Les Ballets Bubeníček - Orfeus

(divadelný záznam)

Jiří a Otto Bubeníčkovi, dvojčata, která jsou patrně nejznámějšími současnými českými tanečníky. Diváci, kteří je neviděli v jedné z jejich mnoha hlavních rolí na scénách v Hamburku, Drážďanech, Paříži nebo na některém ze světových gala, mají jednu z posledních možností právě v září 2016 v České republice. Na několika významných českých scénách představí bratři Bubeníčkové své společné původní choreografické dílo s názvem Orfeus, jehož scénickou režii svěřili tandemu SKUTR. Inscenace je volně inspirována především mýtem Orfea. Jiří a Otto Bubeníčkové se zabývají momentem sestupu do podsvětí jako sestupu do hloubi sebe sama. Projekt Orfeus formálně překračuje hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby. Na scéně se kromě Jiřího a Otty Bubeníčkových objeví německá tanečnice Anna Herrmann, která působila mnoho let v Nederlands Dans Theater v Haagu, populární slovenský herec Csongor Kassai, pro něhož není pohybové divadlo neznámým pojmem, a dvě hudebnice – česká cellistka Terezie Kovalová a francouzská houslistka Annabelle Dugast. Exkluzivní představení této jedinečné inscenace se odehraje také 28. září 2016 na Nové scéně Národního divadla v Praze v rámci zahájení MTF Zlatá Praha. (Česká televize)

bidja

Bylo to pro televizi výborně udělané. Dobré postavení kamer, výborný střih, detail i osvětlení. Nemohlo to asi nahradit být u toho, ale jako přímý přenos super. Zrovna jsem si myslel, že se budu nudit a čekat na "trabanty", ale pak jsem ani nepřepnul. ()