Without Name

• Veľká Británia Without Name

Vďaka kvalitným referenciám získa Eric (Alan McKenna) prácu na významnom projekte a jeho úlohou je zmapovanie časti írskych lesov. Na túto prácu nie je sám, pretože sa čoskoro dočká pomoci od mladej Olivie (Niamh Algar). Eric má stále zvláštny pocit a je presvedčený, že s lesom nie je niečo v poriadku. Jeho psychický stav sa stále zhoršuje a namiesto práce naňho čaká boj s vlastným rozumom. (Marceloo)

JASON_X

Jste-li hlavní, nezajímavá a nudná postava v příšerně nudném a bezobsažném filmu, potácíte-li se v něm odnikud nikam a děláte v něm nudnou práci a ani nevíte proč a pro koho, zkuste si dát z nudy a pro povyražení trochu hub. A když nebude stačit trocha a vy z nich leda tak dostanete stíhu, dejte si jich ještě víc. A pak budete mít možná nějakou zmatenou vizi. Tak o tom to zhruba je. Stejný tvůrčí tým jako u o tři roky mladšího vynikajícího Vivaria? Nechápu. "Člověk ze zoufalství snadno pomate se, muchomůrky bílé bude sbírat v lese...", tak tuhle starou provařenou Garáž jsem si u filmu chvílemi broukal, a to je asi tak jediné pozitivum, které mi film přinesl. Jo a taky je v něm jeden docela hezkej irskej les. No a možná ten film někoho přiměje, aby občas zvednul hlavu a podíval se do větví stromů, takže třeba nakonec nebude úplně zbytečnej. ()

George Stobbart

Geodet vyslaný do nezmapovaných írskych lesov začína pomaly strácať v rozum v tomto nenápadnom, ekologicko - psychologickom horore. Na nezávislácky celovečerný debut je to rozhodne vydarená a krásne natočená vec (lesné exteriéry sú nasnímané neskutočne). Ináč je to film vyložene pomalý, zádumčivý, minimalistický, snažiaci sa hlavne o atmosféru a znepokojujúcu neistotu. Čo do určitej miery funguje; hlavne dovtedy, kým si divák neuvedomí, že sa to neprelomí a ničoho viac sa tu nedočká - nič na neho nevybafne, žiadny explicitný horor, dokonca ani vygradovanejšie finále, ktoré by na škodu veru nebolo. Mohlo to byť teda lepšie, takto sa to zaseklo v akejsi neuspokojivej poloprázdnote. ()

Dlubal David

Chápu, že se tenhle snímek většině váženého diváctva nebude líbit, protože je strašně pomalý a vlastně se tam nic neděje, tak trochu nuda, ale mě se tenhle druh nudy líbí a zdánlivé nicnedění se, je vlastně hloubková psychologická sonda do mysli jedince. Film bych prezentoval jako mysteriózní hororové drama, přičemž to hororové je otázkou vkusu a mysteriózní otázkou velikosti představivosti a druhu obrazotvornosti jednotlivého diváka. ■ Mě hned od začátku vcucla ta hustá atmosféra, která sice ke konci trochu opadá, proto nedávám plný počet, ale to podmanivé ticho střídané nepřirozeně přirozenými zvuky a ruchy, tak to jen ten obraz prázdnoty naplňuje. ■ Eric pomalu začíná nabývat dojmu, že s místem, kam jej zavály pracovní povinnosti, není něco v pořádku. Cítí to vždy, když jde spát, cítí to ve snech, cítí to, když probudí. Když za ním přijede jeho kolegyně, začne se naplno projevovat, že to místo jej ovlivňuje, že na něj má špatný vliv, že lesy skrývají cosi neznámého. Ericovo vnitřní já čte mezi řádky a Eric se snaží tomu chaosu a strachu přijít na kloub. Když pak dojde k nevyhnutelnému, tak spousta do té doby pouhých náznaků dává smysl, ale opět je na divákovi, jaké vysvětlení si vybere. ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [80/100] ■ (V) [80/100] ■ (H) Alan McKENNA [72/100] ● Niamh ALGAR [66/100] ● James BROWNE [61/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) A Ghost Story (2017) ● Innocence (2004) ● Bokeh (2017) ● Claire in Motion (2016) ● Kûki ningyô (2009) ● Ondine (2009) ● Shrooms (2007) ● Mezame no hakobune (2005) ● Invasion of the Body Snatchers (1956) ● The X-Files (1993) ● Eri Eri rema sabakutani (2005) ● The Number 23 (2007) ● Deadly Intent (2016) ● Der Nachtmahr (2015) ● The New Daughter (2009) ● Jessabelle (2014) ● Nevesta hôľ (1971) ● February (The Blackcoat's Daughter) (2015) ● The Outer Limits (1995) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 5-XI-2017; 19:02] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [80/100] ■ (CSFD) Marceloo(C) [80/100] ()

Aywes odpad!

Dlouho se mi nestalo, abych hodinu a půl trpěl jako zvíře. Obálka a název filmu Vám může vyvolávat představu o nějakém béčkovitém hororu, ale scénář vypovídá pouze o špatném tripu z hub. Nesympatický a paranoidní hlavní hrdina neunese halušky z první dávky a tak (spoiler alert) si ukuchtí další a daleko větší dávku. Nevěřícně bych u filmu kroutil hlavou a pousmál se nad idiocii hlavních postav, ale většinu času jsem usínal. U hodiny a půl dlouhého filmu. Extrémní nudu nemůžu odpustit ani přes překrásné prostředí Irského lesa. Přitom mlžné opary, vysoké stromy a nevyšlapané cestičky přímo vybízejí k psychologickému hororu v béčkovém stylu. Bohužel je scénář tak pitomě sestavený, že se mi na jazyk dere pouze jediné pořekadlo: Z hovna bič neupleteš. A to nechtějte, abych začal se střihem a kamerou. Proč se sakra pokoušeli o artový nádech? Nezkušená skupina lidí si tohle nemůže dovolit vypustit do světa ve velkém. Tedy pokud nemají soudnost. Shrnul bych to jako nefungující psychologický horor, jehož obsazení (včetně kamery, střihu, režie a scénáristy) nemá zdaleka takové zkušenosti, aby dokázal běhat alespoň po stejné trati jako konkurence. ()

Morholt

Pokud se jedná o atmosféru lesů, tak nemám námitek a docela se povedl i casting. Ale z mého pohledu to bylo celé strašně pomalé, místy neskutečně nezáživné a to, jak hlavní hrdina postupně ztrácí rozum, ve mě zanechalo minimální dojem. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o debut, se dají přivřít oči a nesporným faktem zůstává, že jistý příslib do budoucna tady je. 30% ()