Let Her Out

• Austrália Let Her Out

Po nepríjemnej nehode sa pre Helen (Alanna LeVierge) začne celý jej život meniť. Odrazu má zvláštne halucinácie, prebúdza sa na rôznych miestach, nepamätá si, ako sa tam dostala, na tele sa jej začnú objavovať bolestivé rany. Po prehliadke u lekára zistí, že sa v jej vnútri prebudilo niečo temné, čo sa chce po dlhých rokoch dostať von. (Marceloo)

korbitch22

Cody Calahan je další talentovaný hororový tvůrce, který se chce těmito filmy ukázat, že dokáže herce vést ke slušným hereckým výkonům, že mu jde atmosféra, lekačky a když na to přijde i pořádně krvavé akčnější scény a nechuťárny. Bohužel jako další z řady začínajících tvůrců úplně sere na děj, příběh nebo pointu. Pointy se prostě nedočkáte a to je bohužel přesně to, co tyhle filmy nedovolí pustit k širšímu zájmu či uznání. Jako hororovej sběratel sem ovšem spokojenej s tou řemslnou stránkou velice dostatečně. Klasický a poctivý jednohubec na jedno podívání s příslibem a nadějí, že Cody Calahan jednou natočí opravdu lepší a áčkovější horor a další body krutě nahoru musim uznat režisérovy za stylizaci. Osmdesátkový look tomu náramně sluší a stejně jako u podobně laděného hororu It Follows funguje dokonalý synťákový soundtrack, ale ten teda je, dámy a pánové.59%. ()

JASON_X

No vida, tak jsem díky jednomu průměrnému kanadskému béčku zase o něco chytřejší - vím už, co to je 'syndrom mizejícího dvojčete'. V odborné literatuře jsou jeho symptomy ovšem popisovány mnohem fádněji - žádné halušky, žádná okna, žádná schíza, žádné vraždění... A to je škoda, svět by mohl být o dost zajímavější, kdyby v sobě aspoň pár procent lidí nosilo nějakou nevyzpytatelnou cizopasnou entitu, která by nad nimi čas od času přebírala vládu... Ale i když třeba vraždička v metru nebo svlékání se z kůže jsou hodně hezké scény, vsadil bych se, ža za týden za dva si už z obsahu filmu nebudu skoro nic pamatovat. A to je vlastně dobře, protože na tak tragicky směšného kuřbuřta, jakého režie obsadila do role Mollyina přítele, je nejlepší co nejrychleji zapomenout. Zato milá Helen se ve své psychologicky i herecky náročné dvojroli snaží seč může, třeba si jí teď někdo všimne a obsadí ji do několika epizod nějakého dementního seriálu pro týnejdžry. ()

EvilPhoEniX

Solidní horor z Kanady, který letos patří k tomu lepšímu. Let her Out je víceméně Body Horor, Psychologickou drámou a z části i Duchařinou, což je velmi refrešující a funguje to skvěle. Hlavní hrdinka je pohledná a sympatická, vysvětlení proč se hlavní hrdince děje, co se děje mi příjde inteligentně a logicky podané, scéna v Metru či finále velmi intenzivní. Nechuťáren oproti Contracted a Bite je sice méně,ale i tahle forma mi sedla. 70% ()

*CARNIFEX*

Podľa tunajších názorov "bežných" fanúšikov horor žánru a jedného "experta", by človek normálne nadobudol dojem, že hádam aj narazil na nový "The Shining". Musím uznať (!!), je to zručne natočené, od úvodu v slušnom tempe. Mix žánrov, osviežuje priebeh diania samotného príbehu, pár gore scén ktoré sa objavia sú spracované na parádu. Lenže napriek všetkému, mňa to aj tak nijak mimoriadne nebavilo. Možno som bol zle naladený, možno samotnému snímku krivdím. Neviem popísať dôvod, no skrátka: nemám dojem, že by sa jednalo o niečo extra, keďže moje emócie nedostali takmer žiadny priechod. Navyše, duchárska stránka od ktorej som si sľuboval najviac, je tu vyslovene podpriemerná - 60% ()

Marceloo

Po nepríjemnej nehode sa začne pre Helen (Alanna LeVierge) meniť celý jej život. Odrazu má zvláštne halucinácie, prebúdza sa na rôznych miestach a nepamätá si, ako sa sem dostala a na jej tele sa začnú objavovať bolestivé rany. Po prehliadke u lekára zistí, že sa v jej vnútri prebudilo niečo temné, čo sa chce po dlhých rokoch dostať von. - Black Fawn Films produkcia si u mňa opäť zlepšila svoje meno a Let Her Out sa u mňa prebil medzi špičku hororov roku 2016. Nečakal som od toho vôbec nič a práve preto som zostal šokovaný z toho, ako vyspelo to celé pôsobí. Režisér sem preniesol ten zaujímavý tmavý vizuál z Antisocial, lenže v práci s audiovizuálom sa posunul ovela vyššie a pôsobí to úchvatne. Téma Body Horroru v kombinácii s Ghost Horrorom sa nevidí velmi často a neočakával by som od nej vela, ale tu je všetko perfektne vyvážené a všetko má svoje opodstatnenie. Na Alannu LeVierge, pre ktorú je to celovečerný debut, sa pozerá dobre a všetky jej telesné a mentálne premeny sú zahrané uveritelne. Trošku menej sa výkony vydarili ostatnému hereckému obsadeniu, ale keďže sa väčšina príbehu zameriava na hlavnú hrdinku, nebol kvôli tomu dojem príliš pokazený. Príbeh má logickú štruktúru, scenár funguje precízne a bez nejakých výraznejších chýb, pričom aj záver poskytne dostatočné uspokojenie. Na mojej strane obrovská spokojnosť a musím zopakovať svoju poznámku z komentu k minuloročnému hororu Bite. To sú naozaj ludia v Kanade tak neschopní a nedokážu nahrať Antisocial 2, keď to malo TV premiéru už takmer rok a pol dozadu? Ale asi viem prečo. Pravdepodobne pozerajú playoff v NHL, keď sa tam konečne dostalo viacero ich tímov. Ale koniec srandy. Minulý týždeň sa veci konečne rozhýbali a Antisocial 2 má konečne distribútora, takže by sme sa mohli konečne dočkať, aj keď netuším, či sa na to teší okrem mňa ešte niekto. + herec z Antisocial ()

• Nápad natočiť film o žene, v ktorej tele sa skrýva dvojča, sa zrodil po tom, čo scenárista Adam Seybold povedal režisérovi Codymu Calahanovi o dievčati, ktorej sa podobná skúsenosť stala. Režisér mu spočiatku neveril, ale po tom, čo vďaka internetu zistil, že je to pravda, ihneď vycítil potenciál pre film. (Marceloo)