Vítejte ve světě snů a magie! Staňte se nejlepší magickou dívkou v rámci projektu na výchovu magických dívek! Vše začíná RPG hrou, kde vám bude svěřena ochrana magického světa, a tak nadáni speciálními schopnostmi budete bojovat proti silám temnoty a pomáhat lidem. Ve městě však kolují legendy, že magické dívky již nejsou pouze ve hře, ale že se objevují v noci v ulicích a pomáhají lidem. Říká se, že RPG hra "Magical Girl Raising Project" dává lidem šanci 1 ku 10 000 na to stát se opravdovou magickou dívkou. Co se však stane, když je ve městě magických dívek až příliš a tedy musí být jejich stav zredukován? Navíc v momentě, kdy magická dívka ztratí svou moc, tak zemře! V boji o přežití se každý člověk instinktivně vrací k těm nejnižším pudům - zabij, nebo zemřeš! Toto platí i pro magické dívky, a tak boj o přežití začíná a každý v něm odhalí své pravé já, které zpravidla není příliš magické... (Jeoffrey)

Jeoffrey

Takový pěkný začátek to mělo, roztomilé hrdinky bojují o to, kdo bude lepší magickou dívkou a dělají dobré skutky. Tak chválihodná zábava v tak pěkné a roztomilé animaci... Sice už úvodní scéna naznačovala, že to nebude procházka růžovým sadem a dvojbarevný maskot Pon musel v těch pár lidech co viděli anime Danganronpa vyvolávat nepříjemné asociace, ale já tomu věřil. No a pak přišel první temný okamžik, který mě zaskočil a nepříjemně překvapil. Říkal jsem si "Proč se špatné věci vždycky stávají těm hodným?" a začal přemýšlet nad tím, jestli sledovat tohle je zrovna to, čí bych se chtěl o víkendových večerech zabývat.. Na druhou stranu tam jisté kvality jsou, akce je docela svižná a atmosféra je obdobná jako třeba u Akame ga kill, tedy opět něco v tom nepředvídatelném "Martinovském stylu" kdy prostě "Valar Morghulis"... No jo, ale vše má své hranice a jsou věci, které asi opravdu nechci vidět a to co jsem viděl v dnešní 9. episodě je pro mě tak nějak přes čáru. Jistě smrt si nevybírá, ale SPOILER MEGA SPOILER těhotné ženy by na obrazovce fakt umírat neměli a je mi dost jedno, že byla jen kreslená...KONEC SPOILERU. Tohle je spolu s faktem, jaká nenávist se na jednotlivé charaktery snáší od diváků asi tím největším morálním odpadem z kterého je mi jakožto fanouškovi roztomilých kreslených dívek tak nějak zle. Chápu, že spousta zdejších hrdinek se vybarvuje jako dosti pokřivené osobnosti, ale přát smrt malé holčičce, která tak nějak úplně netuší co vlastně dělá a i když se momentálně projevuje jako dost pěkná zrůdička, prostě nedokážu. Takže já před finále končím, protože ať tohle dopadne buď ve stylu "last girl standing" nebo "one to revive them all" tak už teď vím, že spokojený nebudu. V prvním případě mě bude štvát minimálně polovina smrtí co se zde objevily a ve druhém to zase úplně zabije veškerou atmosféru, co se tady budovala. Zkrátka nevidím způsob jak by mě tohle mohlo v závěru překvapit a odčinit tu pachuť co při sledování dost často mám. Takže drop po 9. díle a "Z hlediska vyššího principu mravního" je tohle odpad, po stránce dějové, animační, hudební a příběhové by to zase bylo tak nějak kolem průměru, takže asi poprvé dám přednost jisté objektivitě a nechám 4/10 ()

q66

Spolu s Lostorage Incited WIXOSS největší edgefest podzimní sezóny. Animace je stejně jako u druhého zmíněného seriálu na slušné úrovni a obecně co se týče produkčních hodnot nemám nic moc co vytknout, ale celková stupidita a naprosto chybějící charakterizace (jak už je u levných kopií Madoky zvykem, v tomto případě se jedná ještě o LN adaptaci) už tak nezajímavých postav všechno sráží dolů, a smysl tohoto výtvoru mi jaksi uniká... asi to bude fakt jen to vraždění - slabé 3/10. ()

DaweForeman

Když slyším mahou shoujo, tak se mi hned ježí chlupy hrůzou, co za blbost to zase může být. Svým způsobem tohle tak trochu blbost byla, ale měla svoje originální a nečekané zpracování, což hodnotím body navíc a ještě k tomu mě to donutilo se na to podívat a vidět až do konce. Zde nečekejte žádné klasické kouzelné, roztomilé a úžasné kouzelnice, ale něco trochu v temné zóně gore. Hlavní hrdinka je celkem otravná a svým způsobem tam naprosto zbytečná. Spíše by mě víc zaujala až na úplném konci. Každopádně ten, kdo vymýšlel profily jednotlivých dívek, to asi v hlavě nebude mít úplně v pořádku. V závěru jen zmíním už animaci, která je celkem dobrá a hudba, která je perfektní. ()