Vražda novomanželů vynese na povrch spletitou síť temných tajemství jejich znesvářených rodin. (Netflix)

okkac

Kdo zabil vraha, aneb jak jedna velká tragédie totálně rozloží životy dvou rodin žijících na samotě v podhůři skotské výsočiny. Na povrch začinají pak vyplouvat temná tajemství ostatních členů a dílo zkázy je dokonáno. A divák s postavam uvažuje, jaký čin jen vlastně morálně ospravedlnitelný. 9/10 ()

anaad

V pomalém tempu vyprávěný příběh, který se víc než na vyšetřování soustředí na emoce pozůstalých, na jejich pocity nedůvěry i soudružnosti a k tomu všemu se ještě přidávají závažné problémy policistky, které se v závěru propojí do otázky ve jménu čeho vlastně máme na co ještě právo. Příběh má správně šedivou atmosféru, britský chlad a ne tak lehce odhadnutelné vyústění, které mi začalo docházet až teprve pár minut před tím, než vám seriál naservíruje náhodně zachycenou stopu ke konci třetího dílu, po kterém se tempo docela zvýší. 3,5 * ()

*CARNIFEX*

Dostatočne kvalitná krimi mini séria, ktorá ťaží najmä z rozuzlenia. Vedľajšia príbehová vsuvka v námete nemá nijak mimoriadne veľkú váhu, čo je za mňa len a len dobre. Hlavný zámer je totiž jasne daný, a presne tak to má byť. Ľahký nadpriemer .. ()

Mamlas odpad!

Ne thriller, ale vleklé rodinné drama. Tak 90% času tam cca 10 členů rodiny smutní, vzteká se, hádá se, chodí, hledí a žvaní své názory na nějaké věci. To je za mě vata, která mě naprosto vůbec nezajímá. Nějaký příběh aby v té nekonečné a iritující nudě člověk lupou hledal. Posouvá se po milimetrech a kolem každého milimetru je metr vaty. Závěr jsem nedal, to se nedalo ani s masivním přeskakováním vydržet dokoukat. ⬇️ 3% ()

• Televizní minisérie se natáčela ve skotském městě Peebles a také na několika místech skotského města Edinburgh. (Trajektt)