Vesmírná propast

• Rusko Zvjozdnyj razum (viac)

Lidstvo je na pokraji vymření. Zemí se šíří vražedný virus, který vyhubí vše živé. Je potřeba proto co nejrychleji najít nový domov. Pomoci by mohl vědecký program Gemini, v jehož čele stojí vědecký pracovník Steve. Ten dá dohromady posádku a vyrazí společně na vypočítané místo v jiném prostoru. Tam nalezli vhodnou planetu, kde by se dalo žít. Jak tam ale život rozšířit? Jak upravit podmínky? Na to odpovídá pravěká koule, kterou nalezli v jeskyních. Ta má v sobě kód, který tvoří život. Stačí ji přepravit s sebou. Tým tedy podniká cestu, ale objeví se jinde, než byl plán. Má před sebou také planetu, ale není to vytipovaná Tess, kde byly podmínky vhodné pro život. Výpočty ale ukazují, že planeta, před kterou se astronauté objevili, je ještě vhodnější než Tess. Steve proto rozhodne, že na ni vystoupí. Najdou vhodné místo v jeskyni a použijí tam životodárnou kouli. Když se ale vracejí, senzory ukazují, že z koule něco vylezlo a celý proces probíhá jinak. Místo, aby rozšiřoval život, tak ho ničí. Steve se tam musí vrátit a změnit nastavení. To ale nevyjde, kouli totiž hlídá podivný tvor, který začne likvidovat posádku lodi. Trojan, jak mu členové posádky říkají, se dostane do lodi a chce zničit všechno živé. Proto je potřeba rychle vymyslet plán, jak se tvora zbavit. Naženou ho před loď a spálí motorem. Plán vyjde, ale stojí to život několika lidí, za což je Steve u posádky v neoblibě. Velení přebírá Ryan, voják, který má hlídat bezpečnost mise. Steva a jeho vědeckého kolegu Davida separuje a uvězní v místnosti. David je nakažený, netvor ho napadl, ale David přežil. Okamžitě se v něm začíná šířit virus... (TV Prima)

slunicko2

Vetřelec po rusku 1)  Tvůrci se nechali inspirovat Interstellarem, Vetřelcem, Planetou opic (vzpomeňte na odpočet času před přistáním) a asi mnoha dalšími filmy, které jsem možná ani neviděl a rozhodli se, že konečně sdělí světu, jak to všechno vlastně bylo._____ 2)  Pro větší přesvědčivost obohatili snímek pseudoakčními scénami (přistání na planetě je asi tím nejnesmyslnějším okamžikem filmu), podivnými dialogy se zřejmě nechtěnými perlami: Možná jsou ještě vyspělejší než my. Závěrečný citát z Bible pak dodává celému počinu vyšší duchovní význam. _____ 3)  Zajímavé je, že žádná postava nenese ruské jméno. Tato nepochybná zvláštnost (u ruského filmu) může mít dvě příčiny. Buď podle autorů už Rusko neexistuje anebo se autoři za své dílo stydí. Těžko říci, která je ta správná._____ 4)  JASON_X** uvádí, že film vymysleli, napsali, natočili i zahráli roboti. Nezní mi to přehnaně. ()

maddy

Veľmi chabý pokus o ruský sci-fi horor po vzore prvého Aliena alebo Event Horizonu. Jediné čo sa na Project Gemini dá pochváliť je celkom slušný vizuál, takže to vôbec nevyzerá lacno, práve naopak. Ale tým v podstate končia úplne všetky pozitíva a zvyšok je len ťažko nezvládnutý film. Scenár plný najvšemožnejších klišé, tucet bezvýznamných a úboho vykreslených postáv, ktorých meno ani jednej som si nepamätal už v polovici filmu, navyše stvárnené otrasnými hercami. Na thriller to nemá ani kúsok napätia, na horor to nemá ani štipku strachu, a na film ako taký to nemá ani jednu výraznejšiu scénu. Pozerať na tento film je ako čumieť 100 minút na asfalt, nedá vám to vôbec nič. A aj ten asfalt by mohol byť v lete zaujímavejší. K tomu to je celé otravne patriotické a od prvej minúty trápne sentimentálne (dojímavo tu tečia slza už v piatej minúte filmu pri odlete vesmírnej rakety, pritom divák nemal čas spoznať ešte ani jednu postavu, nieto si k nej vytvoriť nejaký vzťah ... čo sa ale ukáže, že nakoniec nebude mať po celý film s týmto neschopným režisérom). A kto sa teší aspoň na toho aliena, nech zabudne, je tu doslovne dve minúty filmu v závere, čoby samé o sebe vôbec v inom filme nevadilo, keďže ja sám mám rád filmy kde sa skôr pracuje s napätím, tajomnom a predstavivosťou, ale s tým teda Project Gemini rozhodne nepracuje ako je zrejmné z riadkov vyššie. Vravím ako čumieť na asfalt. CELKOVO: 2/10 ()

EvilPhoEniX

Očekávaný Sci-Fi alien horor z Ruska nedopadl úplně dle očekávaní.Samo o sobě to není špatné. Proekt Gemini má slušný vizuál i pár slušných momentů, ale jako celek je vlastně dost zbytečný, který nepřináší nic inovativního ani nápaditého do žánru.Je tu opět vesmírná loď, která hledá cizí planetu a samozřejmě narazí na něco, s čím nepočítali. Ústřední monstrum je něco mezi predátorem a alienem, což by mi až tak nevadilo, ale na scéně se objeví až pár minut před koncem ( kdo však miluje filmy s monstry, které sází spíš na divákovou představivost, tak bude spokojen), ale na můj vkus se zde hodinu nic moc pořádně neděje a ani samotná vybíjená mi nepřišla příliš zajímavá. Gore minimum, anglický dabing nepřidává na hereckých výkonech a reklamy, které se v aktuálně dostupném ripu raz za čas objeví, na atmosféře taky moc nepřidávají.3 hvězdy jen za to, že se jedná o můj oblíbený subžánr, který nevzniká tak často a taky, že to není úplně levný brak, což mi na průměr stačí, ale doufal jsem ve víc. Ruský Sputnik i Kolský vrt byl o level výše.Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 5/10. ()

sniper18

Rusi lákali na novú verziu Votrelca, ale podľa mňa teda skôr ponúkli svoju verziu Interstellar. A tak tu máme posádku vesmírnej lode, ktorá je poslednou nádejou pre ľudstvo kvôli problémom na Zemi a tak dostane za úlohu preveriť vzdialenú planétu s potenciálom pre náš nový domov, ale všetko sa skomplikuje a začne ich ohrožovať mimozemský netvor. A tu už závisí na preferenciách diváka, čo od filmu vlastne čaká. Ako sci-fi horor na štýl Votrelca to za moc nestojí, akcie je minimum, vôbec nedokáže strhnúť alebo aspoň chvíľu držať v napätí a pritom ide prakticky o osud ľudstva. Ešte kým bol netvor neznámy, tak aspoň trochu fungovala aspoň tá zvedavosť, ale čím ho bolo vidno viac, bolo to len horšie. No táto stránka ma teda vôbec nebavila. Ale ako taký skromnejší Interstellar to teda vôbec nie je zlé. Síce sa to inšpiruje viac, ako by bolo vhodné, originálne tu nie je vlastne nič, aj keď ten jeden nápad s časom nie je vôbec zlý, ale mne práve táto ľudskejšia a dejovejšia rovina prišla omnoho zaujímavejšia a celkovo lepšie zvládnutá. Len škoda, že tomu viac nenapomáhajú postavy, nie sú úplne zlé, nikto mi nevadil, ale chcelo by to niekoho charizmatickejšieho a aj schopnejšieho po tej hereckej stránke, tu to nikto nedokáže plnohodnotne utiahnuť. Z ruskej produkcie posledných rokov som zvyknutý na lepšie obsadenie, tu vybrali práve to horšie. Vizuálne vyzerá film veľmi dobre, rozpočet sa využil správne a réžia síce nezvláda akciu, ale skôr tie emócie. A aj záver sa mi páčil. Takže aj v ruskej produkcii by som v tomto žánri za posledné obdobie našiel viacero lepších filmov, ale mne sadol aj Projekt Gemini. A keby odstránili celú hororovú líniu a popracovali radšej ešte na tom zvyšku, hodnotil by som aj lepšie. 66% ()

iXtr3m3

Obrovské sklamanie. Absolútne ignorujte komentár debila Stumbleine , pretože je totálne mimo a absolútne do hodnotení nezasahuje aktuálna averzia voči Putinostanu, minimálne ja si pozriem filmy od kohokoľvek a je mi jedno, čo tá krajina stvára. Okrem americkej a európskej produkcie pozerám ázijskú aj ruskú a ruských filmov mám napozeraných XY a na tento som sa fakt tešil. Dve hviezdy sú za technické spracovanie, ktoré Rusi už dávno dotiahli na úroveň USA, ale zbytok je čistá hanba. Scenár niekto napísal na jednu A4 rovno aj s dialógmi, strihač bol asi na ťažkých drogách, lebo to je postrihané vyslovene katastrofálne, flashbacky pri takej "dĺžke" boli vyslovene kontraproduktívne a nejaká väčšia snaha totálne absentovala. Oproti tomu je dvojica Attraction, Koma, The Blackout či Superdeep o svetelné roky inde. Dokonca aj Sputnik bol ďaleko lepším aj sci-fi filmom aj aliením spracovaním. A čerešnička na záver, je to vo svete len s katastrofálnym sterilným anglickým dabingom, fuj. Po rusky som sa v škole neučil, ale radšej si pozriem ruský film v origináli s titulkami, ako po anglicky. Dokonca aj technicky výborný ale scenáristicky deraví Guardians boli ako z iného sveta. Toto bol len ako hodinu a pol trvajúci videoklip bez štipky kvalitného scenára a to jednoducho omrzí. Dal som si tu námahu, aby som to zhliadol celé a nepretáčal som to a keby som bol na drogách, tak skúsim tipnúť, že súdruhom sa páčil Interstellar a skúsili si ho po svojom, ale tam, kde vyššie spomenuté ruské snímky bodovali, toto prepadlo na plnej čiare, okrem vizuálu. ()