Radko

Poznáte kauzu Oscara Pistoriusa? Afrikánskeho športovca bez nôh (31 rokov), ktorý behával s náhradami a usiloval o to, aby mohol byť ako bežec zaradený medzi normálnych atlétov, nie invalidov. Nuž a tento bežec momentálne čučí v base. Dostal šesť rokov natvrdo za to, že zastrelil na wecku svoju priateľku cez zatvorené dvere. Pred obvinením z vraždy sa bránil tvrdením, že sa domnieval, že išlo o zlodeja. Súd však nakoniec rozhodol, že zbraňou, ktorou strieľal, musel vedieť, že človeka čo je za dverami s najväčšou pravdepodobnosťou usmrtí. Úmyselnú vraždu mu nedokázali. Táto zaujímavá súdna kauza plnila prvé stránky juhoafrických novín pomerne dlhé obdobie. Zatiaľ posledný videoklip juhoafrickej kapely Die Antwoord sa celkom vtipne, hoci len tak odboku, naváža do tejto kauzy. Spevák vo viacerých momentoch odkazuje práve na Pistoriusa. Speváčka, ktorá brutálne uspí svojich rodičov, aby sa mohla zúčastniť večernej párty, predstavuje zase jeho priateľku, ktorá sa po aplikácii banánovej známky s LSD zavrie na toalete. Hudba nie je celkom moja šálka kávy, ale tu hodnotím predovšetkým klip samotný a k nemu sa tento elektrozefrap celkom hodí. 70% ()

GTS_PUNK

Ako primárny poslucháč metalovej a rockovej hudby by si človek povedal, že niečo ako Die Antwoord si nikdy nepustím. Ale mýlil by sa. Táto juhoafrická dvojica dokáže robiť veci inak. Dokáže ich robiť tak, že zaujmú aj niekoho ako som ja. Štýl ZEF rap je zaujímavá zmeska a po hudobnej stránke je skladba Banana Brain neskutočne chytľavá a videoklip je presne taký, aký by ste od Die Antwoord očakávali. Neóny, drogy, párty a dokonca referencie na Oscara Pistoriusa. Určite zaujímavé navnadenie na album Mount Ninji and Da Nice Time Kid. Len tak ďalej. ()