Od dětství věřila Naďa v zázraky. Představovala si, jak vstupuje na led za bouřlivého potlesku a tančí svůj nejkrásnější tanec. Díky vytrvalosti a víře se Naďa stává slavnou krasobruslařkou. Ale když se zdá, že její sny o vybojovaných vítězstvích, krásném životě a nejhezčím princovi jsou skoro splněny, osud jí přichystá opravdovou zkoušku. Aby to všechno vydržela, je potřeba znovu, jako v dětství, začít věřit ve sny. Led je především příběhem o lásce, v níž je místo pro pohádku, o silné ženské osobnosti, o hledání sebe sama a o složité volbě mezi štěstím a snem. (Nový ruský film)

flanker.27

Nedávno jsem u Ledové princezny napsal, že krasobruslení je krásný sport, o kterém se točí blbé filmy. Svým způsobem to platí i pro Led, tedy alespoň pro tu stránku, která se týká sportu. Ostatně lidé jako stará čarodějnice Tarasovová (dcera TOHO Anatolije Tarasova), šedá eminence ruského krasobruslení, si z filmu v podstatě dělala legraci. Zato film překvapivě funguje jako jako docela příjemná, i když trochu ztřeštěná romantika, zvláště ta "terapie". Má i velice solidní hudbu a vizuální stránka je vytříbená, Bajkal nikdy nebyl "ledovější" než tady. Jen ty muzikálové pasáže tam byly nadbytečné. Kol a kolem to nemůžu doporučit jako sportovní film, ale jako romantiku docela jo. ()