Reklama

Reklama

Recenzie (12)

filmfanouch 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

10. série American Horror Story přichází v rámci seriálu se svěžím konceptem. 10-dílná série totiž bude rozdělena do dvou rozdílných polovin, přičemž zůstává záhadou, zda budou dva příběhy (6 epizod + 4 epizody) v rámci jedné série na sebe nějakým způsobem napojené. První polovina série (prvních 6 epizod) nicméně nese podtitul The Red Tide a prozatím to celé působí tím dojmem, že se seriál vrací ke kořenům, ubírá na humoru z předchozí série s podtitulem 1984 a přichází s brutálnějším pojetím prvních sérií. První dvě epizody 10. série jsou jednoduše skvělým příslibem.   American Horror Story doposud netrpělo fillery, zde je ovšem hrozba o poznání méně pravděpodobnější právě i díky tomu, že díky rozdělení do dvou částí má 10. série na jeden příběh o poznání méně času. Jakmile poté dojde na setkání s novými postavami v podání starých známých jako Finn Wittrock, Evan Peters, Lily Rabe či Frances Conroy a nebo rovnou s novými tvářemi jako Macaulay Culkin, je jasné, že tahle série bude opět stát za to. Tvůrce seriálu Ryan Murphy povolal osvědčené schopné tváře, sázka na herecký comeback Culkina se prozatím očividně vyplatila a především je od začátku jasné, že se děj bude točit kolem závislosti. Po vzoru 5. série dojde k setkání s vampýry, šedivé prostředí opuštěného pobřežního města je ovšem neokoukané a celkově start 10. série American Horror Story napovídá, že se Murphy a spol. rozhodně prozatím nevyčerpali.   Skutečně se ubírá na humoru a díky tomu to celé působí ještě temněji. Finn Wittrock i Lily Rabe jsou v hlavních rolích skvělí, Evan Peters, Frances Conroy či Sarah Paulson ve velmi výrazné roli za nimi poté nezaostávají. Macaulay Culkin poté na malé ploše skutečně dokáže, že svůj talent z dětství neztratil.   Double Feature odstartovalo zajímavý příběh, který se bude určitě zajímavě vyvíjet. American Horror Story opět nechybí trochu černého humoru, trochu sociálního komentáře i pořádného napětí. Jde o ten nejlepší možný start, který mohlo American Horror Story v nové sérii dostat. Jde o slibný start, který naznačuje, že by nás potencionálně mohla čekat jedna z nejlepších sérii v rámci celého seriálu. To ovšem rozhodnou následující 4 epizody a následně druhá část této speciální 10. série...... ()

stitch7 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Tyjo, to bylo pokoukáníčko! Myslím, že takhle stylový start nemělo AHS už pěkně dlouho, viděl bych to tak na Hotel! Šedý nádech tomu dodává pěkně ponurou atmosféru, práce s kamerou byla výtečná, a pěkně rychle se bez nějakých okolků šlo do akce. No prostě mám fakt radost, tak to snad takhle vydrží! Sarah mě ve své roli fakt pobavila :D ()

Reklama

Arkanoid 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

„Is it dead?“ „Very.“ Spočiatku púta pozornosť nádherná príroda čiastočne zalesnenej pláže a okolia natočená tradične kvalitnou kamerou seriálu s presným strihom tvoriacim napätie. Finn Wittrock a Lily Rabe tu hrajú manželov, ktorí majú malú dcéru a sťahujú sa. Ich tváre mal divák doteraz vďaka tomuto seriálu zafixované ako predobrazy psychických porúch, takže sa dajú zdanlivo normálne herecké úlohy príčetných ľudí považovať pre nich za výzvu. Nádych hororu prináša ich malá dcéra, cestou autom počítajúca roadkill zver. Prvý, skoro skutočný šok prichádza s maskou Sarah Paulson, ktorá vydesí a zároveň ju chcete aj poľutovať. Evan Peters spolu s Frances Conroy tvoria spevácke duo miestneho baru, ktoré rado pozýva na pohár červeného novousadlíkov. Adina Porter v úlohe šerifky vyzerá o dosť staršie, ako v Roanoke. Macaulay Culkin hrá zase sebavedomého bisexuála prostitúta. Spisovateľský blok zatiaľ pripomína The Shining, no chcelo by to oveľa väčší dom a nakoniec sa to bude uberať iným smerom. Chľastať sa ale začína už do 20. minúty. Upíri, pripomínajúci zombie kreatúry nie sú zatiaľ úplne využití, čo je škoda, lebo donekonečna sa ich hrôza bez akcie využívať nedá. Zamrzí, že akčné scény s nimi nie sú už od začiatku. Šlo tu viac o rozohranie postupného vývoja charakterov/hlavného hrdinu, čo môže byť ešte kvalitne spracované. Možno kvôli epidémii koronavírusu tu nie je žiadne podanie si rúk, len dotyky v rodine. Slušný úvod, ktorý mohol aj viac pritlačiť a s nádejou dúfam, že ďalšie epizódy tak učinia. Výraz detskej herečky Ryan Kiera Armstrong v jej poslednej scéne epizódy vyzerá, že sa šla popukať od smiechu, čo mi na profesionalite nepridáva. „You‘re not allowed to die in here.“ Jazykové okienko: strike someone as something. ()

Trevor 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Harry, spisovateľ ktorý prežíva vo svojej tvorbe krízu, sa spolu so svojou tehotnou manželkou a dcérou Almou nasťahovali do malého opusteného pobrežného mestečka Provincetown kde dúfa že nájde novú inšpiráciu. Mestečko hneď od začiatku začína odkrývať rôzne tajomstvá...policajný šef žena afroameričanka, nefunkčná rodina je pochopiteľne bielej farby pleti a dojde aj na pilulky, pretože fet je ďalšou z obľúbených tém libtárdnej propagandy. Ale odhliadnuc od toho výborný úvod. ()

tron 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Tak toto mi beštiálne sadlo. Scenárista s umeleckým blokom (sympaťák Finn Wittrock) prichádza s tehotnou manželkou a malou dcérou mimo sezónu do zaspatého prímorského mestečka a tu zisťuje, že sem nikdy nemali chodiť. Okolité cesty sú posiate až podozrivo vysokým množstvom zrazených zvierat od najmenších po najväčšie, ponuré more sem-tam vyplaví znetvorené telá rybárov, miestna putika je preplnená šialenými figúrkami (skvelý Macaulay Culkin!) a z cintorína sa vynárajú divné holohlavé bledé bytosti s čudným chrupom a trhanými pohybmi. Kebyže v sebaobrane vo svojom dome brutálne zabijem magora, ktorý ma napadol na vlastnom ihrisku, asi by som sa následne nechoval tak, ako keby mi vykypela polievka, ale to je jedna z minima vecí, ktorá mi na prvej epizóde desiatej sérii vadila. V podstate dokonalý kasting, skvelé postavy, parádne dialógy, geniálna výprava a scény, po ktorých sa vám bude blbo zaspávať. Napriek týmto momentom je prvá časť príjemne obyčajná a menej úchylná, než som zvyknutý z predchádzajúcich sezón. Niekomu to bude vadiť, ale osobne si myslím, že čím normálnejší sa snažia tvorcovia byť, tým sú pôsobivejší. Mimoriadne sa teším na ďalšie diely. ()

Galéria (4)

Zaujímavosti (2)

  • Název této epizody je též název filmu Cape Fear (1991), ve kterém hrála Jessica Lange, která hrála v seriálu: Constance Langdon, Sestru Judy, Fionu Goode a Elsu Mars. (Knowho)

Reklama

Reklama