O Popoluške trochu inak

(TV film)
  • Slovensko Popoluška (viac)

Zchudlá vdova a její dvě dcery marně nadbíhají princi. Ten má ale oči jen pro Popelku. Když před půlnocí nepozorovaně z plesu zmizí a princ najde jen ztracený střevíček, rozhodne se pomocí něj svou vyvolenou najít, ale je to skutečně ta pravá? (oficiálny text distribútora)

rikitiki

Dejte už všichni pokoj s Libuškou Šafránkovou! Ano, byla neskutečně roztomilá a ta pohádka vcelku ušla (taky má své mouchy), ale není a nikdy to nebyla jediná Popelka na světě. ____ Tentokrát tu máme Popelku bez kouzel a čar, navíc z pohledu Zlé sestry …  a víte co? Mě tahle verze nadchla. Jde ve stopách známého příběhu (který má stovky variant) a nachází si věrohodnou cestu s dobře psychologicky motivovanými postavami. Trochu víc práce by si podle mě zasloužila právě postava Popelky, která byla občas neslaná – nemastná a její svatba s jalovým princem mi spíš připadala jako začátek průšvihu než šťastné završení útrap. ____ Zlá sestra i Druhá zlá sestra byly ale zobrazeny dobře, stejně jako prohnaná macecha, která občas mohla vzbudit i porozumění. Důvtipné bylo zasazení do konkrétní historické doby, včetně jejích událostí zde účelně zapojených do příběhu (tulipánová horečka). SHRNUTÍ: Na to, abys šla životem svou vlastní cestou nepotřebuješ žádné kouzelné střevíčky. ()

nash.

Příjemně civilní a nepohádková variace známé pohádky. Líbila se mi stylizace do podoby obrazů vlámských mistrů a snaha zcela nově vystavět vztahy Popelky a jejích sester, zasadit je do nových souvislostí a nového prostředí. Ne vždy vše povedlo dokonale dotáhnout, ne všechny postavy mi připadaly jako logická součást celku, a určitě by bylo lepší na některých popelkovských rekvizitách netrvat, ale i tak šlo o hravou a zdařilou variaci. ()

Elenor

Tak tady si opravdu neodpustím komentář, protože to vypadá, že většina přispěvovatelů se ani nenamáhala zjistit o tomto filmu víc. Film byl natočen podle stejnojmeného výborného románu Gregoryho Maguirea a přestože se od předlohy vzdálil, vůbec není špatný. Nevím, proč sem pletete Šafránkovou - pohádky přece mohou mít spoustu verzí a "fairytale retellings" jsou oblíbeným námětem mnoha renomovaných spisovatelů (viz. Robin McKinleyová, Cameron Dokey...). Tak popusťte trochu uzdu své fantazie a na chvíli si představte, že se ten slavný příběh odehrál úplně jinak - a máte šanci se u Confessions of an Ugly Stepsister dobře bavit. ()

Lama.Lama

Velice zvláštní pojetí Popelčina příběhu. Škoda jen, že provedení nedopadlo tak dobře. Každopádně mě nemrzí, že jsem se na to podívala. Ono to nutí trochu se zamyslet nad původním příběhem, i když žádné světoborné myšlenky z toho nevypadnou :-) ()

Kovárka

Příběh mi přišel takový celý nudný a překombinovaný a navíc až na několik málo výjimek (například Azuru a Stockard) mi v příběhu připadali herci až nekoukatelně oškliví. A to včetně Popelky, ta mi tedy krásná vůbec nepřipadala (no, ale na ní se jakžtakž koukat dalo). Moc pevedená verze Popelky toto tedy opravdu není. ()