Phelana Aniina důvěra v její proroctví nepřesvědčila. Cait a Sawyer nacházejí útěchu. (SkyShowtime)

Trevor

Cait spolu so svoji otcom hľadajú úkryt v troskách ich osady. Cait navštívi osoba, ktorú si myslela že už nikdy v živote neuvidí. Dozvieme sa aj prečo sa Divis v predchádzajúcej epizóde správal ku Cait nepriateľsky.Tentokrát v epizóde chýbajú Kerra,Veran aj Aulus Plautius, v osade prebieha iba konverzácia troch dvojíc, ktorá síce čo to objasní ale je pomerne nezáživná. Britannia nie je klasickým historickým seriálom, svojich fanúšikov si určite našla avšak pre mňa je seriál sklamaním. ()

Drirr

V rámci žánru naprosto nevídaný scénář téměř divadelního charakteru. Tři páry. Tři chatrče ve vyhořelé vesnici a tři naprosto odlišné dialogy. Tenhle díl dokazuje, že tvůrci týhle série zvysoka kašlou na očekávání diváka a dělají to prostě po svém. Skvělé. ()

salahadin odpad!

Co to kua mělo být? Představte si 45 minut tlachání dvou zkárovaných legionářů a bohovi bot, pak jednoho prince s průjmem, co mluví o tom, že kadí jak nezavřenej, a nakonec duo otec-dcera ze sousední chýše. Samozřejmě si nikdo nevšimne svých sousedů. A to je přátelé vše, co nám chtěli tvůrci předložit, a sice ozkoušet, co všechno vydržíme a kolikrát jsme schopni říct za 45 min slova: "Co to kua má bejt?" Já to stihl asi 90x. ()