Během svatební hostiny Unn Tove je v restauraci na toaletách přivedeno na svět dítě. Nevěsta tam opuštěnou novorozenou holčičku najde a předá ji příslušným úřadům. Obě se po šestnácti letech znovu setkají. V té době už je z Unn Tove rozvedená matka dvou dcer, která pracuje jako novinářka v místním zpravodajství. Téměř dospělá Rosemari se snaží vypátrat svou biologickou matku. Unn Tove se rozhodne mladé ženě s jejím hledáním pomoci a natočit o tom pro svou televizi reportáž. Na jejich cestě napříč Norskem až do Dánska se obě ženy zabývají otázkami mateřství, lásky a lží. Když už jsou jen kousek od nalezení Rosemariny matky, Unn Tove se musí rozhodnout, zda má mladé ženě říci pravdu. (Cinemax)

Malarkey

Naprosto rozdílný druh dramatu (ani ne tak komedie, jak je zde uváděno), než to, co Skandinávci obecně točí. Nejdřív mě potěšila Tuva Novotny, která svojí krásou rozjasní snad každý skandinávský film. Pořád ji mám coby nejkrásnější skandinávskou herečku a podle příjmení je jasné, proč tomu tak je. Příběh se ale nese v trochu lehčím duchu a hodně tomu pomáhá i zvláštně pojatá hudba v rámci podobných dramat, která moc nehraje na emoce, jako spíš na tóny španělské kytary, které bych si dokázal představit spíše v nějaké španělské komedii. Nakonec jsem ale musel uznat, že tato příjemná změna nebyla úplně od věci a nakonec mě příběh Rosemari docela zaujal. ()

kolemjdouc

Filmový guláš kam tvůrci nasypali co se dalo..Nechápala jsem pornozáběry,Ještě že nechali Rosemari odejít i když jim oznámila že není panna.Takhle potrhlého taťku si dcera teda ani ve snu nevysnila..Ale vzhledem k tomu ,že se natáčení zůčastnili produkčně i Němci kteří ve své tvorbě tyhle excesy vyžadují tak se ani nedivím že Norové "sjeli z kolejí".Škoda..Mám norskou literaturu a film v oblibě, ale co je moc to je moc. ()