Když dva dělají totéž, není to totéž. Někdy při tom může téměř dojít ke katastrofě. Podobný pocit zažívá Hunt Stevenson, kterého poslali z Pensylvánie do Japonska, aby přinutil místní průmyslníky k zakoupení továrny na automobily v jeho rodném městě. To se mu, ani neví jak, nakonec podaří. Pořádný šok přichází teprve v okamžiku, kdy japonští manažeři a inženýři chtějí od amerických dělníků, aby pracovali stejně rychle a spolehlivě, jak je v Japonsku zvykem. Bohužel, je to právě Hunt, kdo má zajistit, aby v továrně všechno fungovalo bez problémů. (Peta_N)

Han22

Amíci si natočili budovatelský film. A já říkám proč ne? Film ukazuje skvěle japonskou pracovní mentalitu (firma je všechno, osobní život je podružný) ve střetu s americkými dělníky (chtěl bych vidět český, to by byla větší prdel) plus skvělý Michael Keaton stojí přesně mezi nimi. Plus za skvělou Don´t Get Me Wrogn od Pretenders do titulků. ()

golfista

Dovolím si nesouhlasit s Oskarem, ale je to podle mého příjemná komedie o těžkostech američanů (standartně dobrý neuslintaný Michael Keaton a jako vždy výborný John Turturro :) při práci v JAPONSKÉ automobilce. S Číňany (jak je nazval Oskar) to opravdu nemá co dělat ! (Není šikmooký jako šikmooký :) ()

Chrustyn

Nijak výrazně vtipná ale přesto velice zábavná "osmdesátková" komedie s charismatickým Michaelem Keatonem, který bojuje proti novým majitelům továrny na automobily, kterými není nikdo jiný než workoholičtí Japonci, kteří se do států, pokouší přinést to co funguje v jejich rodné Zemi. Ale Američan není Japonec a jde o to, kdo to pochopí dříve. ()

aLPaC

Aneb jak Japonci vyrábějí Fiaty :D. Vlastně jde o předchůdce letošního oscarového vítěze "American Factory", akorát Japonce nahradili Číňani. Holt doba i ekonomika se od roku 1986 trochu změnili. Bohužel konec očekávaný, jak co se týče good guys, tak bad guye. Největším kladem je Michael Keaton, který si svou lehce arogantní a okecávací postavu dokonale užívá. ()

igi B.

Roztomile jednoduchá, leč přesto vcelku inteligentní americko-odborářská komedie, stavějící na kulturních, pracovních a morálně-volních rozdílech mezi pojídači sushi a požírači hamburgerů... Film natočený v polovině osumdesátých let má své dobové kouzlo a je jisté, že v dnešních poměrech by v této podobě asi i z důvodů jisté politické nekorektnosti těžko přetěžko vznikl. Jó, to když se setká nejvyspělejší ekonomika s nejvýkonější (sakryš - teď jen ale která je která!), užijeme spoustu legrace a sem tam i nějakou tu fiskultůru. "Dobří chlapi, dobrý tým" se snaží ve vyvrcholení tohoto "dramatu" (hahaha) za odpoledne vyrobit tisíc auťáků... A to neznáte americké stachanovce! Šturmovali chlapi a čest a sláva opět zvítězily nad poraženectvím a podlézavostí. Na tři a půl hvězdičky myslím tato chlapecká chlapácká pohádka poctivě zadělala, nakonec - kapitalismus je přece jen jeden - a je v(d)ěčný - že...:-)) Zaokrouhlit však nutno a tak s lehkým srdcem tentokráte dolů... - - - P.S. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, co za auťáky v tom filmu "vyráběli". Nekecám, ale byly to Fiaty - asi nějaké latinskoamerické provenience (už podle té fabriky a výrobních prostor :-), to by stálo za hlubší bádání... Každopádně u sledování tohohle filmu pochopíte, proč auta osumdesátých let dvacátého století tak nějak všeobecně za moc nestála ;-)... Hunt (Michael Keaton) však v závěru pěkně kecal. Sám jezdil ve starém dobrém poctivém americkém AMC... ()

• Celý děj se točí kolem znovuotevření automobilky "Assan Motors" ve fiktivním městě v Pennsylvánii, kterou vlastní Japonci. Ve skutečnosti se ale natáčelo v montážním závodě Fiatu v argentinském Rosariu a auta, která jsou na linkách vidět v různém stádiu rozpracovanosti, jsou typ Fiat Regata. (Stejšn)