A Life Apart: Hasidism in America

Slasher

Platí vše co jsem psal u ONE OF US, přičemž toto spíše zběžný kulturní a informační okénko do života třešničky na dortu všech možných newyorských kultur. Od pozadí jejich příchodu po válce a mylný předpoklad asimilace/ přebrání amerického stylu života. Dokument suchý a s pouhým náznakem zajímavějších témat (například pocit nadřazenosti a nenávist vůči zbytku světa), přeci ale dobře poslouží - doplnit si trochu obzor. Aneb miluju tady tu ultrapestrou světovou směsku — až na ty chasidí zkurvence :D ()

hanazu

Dokument o chasidech žijících v New Yorku. Příslušníci chasidského hnutí vyznávají židovské pietistické hnutí, které vzniklo ve východní Evropě. V podstatě se jedná o ultraortodoxní skupinu, jenž se vyčleňuje z majoritní společnosti, odmítá média, neuznává vyšší vzdělání, mužské a ženské role jsou pojaty velice tradičně a mužští členové nosí typické oblečení a dlouhé vousy a pejzy. Jde o poměrně zajímavý pohled do života lidí, kteří se přestěhovali do USA jen kvůli náboženské svobodě, ale s místní kulturou nechtějí mít nic společného, i když potřeba hledat zaměstnání i mimo komunitu je nutí se částečně přizpůsobovat. ()