V rodine Hartmannovcov sa stále niečo deje! Čerstvá dôchodkyňa Angelika (Senta Berger) sa po návšteve utečeneckého domova rozhodne „adoptovať“ žiadateľa o azyl Dialla (Eric Kabongo), aj napriek veľkej nevôli svojho skeptického manžela Richarda (Heiner Lauterbach). Príchod mladého Nigérijca Dialla, ktorý sa krátko na to nasťahuje do domu Hartmannovcov, so sebou prinesie množstvo udalostí a nedorozumení. Skomplikujú životy Angelikiných a Richardových dospelých detí Philipa (Florian David Fitz) a Sophie (Palina Rojinski), ale tiež ohrozia ich manželstvo aj Diallove šance na integráciu... (TV Markíza)

ChArLeNe

Z politického hľadiska podľa mňa predkladá vyvážený pohľad na problematiku imigrantov - sú prispôsobiví imigranti, a sú imigranti, ktorí chcú druhých naverbovať, že niektorí nemci chcú pomáhať no zároveň majú aj obavy, a niektorí hádžu všetkých imigrantov do jedného vreca (ľudia, ktorí sú rôzne politicky naklonený je realita, a naštvať sa na to, že to film ukazuje je strach pozrieť sa do zrkadla). No tento film je viac než len film o imigrantovi. Je o „Hamsterrad / rat race”, a syndrómu vyhorenia a ako to môže negatívne vplývať na zdravie človeka a jeho vzťahy s rodinou. O výbuchoch zlosti, a ako tie môžu negatívne vplývať na zdravie človeka a jeho vzťahy s rodinou a s podriadenými. Preto dávam vyššie hodnotenie. ()

Franc1s

Tak po kratší pauze, opět filmek z Německa. Tentokrát s aktuální tématikou uprchlíků a klasických rodinných-generačních problémů. To vše zabaleno do nahláškované komedie, kde jsem i málem párkrát spadl pod stůl.. :D "Venku máte nějakou nazidemostraci!" "V pohodě, já se o to postarám, za 5 minut je tu antifa" :D Jen škoda, že až moc se ve finále hraje na srdíčko u těch uprchlíků a člověku(mně) to připadá, jak kdyby tenhle film zaplatila Merkelová ze svojí peněženky.. Ale jakmile todle neřešíte, náramně se pobavíte. 7,5/10 A klidně si todle zase někdy pustím,. ()

troufalka

Romantické komedie se v Německu točí jako na běžící pásu, bohužel to postihuje témata, která by mohla a měla dostat mnohem větší prostor i péči. Nechce se mi věřit, že Němci po výborných filmech Strach jíst duše (1974) nebo Wiel ich schöner bin (2012) či Střepy v parku (2013) vypustí do světa tuhle s... slabotu. Nenabízí žádný vnitřní rozpor, neukazuje nic nového a bohužel ani nepobaví. Není divu, když se velkého tématu chopí režisér a scénárista televizní zábavy. Témat je příliš mnoho (vyrovnání se se samotou, stářím, odchod do důchodu, krize středního věku, rozvod, práce v zahraničí, workoholismus, single, uprchlíci ...) ale žádné z nich není zpracováno do hloubky. Vznikl příběh se šťastným koncem, kterému nevěří ani samotní tvůrci. Obsazení oblíbených herců ještě není záruka kvalitního filmu. Věřím, že si v Německu (i jinde) našel své diváky, ale do půlroku si nikdo nevzpomene, o čem to vlastně bylo. Je to jako těšit se na vydatný šťavnatý hlavní chod a místo toho dostat slabou vlažnou polívečku nastavenou dochucovadly. Nemám nic proti polívkám, ale já dávám přednost té šťavnaté flákotě. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 18.1.2017) Willkommen bei den Hartmanns se svým příběhem dotýká aktuálních témat (nejen) v Německu, z nichž je nejvíce patrná problematika uprchlíků. Vedle toho se zde řeší i stará známá témata jako mezilidské a generační vztahy. Ve výsledku tak jde o příjemně strávené necelé dvě hodiny v kině u filmu, který není až tak úplně prvoplánový, pobaví a ponoukne i k zamyšlení. Solidní komediální kousek z německé produkce, který zaujme zejména díky námětu a hereckému obsazení. ()

Aljak

Vo svojej podstate to nebolo zlé, ale vôbec by som nebol proti keby to bolo poňaté viac dramaticky a menej teatrálne. Žánrovo mi to až tak nesadlo. Keby sa to neodohrávalo v Mníchove a nehrali v tom nemeckí herci, tak by som to svojim štýlom bez váhania zaradil do francúzskej kinematografie. No neviem či je pre Nemcov zrovna toto správny vzor, keďže posledné roky práve Nemecko točí fakt vydarené dramédie. Námet film bol fajn, spracovanie sa mi až tak nepáčilo, keďže to občas pôsobilo fakt priam groteskovo. Na druhú stranu, niektoré scény (ktoré boli síce prehnané) ma úprimne pobavili. Takže celkový dojem je v konečnom súčte niekde v rámci priemeru. 3* ()

• Natáčelo se od 3. května do 4. července 2016 v Mnichově. (asdfasdf)
  • Oficiální soundtrack k filmu vznikl 4. listopadu 2016 v Label 2 Lane Records. Album má asi 50 minut a obsahuje 16 písní. (asdfasdf)
  • Film byl dotován z FilmFersenFonds Bayern, a to 900 000 euro. (asdfasdf)