Dva milenci Paula a Sam se chtějí vzít. Paula představuje Sama svým bohatým rodičům, ale ti jsou proti jejich vztahu. Dvojice se rozhodne uprchnout do Las Vegas a mít svatbu tam. Na cestu ukradnou rodičům auto Rolls-Royce. Jejich jízda je plná automobilových honiček a pronásledování médii, protože otec Pauly vypsal za dopadení dvojice odměnu dvacet pět tisíc dolarů. (Terva)

MickeyStuma

V 70. letech subžánr carsploitation nepotřeboval okázalý a složitý příběh a zápletku. Stačila jednoduchá záminka k tomu, aby se rozjela dechberoucí automobilová honička podpořená efektními bouračkami, což pro fanoušky znamenalo ambiciózní kaskadérské kousky. Vrcholu v tomto ohledu dosáhl kaskadér H. B. Halicki s filmem „Gone in 60 Seconds“ (1974). Herec a režisér Ron Howard na to šel ve svém režijním debutu podobně, i když ne tak okázale. Napsal scénář a na svá bedra si vzal hlavní roli, což na druhou stranu není překvapivé, neboť obdobnou pozici si zahrál už ve svém předchozím filmu „Eat My Dust“ (1976), který byl diváky dobře přijat. Tento následující nízkorozpočtový snímek je tedy jen další v řadě honičkového spektáklu, který se v oblasti kaskadérských scén spíše drží při zemi, bouračky jinak samozřejmě jsou, a jen udržuje danou zábavnost, která má v mnohých scénách co do činění až s burleskou. Každopádně i tak nastalo spíše divácké zklamání, což bylo právě po předchozím úspěšném filmu docela překvapivé. Inu, Howard neměl vstupovat do stejných žánrových vod. Film se tedy nestal klasikou, ale stále má svou energii vůně benzínu, všudypřítomného prachu, naivního chování a jistého výsměchu. ()

honajz

První celovečerní film Rona Howarda jakožto režiséra, kde si sám i zahrál. Film plný školáckých chyb, s pubertálním, ale naštěstí ne fekálním humorem, který dokonce občas funguje (klaun a zmrzlinářské auto) a jenž si nejspíš bral inspiraci u Smokeyho a Bandity. Moc rozbitých aut neuvidíme (až na demoličních závodech vraků) a prostřední část se hodně vleče (celý film mohl mít o 15 minut méně, a nic by se nestalo), ale ta mladická dravost a nadšení tomu dávají něco navíc. ()

Fifer

Když se z něčeho dělá kult. Je super, že Corman dával prostor začínajícím filmařům, ale... Pro zábavu se rád na Youtube podívám na 20 minut tohodle bláznění, ale jinak to vážně není pro mě. Dementní humor, dementní klišé. Vždy už dopředu víte, co se stane. Ke konci už jsem se strašně nudil a další Cormanovy béčkové braky vynechám. ()

Chrustyn

Režijní debut a herecké začátky Rona Howarda v jednoduché báchorce o útěku dvou milenců a spoustě automobilových honiček. Celé je to jednoduché ale překvapivě efektní a zábavné. ()

• Když režisér Howard přinesl k posouzení scénář Rogeru Cormanovi, ten mu dal kameru a zvukovou techniku a poslal ho, ať si scénář rovnou sám natočí - pod podmínkou, že nepřesáhne rozpočet a dokončí film včas. (hippyman)
  • První film, který se na HBO objevil třikrát za jediný den (krátce poté, co HBO začala vysílat nonstop). (D3VIL)
  • Natočeno za 15 dní. (D3VIL)