Příběh pražské zoo

(TV film)
Česko, 2016, 52 min

Miroslav Táborský (rozprávač), Jiřina Bohdalová (a.z.)

Dokumentární film k 85. výročí pražské zoologické zahrady. Pražská zoo patří k nejlepším na světě, je čtvrtá nejoblíbenější. Její cesta k úspěchu byla dlouhá a těžká, přes porodní bolesti, válku a záplavy k dnešnímu respektu... Naše největší zoologická zahrada se v dnešní době, kromě velké obliby u laické veřejnosti, může pochlubit i chovatelskými a záchrannými programy tzv. reintrodukce zvířat do přírody, což je vrchol snažení všech světových zoo. Ta pražská je v tom ale mimořádně úspěšná. Historie Zoo Praha sahá až do roku 1881, kdy v novinách vyšla výzva hraběte Sweerts-Sporka k zřízení zoologické zahrady v Praze, a to u příležitosti sňatku prince Rudolfa a belgické princezny Štěpánky. Počáteční dohady, nadšená přízeň i úporné odmítání vyústily ve slavnostní otevření Zoo Praha dne 28. září 1931. (Česká televize)

Marze

Dokument je taková komentovaná prohlídka. Byl jsem v mnoha evropských Zoo a ta pražská je opravdu špička. Výborná je třeba i Berlínská,Vídeňská také ujde. Ale své kouzlo má třeba i ta ve Wroclawi apod. ()