Kevin, Sammie a John. Majú okolo sedemnásť a vracajú sa do reality, domov, k tetám, k náhradným rodinám. Sociálka verí, že polepšovne ich polepšili. Lenže žiadny happy end sa nekoná. Títo chlapci nemajú morálku a ani ju mať nemôžu, pretože okolie im žiadnu neponúka. Morbídny, zúfalý a smutný príbeh postupne speje k tragickému koncu. Depresívnu realitu, v ktorej sa postavy pohybujú, podčiarkujú paradokumentárne výrazové prostriedky, čím sa vytvára atmosféra beznádejnej nervozity. Film sa nakrúcal vo viacerých formátoch a viacerými technológiami, čo už od úvodných záberov vytvára odpudzujúce napätie. Nie je to film pre divákov, ktorí majú v obľube tínedžerské komédie. Je to filmársky brilantne nakrútené dielo inšpirované staršími Hanekeho filmami, brutálna variácia Zločinu a trestu v roku 2016 vychádzajúca zo skutočných udalostí. (Art Film Fest)

pan Hnědý

Snový, dolanovsky hudebně prozářený film. Melancholický, myšlenkou rozvinutý art, který dozní po čase. Opticky přesný na detaily a emoce mladých herců. Probuďte mě, až se někdo přiblíží a natočí nadživotní prožitek, jako Fien Troch. Čtvercový formát zanechává dotyk festivalového nádechu. [Aff, 2017] ()

campix

[Gent Film Festival - 2016] Přesná ukázka toho, jak by mělo podobně střižené drama vypadat. Kevin se vrací do rodného města z vězení a to s sebou přináší hodně vyhrocených situací. Z počátku není úplně jasné proč, na jak dlouho a za jakých okolností se dostal do vězení, ale postupně vše vyplouvá na povrch a směřuje k nevyhnutelnému finále. Nepříjemně dusná atmosféra spojená s netradičním filmovým zpracováním, které mi ale ze začátku hodně vadilo. Poté, co si zvyknete na roztřesenou kameru, hodně záběrů z telefonu a netradiční šířku plátna, tak vše jen umocní výsledný dojem. Finále, které ve vás zanechá určitou stopu. je zde samozřejmostí. ()

Malarkey

Fien Troch je údajně uznávaná belgická filmařka. Osobně musím říct, že na tomto filmu je to docela znát, i když je to moje první setkání s ní. Už ten formát, jakým je film natočen, působí velice filmově. Stejně i přístup k filmu, který je natočen stylově (například záběry z mobilu) a evokuje ten náraz dvou nepochopených generací. Pokud bych něco ocenil u příběhu, tak rozhodně syrovost, bezemotivní prázdnotu a brutálnost, které jsou dány nejen jednou zásadní scénou, ale obecně přístupem mladistvých, kterým bych okamžitě dal pár facek a byl by klid. Jenže to by se příběh nesměl odehrávat na západě, speciálně v Belgii. ()