Napriek tomu, že po poslednom prípade vraždy nie je inšpektor Yoann Peeters v optimálnom psychickom rozpoložení, dostáva sa opätovne do situácie, ktorá si bude vyžadovať jeho plnú koncentráciu a mimoriadne vyšetrovateľské schopnosti. Z vraždy bohatej vdovy je obvinený mladý chlapec s duševnou poruchou, ktorého usvedčil vlastný brat. Peeters má však odstupom času na všetko vlastný názor. Otázne je, či sa jeho tvrdenia zakladajú na pravde. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Napriek tomu, že po poslednom prípade vraždy, nie je inšpektor Yoann Peeters v optimálnom psychickom rozpoložení, dostáva sa opätovne do situácie, ktorá si bude vyžadovať jeho plnú koncentráciu a mimoriadne vyšetrovateľské schopnosti. Z vraždy bohatej vdovy je obvinený mladý chlapec s duševnou poruchou, ktorého usvedčil vlastný brat. Peeters má však odstupom času na všetko vlastný názor. Otázne je, či sa jeho tvrdenia zakladajú na pravde. Prvá séria bola výborná, pričom tam kde má iný divák predsudky voči výzoru hlavnej postavy, ja tvrdím, že sedí ako riť na šerbel. Proste klasický, dedinský ksicht, ktorý má o štipku viac rozumu ako zbytok osadenstva, tobôž policajného kolektívu. Opätovne je podozrivých s motívom vraždiť viac než dosť, scenár sa teda dokonale pohráva s myslením diváka, pričom odhadovať rozuzlenie je úplne zbytočné. Až na pár drobností má samotné dianie celkom reálny priebeh, a tak za mňa určite spokojnosť na úrovni lepšieho priemeru. ()