Do zájezdního hostince U Admirála Benbowa přijíždí opilecký námořník Billy Bones (Lionel Stander), jemuž ke štěstí stačí vejce, slanina a moře rumu. Billy si rád užívá, ale neplatí a tak když jednoho dne umře, vezme z jeho námořnického kufru syn hostinské Jim Hawkins (Kim Burfield) voskem zapečetěný balíček. V tom balíčku se nachází mapa s vyznačenou cestou k pokladu samotného kapitána Flinta a tak netrvá dlouho a k Ostrovu pokladů vyrazí výprava vedená hrabětem Trelawneym a doktorem Liveseym. Nikdo ale netuší, že tajemný námořník s jednou nohou Dlouhý John Silver (Orson Welles), kterého se bál i sám proslavený krvavý pirát Flint, je na palubě, a že i s posádkou má na poklad zálusk... (monolog)

dopitak

Vzhledem k velmi dobré znalosti literární předlohy, tenhle román byl mou oblíbenou mladistvou četbou, se musím tvůrcům poklonit, jak fikaně se dokázali přiblížit originálu. Samozřejmě, některé opisy bylo nutno oslíkovsky převyprávět ústy postav, ale úhel pohledu je mistrně trefený. Skvělý je samozřejmě Orson Welles v roli Silvera, líbil se i malý Jim (ačkoliv si myslím, že Stevenson ho zamýšlel staršího), obrovský kus práce udělal původní český dabing (Levným knihám patří velký dík, nechápu, proč vůbec natočili další dabing, druhý znovu na Barrandově a třetí v ČT)) a taky super hudba. Pěkné lokace, takové dobrodružství bych si dal líbit též. ()

filmmovier

Nejlepší verze Ostrova pokladů je ta s Charltonem Hestonem, ale Orson Welles je naprosto nejlepší John Silver (z těch filmových) a tahle verze má navíc opravdu takovou tu správnou dobrodružnou dobovou atmosféru a je krásně výpravná. Navrch má parádní dabing ČST a je dlouhá úplně akorát. Ostrov pokladů je prostě nejlepší dobrodružný příběh všech dob, a tohle je těžká klasika. Škoda, že se jí naše televize nevěnují. Potěšil mně tady i Jean Lefebvre ve vedlejší roli. 75%. ()

Skuby47

Snad nejvěrnější ztvárnění předlohy Roberta Louise Stevensona, kdysi můj doplněk školní četby, působí na dnešní poměry možná už trošku staticky a rozvláčně. Tento klasický dobrodružný film odpovídá době svého vzniku a nehýří skvělými hereckými výkony s výjimkou démonického Orsona Wellese. I tak jsem se po letech pohodlně usadila do křesla a nechala se unášet na vlně nostalgie pro poklad na vzdálený ostrov a čekala až na mne vybafne Jean Lefebvre nezapomenutelnou větu : „Máš sýr?“ ()

Compadre

Kam se hrabou komerční a předražení Piráti z Karibiku...tomuhle Ostrovu pokladů jsem jako děcko absolutně propadl a věřím, že i nyní by mě nezklamal (mimochodem, po letech zjišťuji, že legendárního Dlouhého Johna Silvera tenkrát hrál perfektním způsobem skvělý režisér Orson Welles). Dobrodružná klasika. ()

Pohrobek

Stevensonova klasika jako věčné téma dobrodružného filmu: např. 1917 v produkci Fox Film Corp., 1920 Paramountu, 1934 MGM s Wallace Beery v hlavní roli , 1937 s Nikolajem Čerkasovem nebo disneyovská verze z roku 1950...Tato takřka celoevropská verze si se svými předchůdci nezadá a Orson Welles v roli Johna Silvera patří k vůbec těm nejlepším. ()