálnu druhú polovicu, prvá bola super). Inak je tento seriál vo všeobecnosti perfektnou a nevídanou prehliadkou originálnych postáv, skvelých hereckých výkonov (ťažko zo všetkých sezón vybrať najlepšieho, ale parádna bola Jessica Lange v Asylum a Denis O´Hare v ženskej úlohe v Hoteli), neuveriteľných sexuálnych a krvavých úchyláčtin a nápadov, ktoré sú tak úžasne WTF, až si pomyslíte, že ich nikto normálny nemohol vymyslieť. Len pre silné povahy, ktoré už videli všetko a tak chcú vidieť niečo "iné". V niektorých momentoch som bol zarazený z toho, čo všetko tvorcom prešlo, že to nemuseli vystrihnúť. Z 10. série Double Feature ma zaujala prvá polovica, ktorej dominovala perfektná atmosféra vyľudneného prímorského mestečka. Trocha mi to pripomínalo nepriznaný remake Kingovho Prekliatia Salemu. Výborný bol i Macaulay Culkin (!) vo vedľajšej úlohe drogovej trosky. Po pár výborných dieloch sa však nenáročný príbeh začal motať od jedného stromu k druhému a nič z toho. Avšak stále lepšie, ako druhá, mimozemská polovica 10. série, ktorá bola síce patrične retro (čierno-biely obraz, paranoja spoločnosti z UFO...), ale to bolo všetko. ()

H34D

Výborný Murder House konfrontuje reálné, lidské charaktery s lehce nadpřirozeným prostředím ve střídmě hororové atmosféře. Díky tomuto střetu vzniká nesmírně zajímavé drama, v němž neustále prožíváte určitý pocit nepochopení a překvapení přesně jako postavy samy. Asylum v tomto trendu pokračuje, ale snaží se jít o krok dále, tedy být více strašidelný, více překvapivý a určitě více šílený. První dvě série ztělesňují opravdu to nejlepší, co z konceptu "hororový seriál" lze vymáčknout. Poté však následuje sedmimílový krok stranou - Coven vzdávám po prvním díle. Na obrazovce se odehrává kvalitní herecký koncert, ale příběh působí jako lacinná soap opera. Freak Show, sic v podobném duchu, je na tom o něco lépe. Strach už je definitivně pryč, ale příběhová linka je zajímavá a dočkáme se pár opravdu bizarních nápadů. Hotel je velice natahovaná kaše, kde se v hodinovém díle odehraje reálně tak 5-10 minut děje. Atmosféra však poněkud zhoustla, tvůrci se navíc snaží zaujmout zvýšenou brutalitou, nicméně cca v polovině série usuzuji, že toto je pro mě spíše ztráta času. Za zprůoměrované tři a půl série bych to viděl na 7/10 ()

Djoker

Murder House je děsně zmatená duchařina, která absolutně nemá logiku a místy až trapně kašle na žánrová pravidla, ale nebyli by to Murphy s Falchukem, aby i zde perfektně nenastavili zrcadlo naší společnosti a trefně nevypíchli její nechutné výstřednosti. Co se týče této stránky, tak jsou skoro stejně působiví jako v mém milovaném Nip/Tuck, jenže pak je tady ještě druhá stránka a tu prostě neskousnu. Celá ta hororová stylizace je sice technicky dobře zvládnutá, ale zároveň totálně ujetá. Tvůrci dokazují, že mají velice bujnou fantazii, seriál se však postupně zvrhává v naprostou magořinu, která na mě nemá skoro žádný účinek a osudy hlavních postav mě za srdce příliš neberou. Je to škoda, protože Farmiga, Peters i ďábelská Lange umí diváka připoutat k obrazovce. Asylum diváka zavalí skutečně velkou porcí nápadů. Bohužel se z toho stane tak zmatený guláš, že i samotné dokoukání epizody je utrpení na úrovni nedobrovolného pobytu v blázinci. Hlavní hrdinové tam trpí opravdu hodně, ale mně to bylo upřímně jedno, protože u záporáků chybí pořádné vykreslení motivací, a tak si pořád dokola dělají ty svoje rádoby šokující prasárny, což začne být časem stereotypní. Další věcí je, že z půlky z nich se nakonec stanou správňáci a za ty svinstva, která prováděli předtím, může jejich bordel v hlavě nebo co. Ten měli hlavně scenáristé, protože něco tak nefunkčního se jen tak nevidí. Jedinou zajímavou postavou je slušně hláškující převtělený ďábel a nebýt Petersovy ufonsko-polygamní linky, která se jako jediná alespoň trochu snaží něco odvyprávět, tak se tento paskvil rozpadne úplně. S1: 50% S2: 40% ()

NinadeL

113/133 Byl jednou jeden Ryan Murphy a ten měl mnoho neotřelých nápadů. Ve světě televize plném svazujících pravidel se etabloval jako tvůrce neuvěřitelného seriálu z kabelovky Nip/Tuck (2003–10), následně šokoval muzikálem ze střední Glee (2009–15) a teď už jsme víc jak dekádu v pasti American Horror Story. Už se docela těším, až se to celé propojí s American Horror Stories. ()

Rex Mundi

Zvláštne, že horor nepatrí k žánrom, ktoré si pozriem hocikedy a mám určené hranice, aký si pozriem a aký už nie - ale AHS je seriál, ktorý som si zamilovala, a každej sezóne som zatiaľ dala 5*. Teraz, keď má konečne spoločný záznam, už ho môžem dať do svojej top 10. ()

juta

Hodnotím první sérii. Od AHS jsem čekal daleko víc, než jsem měl možnost vidět. Doufal jsem, že mě zaujme daleko víc, že bude děj svižnější a více gore, nebo alespoň více hororový, ale jak už název napovídá, je to story, takže jeden příběh se rozvíjí díl od dílu a ani styl vyprávění a kamera nebylo pro mě to pravé. Špatné to rozhodně není, ale na můj vkus má překvapivě vysoké hodnocení. Nevím jaké jsou další série, ale nějak zatím nemám chuť se do dalších pouštět. ()

filmfanouch

Každá série je svým stylem jiná a to vnáší skvělou atmosféru. Geniální herecké obsazení (Evan Peters, Jessica Lange, Wes Bentley, Zachary Quinto a další) a skvělý scénář. To jak si Murphy hraje s napětím a postavami je skvělé. ()

Rosaviva

"Surprise, bitch. Bet you thought you'd seen the last of me." Prvně musím říct, že nemám ráda horrory a že jsem nikdy neplánovala se na tenhle seriál podívat. Když jsem se ale probírala online seriálama, protože jsem hledala vyloženě něco na zabití času, narazila jsem hned na začátku na AHS a řekla jsem si, ale tak to zkusím, když se to všem tak líbí, pokud se budu bát, můžu se na to vykašlat. Prvně musím vychválit velmi zajímavý koncept, který se skládá z co série, to naprosto odlišný příběh. Takže když se vám nějáká série nelíbí, jednoduše se můžete buď těšit, že další bude lepší a nebo ji třeba i přeskočit. Dále se mi líbí, že se vrací povětšinou ti stejní herci, i když v jiných rolích. Seriál se dá těžko hodnotit jako celek, proto rozeberu každou sérii zvlášť, k tomu přidám i hvězdičky a výsledek zprůměruji, aby to ode mě bylo aspoň trošku objektivní. 1. řada - Taková naprosto klasická horrorová zápletka. Přesto však byla velmi dobře a chytlavě zpracována. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácela, ale nakonec se to rozmotalo. Nevěděla jsem pořádně jaký čekat konec a můžu říct, že polovinu toho, co se stalo jsem nečekala. Velmi slušná první řada. 4*... 2. řada - Až do prvního dílu jsem neměla tušení, do čeho jdu, takže mě jak prostředí, tak zápletky poměrně překvapili. Ne ale zrovna v dobrém. Prostředí blázince mi příjde creepy (nedokážu to prostě popsat česky) i normálně, natož když je to Blázinec s velkým B, jako Briarcliff rozhodně je. Musím se přiznat, že jsem se nutila tuhle řadu dokoukávat, protože mě vůbec nebavila a přišla mi strašně přeplácaná, snad jako by samotné téma blázince a všeho, co se v něm děje nestačilo na horrorový příběh. Buď jsem si ke konci zvykla nebo mi to přišlo o něco lepší, každopádně jsem to dokoukala a jsem za to sice ráda, ale dobrovolně už se na to znova nekouknu. Za mě je tahle řada prostě za 1* ... 3. řada - Po druhé řadě pro mě přišel obrat o stoosmdesát stupňů. Buď je to tím, že mě příběhy o čarodějkách a girl power, vždycky bavili nebo to bylo přítomností Emmy Roberts a dokonalé mrchy Madison Montgomery a nebo snad navrátilou Taissou Farmigou, ale po jednom díle jsem byla až nekriticky nadšená a to nadšení mi vydrželo až do konce. Díly mi utíkaly až moc rychle a můžu říct, že mi tahle řada bude neskutečně chybět, s chutí bych zhlédla v další řadě pokračování. Rozhodně 5*, škoda, že nemůžu dát víc... 4. řada - Cirkus jako takový prostě nemám ráda a Klauni jsou pro mě jednou z nejhorších nočních můr, takže jsem nebyla z nápadu téhle série příliš nadšená, obzvlášť, když se nám tam mělo dostat "nejstrašidelnějšího" klauna vůbec. Každopádně jsem se do toho pustila a moc nadšená jsem z toho nebyla. Pro mě se po druhé sérii jedná o nejslabší zápletku, příjde mi, že tvůrcům už docházejí nápady a omílají neustále jedno a to stejné dokola, herci se sice vracejí každou sérii s novými postavami, přesto jsou jejich postavy víceméně jak přes kopírák. Nepřišlo mi to ani nějak zvlášť strašidelné, ani odporné a moc mě to taky nevyšokovalo. Byla jsem ráda, že se tam objevil Neil, ale jeho role byla taky děsná. Navíc se mi nelíbilo "propojení" s Asylem, líbilo se mi, že až doteď byli všechny série separované, takže to je za mě mínus. Jinak ale je to tak na 2*. Doufám, že další série se vrátí zpátky do současnosti, ty z minulosti (a ty bez Taissy) mě prostě nebaví... 5. řada - Možná jsem toho od Hotelu čekala hodně, ale hned úvodní díl mě zklamal. Měla jsem s tím stejný problém jako s Asylum, příliš přeplácané - místo toho, aby se tvůrci zaměřili na hotel a na jeho "hrůzy" tak do toho zbytečně cpali upíry a kdoví co všechno. Myslím, že tam nebylo třeba dávat tolik "nechutností", ale zase na jejich poměry to bylo celkem v normě. Lady Gaga tomu navíc dodala šmrnc a naprosto perfektně se tam hodila. Co se mi ale vyloženě nelíbilo bylo, jak se snažili dokázat, že celý seriál je místo antalogie jeden naprosto promyšlený příběh. Snažili se to propojit za každou cenu, i když to nedávalo smysl. Přišlo mi zvláštní, že když se tam objevila Sarah Paulson jako postava, kterou hrála v první řadě, nikdo se nepodivil, že vypadá jako Sally. A to s Queenie si mohli totálně odpustit. 2*... 6. řada - Já jsem osobně už vzdala naději, že by se mi nějaká série AHS líbila. Jenže pak přišlo Roanoke a já smekám. Za prvé, přišlo mi to hrozně zajímavě zpracováné jako seriál v seriálu. Za druhé mě moc potěšil cast a návrat některých herců, které už jsem pár sérií postrádala. Za třetí se mi líbilo téma, mysteriózní a takové správně horrorové. Navíc jsem ocenila, že délka dílů nebyla přemrštěná, ale klasicky 40 minutová a dílů bylo jen deset, to mi přišlo tak akorát. Abych ale jen nechválila, tak jak se mi líbila první půlka, tak ten "zvrat" v druhé mě moc nepotěšil a zdálo se mi, že se všichni začali chovat absolutně nelogicky (ale tak asi co můžu chtít od horroru, co?) a celkově mi to nepřišlo tak zajímavé. Navíc si myslím, že i poslední díl by si zasloužil nějaké značně lepší ukončení. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak po Covenu jednoznačně nejlepší. 4* (a půl) Průměrem mi vychází 3*, uvidíme co předvedou v další sérii. A nejstrašidelnější na celém seriálu jsou úvodní titulky, které se naštěstí dají v klidu přetočit. () (menej) (viac)

InJo

Těžkotonážní úchylárna, skvělá brakově-popkulturní zábava. Přestože na tradiční filmové strašení se tu moc nehraje, rozmanité hororové motivy tvůrci využívají velmi zručně a protřele. S01: 70 %; S02: 80 %; S04: 80 %; S05: 60 %; S06: 60 %; S07: 70 % ()

Kothy

Skvělý americký hororový seriál s vynikajícím obsazením od Rryana Murphyho Každá série má jiný děj a mělo by jich být celkem 9. Jsou taky vzájemně propojené, tedy sudé spolu a liché spolu. Odehrávají se v různých časových obdobích a místech. Herci se většinou opakují. Od 6. série kvalita dost klesá... "Kde je Flora?!" ()

swamp

1. SÉRIE [Murder House] Na konci tam bylo až přespříliš "I'm sorry", ale jinak svěže bizarní podívaná, která tady už dlouho nebyla. Místy jako by na mě dýchnul Lynch či von Trier.. Z herců musím vyzdvihnout především výkony Taissy Farmigy a Jessicy Lange. 2. SÉRIE [Asylum] Na druhou sérii jsem se těšil, ale musím se přiznat, že jsem čekal pouhou recyklaci s drobným svázáním s první sérií. Jaké pak bylo mé překvapení, když tato série byla zcela jiného ražení - a to se spoustou totožných herců (hrajících jiné postavy). Stejným tvůrcům se podařilo vytvořit zcela jiný koncept doplněný o mnoho filmařsky zajímavých prvků. Herecké výkony naprosto dokonalé, atmosféra by se dala krájet, jen ta emzácká linie mě trochu nebrala. Jinak tleskám. 3. SÉRIE [Coven] Vypadá to, že sestupná tendence se nevyhnula ani tomuto seriálu, který byl v první sérii tak svěžím závanem bizarre hororu. Tam, kde jsme dřív byli napnutí k prasknutí, přišel čarodějnický spolek a zábavné "morbidno" šlo bohužel stranou... 4. SÉRIE [Freak Show] Po slabé třetí sérii přišla čtvrtá, která mě navnadila minimálně tím, že jsem čekal návrat morbidity. Gore-bizarre momenty se sice v plné síle nedostavily, ale některé okamžiky této sezóny stály za to. Nejvíc mě pak potěšil Finn Wittrock a celá klauní eskapáda. :) 5. SÉRIE [Hotel] Lady Gaga, novodobí upíři a tajemný hotel? Gore to bylo místy dost, ale mrazení z "mysteriózna" první série se naneštěstí nedostavilo. Musím však uznat, že herectví podivné zpěvačky v hlavní roli mě mile překvapilo, i když ten Zlatý glóbus bych jí za to asi neudělil. 6. SÉRIE [Roanoke] První polovina série příjemně svěží, zajímavý námět. Škoda zprznění druhou polovinou, kde se štáb vydává na "místo činu", čímž tvůrci udělali z dobře rozjeté série stupidní vyvražďovačku. 7. SÉRIE [Cult] Po ne zcela povedeném Roanoke má seriál naštěstí stoupající tendenci v kvalitě. Po znalém divákovi pomrkává sem tam nějakou známou postavou z předchozích sérií a docela dobře zde servíruje události kolem volby amerického prezidenta, přičemž zabrousí do historie až k Charlesi Mansonovi († 19. 11. 2017). 8. SÉRIE [Apocalypse] Jsme svědky jistého ohlédnutí za předchozími sériemi a výborný satanský dortík s apokalyptickou třešničkou je na světě. ()

Arsenal83

Je to zaujímavé,ale tá tiesnivá atmosféra... no ja ju nepociťujem. Pár kvapiek umelej krvi už dnes horor neurobí. Trocha duchariny, tak povediac netradičnej, tu je, ale čakal som jej oveľa viac. Vtedy by to bolo naozaj strašidelnejšie, no to, že sa prejde pár postáv popred kameru, mi husiu kožu veľmi neurobí. To je pocit po prvých častiach, po polovici ale zistíte, že je to zaujímavé skôr niečím iným, ako ste čakali. Lange vo vrcholnej forme, to som ani nevedel, že vie tak skvele zahrať. Herecky ale vystupuje výrazne aj Kate Mara, mladá Farmiga má našliapnuté nasledovať staršiu sestru. Vďaka deju sa to oplatí sledovať. Dosť upúta, má svoje zvraty aj prekvapenia. V prvej sérii boli len dva časti slabé, inak všetko výrazný nadpriemer, najmä halloweenske časti. Záver však nenadchol. O druhej série veľký prepad až k šialenostiam s Lady Gaga. ()

eraserhead666

Zajímavý nápad, jde vidět láska k žánru a jeho barvitým odstínům. Líbí se mi obsazování stále stejných herců do různých rolí v různých sériích, hodně to ukazuje na jejich kvalitu herectví. Sarah Paulson mi zpošátku vyloženě vadila, postupem času se z ní vyklubala opravdu kvalitní a skvělá herečka. Díky tomuto seriálu jsem si zamiloval Taisu Farmigu. Co mi na seriálu trochu vadí je postupná koncentrace jeho tvůrců spíše na vizuální stránku. U čtvrté a páté série to dost kazí dojem. ()

veru_needy

Když jsem se o American Horror Story dozvěděla, byla jsem celkem nadšená. Konečne jsem objevila hororový žánr ve spojení se seriálem. Já osobně mám horory, které jsou dobře zpracované, ráda a tady jsem opravdu natrefila do černého. Trochu jsem se obávala, že to bude jen další vykrádačka klasických hororů, ale ono to nakonec bylo opravdu jinak. Tvůrci dokázali stvořit horor bez hektolitrů krve a uječených teenagerů, navodit dokonalou hororovou atmosféru, kde má příběh hlavu a patu. Velké plus patří zejména hereckému obsazení, které se v každé jednotlivé sérii opakuje v uplně jiných rolích, než na které jsme zvyklí. Což je si myslím hodně osvěžující, vidět své oblíbence pokaždé jinak a nechat jim tak dost prostoru prodat své herecké dovednosti. Kdo by tomu věřil, že Ryan Murphy, někdo kdo stvořil Glee, se nakonec rozhodne vytvořit něco tak nechutného, perverzního a morbidního. Velice se mi líbí, že má každá série vlastní uzavřený příběh a jestě víc se mi líbí, že mě skoro nikdy nečeká happy end. Mou asi uplně nejoblíbenější sérií bude už navždy Asylum a úžasná Sarah Paulson jako Lana Banana. A jak každý spravný fanoušek tohoto počinu ví... bez Jessicy Lange by to už prostě nebylo ono. A proto si stojím za tím, že po čtvrté sérii už to hodně postrádalo. - "I am tough. But I am no cookie." ()

ARI50

Tenhle hororový seriál nabízí skvělou zábavu, bohužel ne každou sérii i když je každá jedinečná tak jsem rád za strávené chvíle, pokaždé to má něco do sebe, pokaždé je to novější a zajímavější a nebo i trochu méně radostnější podívání a tak dám do kupy celý seriál tím že začaly na výborným ději a základu solidního hororu v seriálu a postupem šli jednotlivé série nahoru dolu ale pro mě je důležité že jsem se v tomhle bláznivém seriálu nenudil i když skáčou moje pocity mezi 3 a 4 hvězdami pořád je to úspěch za který jsem rád. ()

Lucasion

To, co byl původní můj nápad si rozkoukat nový seriál. Zaujalo mě fandom, který tenhle seriál má. Pak tím, že každá série je naprosto odlišná od těch ostatních. A taky tím, že je to horor. Ale hlavně jsem na to chtěl koukat kvůli hereckým jménům, který tento seriál má. Především pak Zachary Quinto, Emma Roberts a Alexandra Daddario. No k Emmě a k Alexandře jsem se nedostal. Bohužel. Zasekl jsem seriál po dvou sériích. Ačkoliv se mi obě docela líbily, tak mě naprosto emočně vyšťavily. Jistě, ten seriál má své hodnoty a první řada mě vážně bavila, obě jsem hodnotil 4*. Přesto k třetí řadě Coven jsem se nedostal a po dlouhé a pečlivé rozvaze jsem se rozhodl, že ani nedostanu. Tenhle seriál je na mě jednoduše příliš depresivní. Má atmosféru, herce i kvalitní scénář, ale já po druhé řadě Asylum na to již nemám žaludek. [Viděno první 2. série] (60 %) ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)