To je Elvis

• Česko To je Elvis (viac)
USA, 1981, 97 min

Hudba:

Walter Scharf

Elvis Presley (a.z.), Steve Allen (a.z.), Milton Berle (a.z.), Joey Bishop (a.z.), Sammy Davis Jr. (a.z.), D. J. Fontana (a.z.), Cary Grant (a.z.) (viac)

Vždycky hrál před vyprodaným sálem. Jeho hlas zná z nahrávek víc lidí, než hlas jakéhokoliv jiného zpěváka - prodala se půl miliarda desek s jeho písněmi, což je víc než duchovní a vánoční hudba i rokenrol dohromady. Filmy, v nichž hrál a zpíval, se staly kasovními trháky. Elvis byl syrový jižanský talent ze zapadákova, který proměnil populární hudbu i celou americkou kulturu. A v den, kdy zemřel, 17. srpna 1977, v jeho rodném Memphisu i v celém světě propuklo zděšení. Bylo mu pouhých dvaačtyřicet a pro miliony lidí to byl skutečný mág. Co tvořilo jeho nesporné kouzlo? (oficiálny text distribútora)

DeLaMorte

Výborně natočený dokument o nesmrtelném králi rock and rollu Elvisovi.Dokument mapuje celý jeho život od dětství po první krůčky úspěchu až k vrchlolu a smrti.Byl jsem velice překvapen,že ačkoli jsem Elvisův fanoušek v dokumentu se oběvují záběry,které jsem nikde předtím nespatřil..kamera nás zavede do jeho soukromí,ale i do doposud nezveřejněných koncertních videí.ELVIS FOREVER! ()

William_

Skvělý dokumentární kousek, který po zhlédnutí filmu Elvis ještě více vynáší dokonalost již zmíněného filmu z roku 2022. Avšak tento dokument vsází více na archivní záběry a ty jsou teda naprosto skvěle sestřihány a sestaveny tak, že musím smeknout nad autory, ale i nad samotným Elvisem - králem rock 'n' rollu. ()

Autogram

Kompletný hrano-dokumentárno-koncertný film o Elvisovi. Je tam asi všetko od mladosti (hrané pasáže) až po hudobné úspechy so záznamami koncertov a zmestilo sa dokonca niekoľko celých piesní. Ako nefanúśik som sa dozvedel aj nové veci, ako napríklad, že jeho tanec bol zakazovaný ako nemravný a preto ho kamery museli pre televíziu snímať len od pása nahor. Tak to aj bolo a vyzeralo to fakt čudne pri koncerte vidieť iba hlavy účinkujúcich. –––– Viděla jsem, jak krouží boky. Naše rodičovsko-učitelské sdružení si myslí, že by se to v televizi vysílat nemělo. ()

veru_needy

Z tolika různých filmů o Elvisovi, ať už hraných nebo dokumentárních, byl tenhle pravděpodobně ten nejlepší, který jsem měla možnost vidět. Naprosto úžasným způsobem poskládané hrané, ale především autentické materiály tak, že ani na chviličku nebylo poznat, co je pravé a co ne. Vynikající biografické drama pojaté jako dokument. Nebo naopak? Na tom ale nezáleží, pokud se chce někdo o Elvisov opravdu dozvědět, tak tohle za shlédnutí určitě stojí. ()

Zodd

Jde o filmové převedení autobiografie Elvise samotného, i když záběry jeho pohřbu uvidíme taky. Jedno z největších jmen populární muziky, které znají i ti, co ho nikdy neposlouchali. Sláva a peníze dle jeho příkladu mohou být jako jízda na horské dráze, ale skutečné štěstí nemusí nutně přinést. Záleží na tom, jak s ní naložíte, ale mít to pod kontrolou není jen tak. Nedávno zemřela i dcera (ročník 1968) a vnuk v minulosti spáchal sebevraždu. Když se podíváte, jak vypadal na vrcholu slávy a pak ke konci krátkého života, uděláte si určitý obrázek. Ale tohle se obecně ví. A jak se na svých posledních vystoupeních potil. Tak trochu pochopíte, proč existuje tolik dementních konspiračních teorií, že si odžil někde inkognito dalších aspoň pár let, ta hysterie byla větší než o 3 dekády později po smrti Michaela Jacksona. Každý s kritickým myšlením však snad pochopí, že si Elvis ve filmu Sám doma nikdy nezahrál nebo nebyl tajným agentem, mafiánem, iluminátem a whatevs se šířilo i bez velkého omylu lidstva, jako je velká část zejména současného online prostoru. ()