Elvis na turné

• Česko Elvis Presley: On Tour (viac)

Obsahuje hity Can't Help Falling in Love, Suspicious Minds, Love Me Tender a mnoho dalších! Zlatý glóbus za nejlepší dokument
Po snímku Elvis: That's the Way It Is, který se natáčel živě v Las Vegas, toužili Král a jeho spolupracovníci navázat na tento úspěch dalším fascinujícím dokumentárním koncertním záznamem. Jak by to tentokrát mohli udělat jinak? Například tím, že vyrazili na turné. A vzrušující energii a napětí vystoupení nabídli divákům prostřednictvím inovativní metody děleného obrazu, která byla použita ve Woodstocku. Tuto živou kroniku koncertní série z roku 1972 tvoří více než 25 hudebních čísel, přesvědčivě dokládajících Elvisův talent, rejstřík a showmanství. Střihové sekvence (pod supervizí Martina Scorseseho) navíc představují Presleyho ranou kariéru a filmy. A jaký je výsledek tohoto nového pohledu na Krále? Euforie fanoušků - a Zlatý glóbus za nejlepší dokument! (oficiálny text distribútora)

nascendi

Zaujímavý a užitočný dokument. Ukazuje síce Elvisa už na zostupnej trajektórii jeho kariéry, ale stále je ešte čo obdivovať. Po hudobnej stránke sa mi viac páčia jeho hrané filmy i keď za cenu príšerných hereckých kreácií. Na tomto koncertnom turné už spieval ledabolo a viac sa venoval vizuálnemu dojmu, aj keď práve v ňom bola jeho slabina. Obtlstnutý, upotený, navlečený do gýčovitých kostýmov, občas sa zmietajúci v akomsi kŕči, mohol uspokojiť iba najvernejšie fanúšičky. Ako vítaný kontrapunkt pôsobili flasbacky z jeho začiatkov, kde predvádza to, čo z neho spravilo kráľa rock and rollu. ()

NinadeL

Jakékoli formáty, které vznikly z koncertů Elvise, jsou vždycky zážitek. I kdyby jen pro ten dobový pohled. Já bych ty show nepodceňovala, kdyby mu v 70. letech zbylo jen pár skalních fanoušků, tak by to všechno vypadalo úplně jinak. ()